Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Portāla ziemellatvija.lv lietotāji atver forumu un diskutē par pasākumiem Blomē 13

Lai uzpostu Blomes kultūras namu remontdarbu laikā un pēc tiem, sestdien vienkopus tika aicināti pašdarbnieki un citi interesanti. Atsaucību izrādīja neliela cilvēku grupa, kura paveica daudz labu darbu. Bet tikmēr portālā ziemellatvija.lv lietotājs ar niku adugs atvēris forumu par kultūras pasākumiem Blomē.

"Ziemeļlatvija" vairākkārt rakstīja, ka šovasar Blomes kultūras namā norit remontdarbi. Firma "Freeze" pabeigusi kāpņu telpas remontu, bet tā saucamie astoņdesmit latu stipendiāti turpina darbu otrā stāva telpās. Telpas ir putekļu apskautas, un, lai pašdarbnieki varētu pienācīgi aizvadīt mēģinājumus, kultūras nama vadītāja Gita Skadiņa rīkoja spodrības talku. Sanākušie mazgāja pirmā stāva logus, grīdu lielajā zālē, traukus un darba virsmas bārā, pievienoja elektrību kāpņu telpā. G. Skadiņa saka: "Padarījām daudz, taču te vēl ilgi varētu strādāt un strādāt."

Darbu jaunajā sezonā uzsākuši jauniešu, vidējās un vecākās paaudzes pašdarbības kolektīvi. Portāla ziemellatvija.lv lietotājs ar niku adugs atvēris forumu "Kultūras pasākumi Blomē" un vēlas noskaidrot, vai Blomē kaut kas reiz mainīsies, tiks organizēti kultūras pasākumi? Kultūras nama vadītāja varbūt reiz strādās kultūras namam, nevis savai firmai. Kultūras nauda aiziet pašas kabatā. Prieks par citiem pagastiem, kur kaut kas notiek."

Smiltenes novada domes Kultūras nodaļas vadītāja Pārsla Jansone, iepazīstoties ar forumā rakstīto, norāda: "Nevienu pavadzīmi nevar vienkārši noslēpt, nesaskaņojot to budžeta ietvaros. Šajā gadījumā nav pamata domāt par pārkāpumiem, jo viss ir saskaņots. Jābūt konkrētiem pierādījumiem un argumentiem, lai tā apvainotu kultūras nama vadītāju."

Kas attiecas uz kultūras dzīves daudzveidību Blomes pagastā, P. Jansone uzskata, ka viskompetentāk par to būtu atbildēt pašai kultūras nama vadītājai. Trešdien "Ziemeļlatvijai" neizdevās sazināties ar G. Skadiņu, jo viņas mobilais telefons ir izslēgts vai atrodas ārpus uztveršanas zonas. Savukārt "Ziemeļlatvijas" uzrunātie blomēnieši atturējās no komentāriem par Blomes kultūras dzīvi, piebilstot, ka tie, kuri zina, labāk paklusēšot.

Katra kultūras nama vadītājam ir jāuzņemas atbildība par to, lai pagastos vai pilsētā notiktu dažādi kultūras pasākumi. "Nākamā gada nolikumā ir uzstādījums, ka kultūras namos noteikti jābūt radošajiem pasākumiem, par kuriem nevar uzskatīt, piemēram, Zaļā vai Zilā kora koncertu. Tie ir pasākumi, sadarbojoties ar pašdarbniekiem, pensionāriem, skolām," teic P. Jansone.

Komentāri 13

.....

kā nav kauna!!!!!

Cik tad paši Blomes iedzīvotāji apmeklē tos pasākumus?Tie kas ir nākusi, tie arī nāks.....varbūt kko šajā jomā arī vajadzētu mainīt, bet-ansamblis dzied pilnā sparā, dejotaji dejo, teātrinieki arī darbojas.....
Pajautajiet varbūt Smiltenes Pilsētas domei, cik daudz līdzekļus tie piešķir cita veida pasākumu piesaistei, vai arī-cik tad saņem so kolektīvu vadītāji!!!!Smiekli nāk!

pirms 8 gadiem, 2011.09.22 12:05

neitrals

anita nepatika-nometa...gita nepatiik-nomest?vai Blomenietim kads vispar bus pa praatam?nez cik no vinjiem gaja paliga namu uzpost?skumji

pirms 8 gadiem, 2011.09.22 12:13

Vietējā

Es arī gribu piebilst tikai to, ka visvairāk neapmierinātie ir tie, kas paši nevienu pasākumu neapmeklē, jo cilvēki, kas regulāri apmeklē pasākumus, parasti ir vieni un tie paši. Bet neapmierinātie paši nezina, ko gribētu.

pirms 8 gadiem, 2011.09.22 13:48

Pēdējā laikā kultūras darbiniekus tik zākā . Strādā vai nestrādā visi slikti . Nes ko tā tauta grib? Turaties kulturas vad.

pirms 8 gadiem, 2011.09.22 13:53

G

Bet, ja cilvēki diskutē, tad tomēr kaut kas nav tā kā vajag. Aptaujas anketas vajag, kultūras darbinieki apmeklē katru sētu un biļetenu iemet kastītē, lai sanāk anonīmi un tad izvērtē. Laika tad pietiek.

pirms 8 gadiem, 2011.09.22 14:47

nesaprotami...vai kultūras darbinieka pienākums ir apmeklēt katru lauku sētu un kas tie pa biļeteniem, tas G te kautko putrojas.

pirms 8 gadiem, 2011.09.22 14:58

no malas

Ja pasākumus apeklē vieni un tie paši cilvēki, tas, manuprāt, nenozīmē, ka visi ir neaktīvi. Ja tie ir interesanti, veidoti profesionāli, ja tajos ir``rozīnīte``, tad gribas redzēt. Un darbinieks jau ir tāpēc, lai šos cilvēkus ieinteresētu, nevis gaustos par sliktajiem, kas nenovērtē viņa darbu. Par naudu nopirkt var visu un tam nav nepieciešams profesionālis, bet, lai veidotu pasākumu ar minimāliem līdzekļiem, nepieciešams darbs, zināšanas, aizrautība....utt.

pirms 8 gadiem, 2011.09.22 15:26

Ja darbu darām pēc principa- ``tas nav mans pienākus``, tad ir garām. Daudzviet cilvēki saņedami algu no nodokļu maksātājiem nesaprot, ka tā jānopelna un vērtēšanas kritērijs ir rezultāts. Bieži , lai to sasniegtu jādara arī tas, kas ``nav mans pienākums``.

pirms 8 gadiem, 2011.09.22 15:34

blomēniete

nu jau , nu jau blomēnieši ... mana ģimene ir no tiem , kas cenšas apmeklēt Blomē rīkotos pasākumus , nu tik traki jau nav , ka neko neviens nedara , bāž nezkādu naudu kabatā ... Pasākumi nav kupli apmeklēti ( tur jau nevar vainot Gitu , paši centra cilvēki nevar pakustināt savas kājeles , tālie gan atbraukt var un aŗi Smiltenieši ) , be t pasākumi sniedz patiesu prieku un labas emocijas pēc tam visu vakaru , jauki ir koncerti mums kopā ar Juri , foršas teātra izrādes , citur pat tādu nav . Cerams , ka nākošreiz būs pilna skatītāju zāle no blomēniešiem !!!!!!

pirms 8 gadiem, 2011.09.22 22:03

Mīļie, kas ir kultūras darbs? laiks pāriet uz profesionālāku redzējumu!

pirms 8 gadiem, 2011.09.23 09:58

???

Varbūt tomēr laiks mainīties ļoti radikāli un beigt čīkstēt, ka tauta nenāk.
" Pastāvēs , kas mainīsies......... "
Varbūt sākt var ar to, ka, plānot, lai pasākumi nav darba dienās un darba laikā. Ja svin Jāņus, tad svin Jāņos, nevis dienu iepriekš (zinu, ka tradīcija no Bērziņa laikiem, tomēr nav vairs kolchozs, ka visiem iedod brīvdienu), ja Lieldienas , tad Lieldienās ar visām Lieldienu aktivitātēm, tāpēc jau šo dienu valsts brīvu dod, lai svinētu !
Jā, arī kultūras nesējiem grūti laiki, tomēr ... "vajag tik rakt"!
"Pastāvēs , ..... kad nebūs sēdvietas ! "

pirms 8 gadiem, 2011.09.23 14:44

GI

Pievienojos tiem, kas atbalsta Gitu un kultūras pasākumus. Ja kāds saka,ka nekas nenotiek, tad, lai vienreiz noorganizē kādu saistošu pasākumu 100% visiem blomēniešiem, un tad jau varēs izdarīt secinājumus, kur tā vaina - organizētājos vai apmeklētājos! Tas taču nav aizliegts. Bet varbūt ideja par biļeteniem nav peļama, neapmierinātie iemet savus priekšlikumus par to, kāda veida pasākumus noteikti apmeklētu. Atcerieties, arī lai konstatētu, ka nekas nenotiek un jums nepatīk - ir jāatnāk un jāpārliecinās.
Turies Gita, un neņem galvā tos negatīvās sēklas sējējus!

pirms 8 gadiem, 2011.09.27 12:11

kas!

Nu vai ziniet, jebkurā lietā nav dūmu bez uguns!

pirms 8 gadiem, 2011.09.28 12:53

Kultūra un Izklaide