Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rūpīgi jāizlasa visi piedāvājumi un tikai pēc tam jāizlemj, kurš ir izdevīgākais 1

Visiem iedzīvotājiem, kuri kopš šā gada oktobra vēlēsies skatīties televīziju, būs jāizvēlas kāds no operatoriem. Valsts izsludinātajā konkursā uzvarēja "Lattelecom", bet ir arī citu operatoru piedāvājumi, piemēram, vienīgā vietējā - "Valkas Elektrons".

 

Valkā iedzīvotāji parasti izvēlas vietējo kabeļtelevīziju vai "Lattelecom" nodrošināto TV apraidi. Katram savi plusi.

 

 

Valcēnietis Edgars ir izvēlējies "Lattelecom" programmu paketi. "Vislabāk man patīk tas, ka varu izmantot iespēju sev izdevīgā laikā noskatīties jebkuru no Latvijas telekanālu raidījumiem, kas bijis ēterā ne senāk kā pirms piecām dienām. Tas ir bezmaksas pakalpojums," priecājas Edgars.

 

Savukārt daļa abonentu ir gandarīti par iespēju skatīties vairākus kanālus angliski. Jo īpaši populāri tas ir ģimenēs ar skolēniem.

 

Savukārt vietējās kabeļtelevīzijas kliente Inga, kura dzīvo Ausekļa - Rūjienas ielas mikrorajonā, sacīja, ka viņai ar televīzijas skatīšanos nav nekādu problēmu. "Mums mājās ir divi televizori, un pat gadījumā, ja vēja vai sniega dēļ ir traucēta signāla pienākšana, meistari kļūmi novērš nekavējoties. Varbūt citiem kabeļtelevīzijas abonēšanas maksa (5,75 lati) ir dārga, bet es esmu gatava šo summu maksāt," pauž Inga.

 

Ja citi operatori piedāvā apraidi tikai digitālajā formātā, tad "Valkas Elektrona" klientus pašlaik šīs problēmas neskar. Uzņēmuma rīkotājdirektors Eduards Daņilovičs nebūt neaģitē iedzīvotājus izvēlēties tikai viņu telekomunikāciju (arī interneta) pakalpojumus, bet rūpīgi izlasīt visu piedāvājumu līgumus un tikai pēc tam izlemt, kurš viņam ir visizdevīgākais.

 

 

Īpaša uzmanība pievēršama abonēšanas cenai, soda sankcijām par līguma pārtraukšanu un operatora atbildību. Jautāts, kāpēc dodama priekšroka vietējam uzņēmējam, E. Daņilovičs atbild, ka ir vairāki aspekti, kas runā par labu vietējiem. "Protams, visiem ir ilgstoša pieredze, labi speciālisti un teicama apkalpošana, taču ar vietējiem vienmēr ir vieglāk komunicēt un atrast kopsaucēju sarežģītās situācijās.

 

 

Runājot par tehniskām lietām, mums ir liels pluss - vienā dzīvoklī iespējams skatīties vairākus televizorus vienlaikus, turklāt ar atšķirīgām programmām," skaidro E. Daņilovičs. Lai to izdarītu citi pakalpojumu sniedzēji, katram televizoram nepieciešams atsevišķs dekoders (signāla pārveidotājs), un tas nav lēts prieks.

 

 

Tiesa, pašlaik "Lattelecom" piedāvā īrēt otru dekoderu par pāris latiem mēnesī vai, slēdzot līgumu uz 24 mēnešiem, par to samaksāt 60 latus. Uzņēmuma sabiedrisko attiecību vadītājs Deniss Kolosovs "Ziemeļlatvijai" sacīja, ka interaktīvo televīziju piedāvā tikai divarpus gadus un ar klientu skaita auguma dinamiku, tostarp arī Valkas rajonā esot ļoti apmierināts.

 

Ņemot vērā sarežģīto ekonomisko situāciju, "Valkas Elektrons" līdz augusta beigām piedāvā veikt jaunus kabeļtelevīzijas abonentu pieslēgumus bez maksas Valkā, Smiltenē, Sedā un Silvā ar nosacījumu, ka abonents izmantos pilnu programmas paketi un tūlīt nomaksās trīs mēnešu abonēšanas maksu.

 

Kas attiecas uz privātajām un no tīkliem attālinātām mājām, katrs pieteikums izskatāms individuāli, vienojoties par līguma noteikumiem.

Komentāri 1

ari Inga

Bez TV var iztikt un tiri labi,nu jau 4.gadu nelietojam televizoru.un mes 5 cilveku gimene lidz ar to jutamies garigi un fiziski veselaki,ka bijam.vienkarsi jutamies neatkarigi un sava brivaja laika daudz ko uzspejam padariit.ar cienu,Inga

pirms 10 gadiem, 2009.07.15 23:55

Kultūra un Izklaide