Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pirmās grāmatas jau nopirktas 1

Piektdien Palsmanē aizvadītie Smiltenes, Valkas un Strenču novada 8. Grāmatu svētki sagādāja apmeklētājiem ne vien garīgas, bet arī materiālas vērtības.

"Kopējais materiālais ieguvums ir vairāk nekā 3000 latu. Tās ir dāvanu kartes grāmatu iegādei un arī konkrēti dāvinājumi," priecīga stāsta viena no svētku organizatorēm Valkas pilsētas bibliotēkas direktore Ginta Dubrovska.

Dāvanu kartes sponsorēja Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, "Latvijas mobilais telefons", Lauku atbalsta dienests, Tautas partija un Zaļo un Zemnieku savienība. Grāmatas dāvināja izdevniecības, Aizsardzības ministrija, Īrijas vēstniecība Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā un daudz citu labvēļu.

Guvums tiks sadalīts starp visām 25 pašvaldību bibliotēkām bijušā Valkas rajona teritorijā. Iestādes saņems gan grāmatas, gan dāvanu kartes, ar kurām dosies pēc lasāmvielas uz veikaliem vai izdevniecībām.

Jaunāko papildinājumu bibliotēku apmeklētāji var gaidīt jau šomēnes. Palsmanes pagasta bibliotēkā pirmās bezdelīgas jau ir "ielidojušas". Bibliotēkas vadītāja Vingra Bērtiņa daļu grāmatu par 100 latu vērto dāvanu karti nopirka Grāmatu svētkos, piemēram, Annas Žīgures grāmatu "Es stāstu par Latviju". Par mākslinieka Jurģa Skulmes tiesāšanu". "Rīgā izdevniecībās meklēšu jaunākās latviešu grāmatas un nozaru literatūru," piebilst V. Bērtiņa.

G. Dubrovsku iepriecina tas, ka uz 8. Grāmatu svētkiem ieradās necerēti daudz lasītāju no visiem trijiem novadiem. "Par to vislielākais paldies novadu domēm, kuras atvēlēja transportu un atveda savus iedzīvotājus. Šī bija pirmā reize, kad uz Grāmatu svētkiem atbrauca bibliotekāri no visām 25 bibliotēkām kopā ar lasītājiem," saka G. Dubrovska. Pēc viņas aplēsēm, piektdien Palsmanē svētkus svinēja vairāk nekā 250 cilvēku.

9. Grāmatu svētki nākamgad notiks Valkā 1. oktobrī.

Komentāri 1

mp

Paldies palsmaniešiem par šiem svētkiem un pilnvērtīgu atpūtu, garīgo bagātināšanos visiem grāmatu svētku dalībniekiem. Šeit par visu bija padomāts, gan ērtu piekļuvi grāmatu galdiem, gan skaistu telpu noformējumu, gan brīnumgardu siltu zupiņu palsmaniešu gaumē! Paldies organizatoru komandai, jo bija patiesi jauki.

pirms 9 gadiem, 2009.11.03 10:25

Kultūra un Izklaide