Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pierobežu reģiona cilvēki saglabā Dziesmu un deju svētku tradīcijas

Smiltenē pierobežu reģiona cilvēki ar īpašām vajadzībām lustējās savos Dziesmu un deju svētkos. Visnotaļ pozitīvu noskaņojumu un sirdsprieku igauņi un latvieši guva, kopā īstenojot projektu .

 

Koncertā uz skatuves raitā solī, skanošām balsīm, grezniem tērpiem, ar smaidu uz lūpām un lustīgu noskaņojumu - tādus "Ziemeļlatvija" redzēja biedrības "Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" (ATBALSTS), Valgas apriņķa un Veru apgabala invalīdu organizāciju kopīgā projekta dalībniekus. Pasākumā Smiltenes kultūras un sporta centrā viņi bija ļoti kuplā skaitā, kopā ap 200 cilvēku.

 

Tortē trīs svecītesŠis koncerts reizē bija arī ATBALSTA senioru deju kolektīva "Pīlādzītis" trīs gadu jubilejas pasākums. Tam dāmas gatavojušās nopietni, jo savā jubilejā uz skatuves burtiski staroja. Šo gadu laikā "Pīlādzīša" dejotāja Maija Zariņa uzņēmusies atbildību par kolektīva albuma veidošanu. Tas sevī glabā stāstus un fotogrāfijas par "Pīlādzīša" gaitām no pašas pirmās dienas. Atrodamas arī izgrieztas publikācijas no "Ziemeļlatvijas".

 

M. Zariņa par pasākumu izsakās pozitīvi. "Igauņi bija tik atraktīvi. Apbrīnojami, kā gados veci cilvēki spēj tik enerģiski dejot. Protams, arī mēs, "Pīlādzīša" meitenes, esam kļuvušas kustīgākas un staltākas," saka dejotāja.

 

Satraukums aiz mugurasVēl pirms vērienīgā pasākuma cilvēkiem ar īpašām vajadzībām ATBALSTS valdes priekšsēdētāja Diāna Vītola bažījās, vai izdosies pienācīgi uzņemt tik daudz viesu no apkārtējiem pagastiem un Igaunijas. Tagad tas viss ir aiz muguras.

 

 

"Izdevās! Viss notika raiti. Prieks, ka igauņiem patika ekskursija pa Smilteni, viņi sajūsminājās par latviešu virtuvi Zemnieksētā un arī koncertu," saka D. Vītola. Viņu iepriecina tas, ka cilvēki bija atvērti un sirsnīgi.

 

D. Vītola stāsta, ka draudzība ar senioriem no kaimiņu valsts ir sena, kopā koncertēts vairākkārt. Bet viss vēl nebeidzās. Pēc šī projekta dejotājas no "Pīlādzīša" var atvilks elpu un tad ar jaunu sparu gatavosies tādam pašam koncertam Igaunijā, kas paredzēts ziemā.

Kultūra un Izklaide