Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Piģuru kauss” šogad Blomes pagastā

20. jūnijā Blomes pagasta "Vecdrandos" notika "Piģuru kauss". Šāds aktīvās atpūtas un izklaides pasākums notika jau astoto gadu.

 

Pasākuma organizatori Piģuru kausu raksturo kā jautrības, spēka, izturības, nenogurdināmā gara un gribasspēka oriģinālu pārbaudi draugu pulkā pie dabas mātes krūts! Tās nav sacensības, tas ir izklaides pasākums, jo uzvarētājs tāpat ir zināms - daba. Sacensties ar dabu arī šogad īpaši tika aicināti draugi, radinieki, paziņas un vienkārši jautri cilvēki.

 

Pasākuma organizatori ir sportisku jauniešu apvienība "30draugi", kuri apmēram pirms desmit gadiem satikās augstskolā. Viens no organizatoriem Ivars Vīķelis norāda, ka "Piģuru kauss" ir piedzīvojumu sacensības, kuras draugu kompānija rīko sev, saviem draugiem un darba kolēģiem. Pasākums katru gadu notiek pie viena no 30 draugiem.

 

I. Vīķelis pastāsta, ka šogad "Piģuru kausā" piedalījās 26 komandas, katrā no tām pa četriem dalībniekiem. Astoņu gadu laikā šis bijis vislielākais dalībnieku skaits. Šogad piedzīvojumu sacensības ilga sešas stundas.

 

 

To laikā bija jāiziet cauri visiem mežā izvietotajiem kontrolpunktiem, kuros dalībniekiem bija jāatbild uz erudīcijas jautājumiem, piemēram, par Ķikuļu Jēkabu, un tādiem, kuri saistīti ar Blomi, kā arī jāpiedalās dažādos spēka un izturības pārbaudījumos.

 

"Piģuru kausā" piedalījās arī paši pasākuma organizatori - 30 draugi. Pirms sacensībām viņi izlozēja, kuriem šogad būs iespēja piedalīties un kuriem jābūt tiesnešiem.

 

"Vissarežģītākais, taču tajā pašā laikā arī interesantākais pārbaudījums bija "Kāļu gravas" šķērsošana. Dalībniekiem bija jāpārvar grava, lienot pāri apmēram 30 metru augstumā novilktam tīklam. Godīgi sakot, ja man būtu tikai jāpiedalās, šis uzdevums nebūtu licies īpaši sarežģīts, taču kā organizatoram man nācās kāpt kokā un šo tīklu arī piesiet," stāsta I. Vīķelis.

 

 

"Piģuru kausa" trīskārtējais uzvarētājs Kaspars pasākumā piedalījās jau astoto gadu. Viņš stāsta: "Trase šogad bija ļoti sarežģīta un aizraujoša. Lai atrastu kontrolpunktus, vajadzēja mazliet vairāk iemaņas nekā iepriekšējos gados. Vislabāk man patika kontrolpunkts ar ūdens liešanu pie Jeberlejas estrādes."

 

Kaspars norāda, ka uzvara daudzreiz ir atkarīga tieši no veiksmes, jo ne viss uzreiz izdodas. Viņš piebilst, ka nākošgad noteikti piedalīsies atkal.

Kultūra un Izklaide