Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīkos vērienīgas svinības Vijām

9. aprīlī pagastā notiks tradicionālā Vijas diena. Tautas namā jau ir apskatāma izstāde "Vijas raksti rokdarbos".

Saiets sāksies ar Viju pulcēšanos ar mašīnām no pulksten 15.10 līdz 15.25 pie uzraksta "Vijciems", kas izvietots 100 metrus no Smiltenes - Valkas ceļa, braucot uz pagasta centru no Smiltenes puses. Pulksten 15.30 notiks Viju iebraukšana Vijciemā un "pierakstīšanās" tautas namā.

Pusstundu vēlāk notiks Čiekurkaltes apskate Mežmuižā. Savukārt pulksten 17 visiem būs iespēja apskatīt pagasta baznīcu. Ar Vijciema noslēpumiem visus interesentus iepazīstinās un bildes uz lielā ekrāna rādīs Rudīte Gulbe. Savukārt pulksten 18 svētku dalībniekus uzrunās Vislatvijas Viju saieta virsvadītāja Vija Ancāne. Pirmo reizi tiks atskaņota Viju himna.

Pēc tam sāksies koncerts "Deju Vija", kurā piedalīsies Palsmanes, Bilskas, Strenču, Valgas, Lugažu un Vijciema dejotāji . Būs tautasdejas, līnijdejas, vēderdejas, sporta dejas un senioru balles dejas.

Pulksten 20 notiks tautas dziedāšana Vijas krastos - apsveikums "Deviņas dziesmas upei". To rosinās folkloras - ziņģu grupa Ritvara Ragžes vadībā. Divas stundas vēlāk taps veidots gaismas tilts pār Viju, tāpēc visi aicināti ņemt līdzi svecītes, lai tās iedegtu uz tilta margām un ar gaismu savienotu pretējos krastus un pretējās domas. Saiets noslēgsies ar Vijas vārdadienas ballīti, kurā spēlēs grupa "Mākoņstūmēji".

Kultūra un Izklaide