Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Piedaloties akcijā, bērni atkārtoti iegūst iespēju doties ekskursijā

Bērni no brīvā laika pavadīšanas centra „Ligzdiņa" devās ekskursijā uz Rundāles pili. Tur notika muzikālie svētki „Vasara Venēcijā".

 

Jūnijā „Ziemeļlatvija" rakstīja par bērnu centra „Ligzdiņa" un viņu draugu ceļojumu uz Rīgas Zooloģisko dārzu. Ceļojums notika, pateicoties sadarbībai ar „Rimi Latvia", labdarības akcijas „Palīdzēsim kopā" ietvaros.

 

„To, cik šī akcija ir veiksmīga, pierāda fakts, ka bērniem pēc brauciena uz Zooloģisko dārzu, sekoja ekskursija uz bērnu muzikālajiem svētkiem „Vasara Venēcijā", ko rīkoja SIA „Valsts koncerti"," norāda „Ligzdiņas" valdes priekšsēdētāja Natālija Gailīte.

 

Viņa piebilst, ka muzikālajos svētkos bērnus priecējis skaists laiks, īpaša gaisotne, Vivaldi mūzika, ziedošs franču stila rožu dārzs, karnevālam pieskaņotu tērpu un masku veidošana, kā arī menueta soļu mācīšanās stunda pie Agra Daņiļeviča.

 

„Brīnišķīga bija arī pati pils, kas, pateicoties tās ilggadējā direktora Imanta Lancmaņa un viņa komandas unikālajam veikumam, gadu desmitos atdzimusi savā vēsturiskajā krāšņumā," saka N. Gailīte.

 

 

Viņa uzsver, ka šajā laikā katra mazturīgo bērnu iesaistīšana kultūras un izzināšanas pasākumā ir zelta vērta. N. Gailīte piebilst, ka ceļojums uz Rundāles pili nebija viegli īstenojams, jo tas ir samērā dārgs projekts.

 

„Vēlēšanās tur nokļūt bērniem bija ļoti liela. Sākumā mums tas likās neīstenojams sapnis, taču, pateicoties daudzu cilvēku līdzdalībai, sapnis kļuva par realitāti. Liela loma bija SIA „Latvijas koncerti" projektu daļas vadītājas Karīnas Bērziņas sirsnīgai attieksmei un iedrošinājumam.

 

 

Viņa ļāva mums par simbolisku maksu baudīt muzikālos priekšnesumus. Tad sekoja laipns aicinājums biežāk iesaistīties bērniem veltītajos pasākumos. Kā uzzinājām no programmām, parasti šie pasākumi ir aizraujoši un pārdomāti, ar mērķi ieinteresēt bērnus par klasisko mūziku," stāsta N. Gailīte.

 

Viņa piebilst, ka būt Rundālē un neredzēt gadiem rūpīgi veidoto pils iekštelpu iekārtojumu būtu vilšanās, un tā tas arī būtu noticis, ja pils saimnieks Imants Lancmanis, neprasot maksu par to, nebūtu vēris pils durvis mazajām galma dāmām un kavalieriem no Smiltenes.

 

Līdz Rundālei bērniem palīdzēja nokļūt Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis un Trīs pakalnu pamatskolas sociālā pedagoģe S. Dukāte ar dzīvesbiedru, kuri uzņēmās aizvest bērnus uz Rundāli. Bija jāsamaksā vienīgi par degvielu. Bērni ir pateicīgi arī Zinaidai Bērzai un Mārai Lejai, kuras palīdzēja ar kostīmiem. Maskas un kostīmus gatavoja arī vecāki ar bērniem. Noderēja arī studijas „Mazais Amatnieks" karnevāla tērpi.

 

„Pateicoties visu iepriekšminēto personu atbalstam, bērnu sapnis kļuva par realitāti. Taču akcija „Palīdzēsim kopā" vēl nebeidzas. Ja Rundāles pils pasaku baudīja „Ligzdiņas" meitenes un jaunākie zēni, tad augusta sākumā viņiem piebiedrosies vecākie puiši, lai dotos ciemos pie „Ū-Šu" sporta nometnes dalībniekiem Tūjā.

Kultūra un Izklaide