Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pilsēta ziedu rotā

Piektdien, 10. jūnijā, Valkas - Valgas svētku ietvaros Valkā pirmo reizi notiks svētki "Puķu brīnumā". Tie veltīti 725. gadadienai, kopš Valka pirmoreiz minēta vēstures avotos ar vārdu Walck.

Ziedu svētku koordinators Aivars Ikšelis, kurš arī ir šo svētku rīkošanas idejas autors, domā, ka "Puķu brīnums" organizējams ik pēc pieciem gadiem. Šā gada svētku projektu īsteno Valkas novada dome un kultūras nams, sadarbojoties ar mākslas skolu, pilsētas Teritorijas apsaimniekošanas nodaļas speciālistiem, Dzimtsarakstu nodaļu, floristi Ingu Danielu, Lugažu muižas vadītāju Kristīni Ganiņu, Ilonu Krastiņu, klubu "Zelta rudens", biedrību "Valkas dāmu klubs" un fotostudiju "Reflex". Svētku sagatavošanas darbos aktīvi ir iesaistījies arī Latvijas - Igaunijas institūts.

Aicina iesaistīties organizācijasSvētki sāksies pulksten 13, kad Lugažu laukumā aicināti pulcēties visi valcēnieši un pilsētas viesi, līdzi ņemot ziedus, pļavu puķes un zaļumus, lai piedalītos pilsētas senā nosaukuma "Walk" veidošanā. Domājams, ka šis ziedu kārtojums divas dienas Lugažu laukumu padarīs krāšņāku un kalpos par labu fonu fotografēšanās priekiem.

Laukuma izdaiļošanā aicināts piedalīties ikviens, taču jo īpaši pasākuma organizatori aicina pilsētas iestāžu un uzņēmumu vadītājus un darbiniekus piedalīties ziedu segas veidošanā ar savu fragmentu, kas varētu būt vismaz pusmetru reiz pusotru metru liels. Paredzēts, ka pie ikviena šāda fragmenta atradīsies veidotāju reklamējošs uzraksts. Kā skaidro A. Ikšelis, uzrakstam "Walk" nepieciešami ziedi, kurus iespraudīs ar ūdeni piesūcinātā sūnā, bet paklāja veidošanai izmantojamas puķes podiņos.

Aicina nestāvēt malāSavukārt Valkas kultūras namā notiks vairāku izstāžu atklāšana. Tur redzēsim Valkas mākslas skolas audzēkņu un studijas dalībnieku darbu izstādi "Ziedi", Valkas floristu darbu parādi "Šarmantās kundzes tējas laiks", TLMS "Saulīte" darbu izstādi "Uzziedi, uzziedi...". Tajā pēc ilga pārtraukuma atkal godinās sakoptāko Valgas dārzu īpašniekus.

Paredzēts, ka kaimiņu dārzus varēs aplūkot arī valcēnieši, kuri ar autobusu dosies ekskursijā uz abu pilsētu skaistākajiem dārziem. Tas varētu būt noderīgi visiem, kuri plāno iekārtot savus dārzus. Organizatori gan aicina visus uz šo izbraucienu pieteikties laikus, jo vietu skaits autobusā ir ierobežots. Tas izdarāms no 1. līdz 9. jūnijam pa tālruni 64723055. Dārzi ar laipnu saimnieku atļauju apskatei būs atvērti no pulksten 19 līdz 20.

Pēc krēslas iestāšanās daudziem varētu būt interesants fotostudijas "Reflex" rīkotais pasākums Lugažu laukumā, kurā ziedu bilžu izrādīšana notiks vienlaikus uz četriem ekrāniem. Svētku organizatori aicina visus nestāvēt malā, bet aktīvi piedalīties, lai šajā dienā Valku padarītu par Ziemeļvidzemes pierobežas Ziedu galvaspilsētu.

Kopā ar "Ziemeļlatviju"Šajā pasākumā no pulksten 13 piedalīsies arī "Ziemeļlatvija". Norises vietā atradīsies "Ziemeļlatvijas" mobilais busiņš, kur varēs uzzināt visu interesējošo par "Ziemeļlatviju", tās portālu, laikrakstu "Diena", izdevniecības "Dienas Žurnāli" izdevumiem. Par to stāstīs un uz jautājumiem atbildēs galvenā redaktore Ingūna Johansone un portāla www.ziemellatvija.lv redaktore Sarmīte Ozola.

 

Šos izdevumus varēs arī abonēt. Mazie dalībnieki piedalīsies konkursā "Zinīšu orientēšanās". Trīs labākie saņems balvu - žurnāla "Ilustrētā Zinātne Junioriem" abonementu trijiem mēnešiem. Veiklākos zinīšus "Ziemeļlatvija" cienās ar saldējumu.

ZIEDU SVĒTKOS

Pulksten 13 Lugažu laukuma rotāšana

Pulksten 17 Valkas kultūras namā izstāžu atklāšana

Pulksten 18 pilsētas bērnu kolektīvu koncerts "Ziedu smaidi"

Pulksten 22.15 Ziedu vakara performance

Kultūra un Izklaide