Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sacensības Lugažu muižā beidzas ar pagasta viru 2

Piektdien, 1. maijā, Valkas pagasta Lugažu muižas pagalmā sākās pagasta simtgades jubilejas svinības. Tās ir paredzētas divas dienas.

 

Pirmajā notika sporta un veiklības sacensības ar zemnieku zupas garšošanu aktivitāšu noslēgumā un disko balli vakarā, bet šodien svinības noslēgsies ar svētku sarīkojumu.

 

Pirms svinībām intervijā ziemellatvija.lv pagasta priekšsēdētājs Guntis Bašķis apliecināja, ka ciematā no laika gala dzīvojuši darbīgi ļaudis. To parādīja arī pasākumu izvēle svinību pirmajai dienai.

 

 

Vairāki atnākušie svētku dalībnieki uzsvēra, ka nav nekā labāka par aktīvu atpūtu, kurā var parādīt savas sportiskās prasmes un iemaņas. "Man šī diena patīk. Te ir forši. Pašam man vislabāk patika izjāde ar zirgiem. Ir interesanti, ka visi kaut kur piedalās," saka Valkas ģimnāzijas audzēknis Sandis Ārgalis.

 

 

"Nav nekādas vainas. Saulīte spīd, ir jauki un labi. Rīt būs arī koncerts, tā ka viss mums būs - gan sports, gan sarīkojums," vakar atzina pagasta iedzīvotāja Inta Kruška. Arī Aldis Gailītis atzinīgi izsakās par svinību scenāriju.

 

 

"Patīkama sajūta. Esmu apmierināts ar notiekošo," viņš saka. Savukārt pagasta vadītājs Guntis Bašķis norādīja, ka aktīvi cilvēki ir ne tikai sacensībās. Ar lielu entuziasmu daudzi piedalījušies muižas vecā parka sakopšanā.

 

Un tad jau bija laiks pašām svinībām. Karogu ar pagasta ģerboni mastā uzvilka ģerboņa meta autors Reinis Doršs kopā ar citiem jauniešiem. Pēc tam sekoja sacensību galvenā tiesneša pagasta padomes deputāta Ata Empeļa pēdējie norādījumi, un 80 dalībnieki sāka sacensties šautriņu mešanā, lēnākajā braukšanā ar velosipēdu un bumbas mešanā basketbola grozā.

 

 

Bērniem un skolēniem izjādi ar zirgiem piedāvāja zemniece Laima Lāce. Programmas nagla bija simtgades skrējiens apkārt muižas parkam, kurā piedalījās vairāk nekā 60 dalībnieku. No skrējiena nevarēja izvairīties arī pats pagasta padomes priekšsēdētājs, jo A. Empelis viņam visu sportistu acu priekšā uzdāvināja 100. dalībnieka numuru.

 

 

G. Bašķis gan paziņoja, ka pēc noteikumiem skrējiena maršrutu drīkst arī nosoļot un to strikti ievēroja. Pašā noslēgumā notika volejbola mačs starp Lugažu un Sēļu komandām.Kamēr sacensību dalībnieki nodarbojās ar sportu, tikmēr, pēc G. Bašķa teiktā, ievērojamākās Lugažu pavāres vārīja pagasta viru svētku dalībniekiem.

 

 

Pašas pavāres apliecināja, ka zupai esot vairāki nosaukumi - bada zupa, zemnieku zupa un gurķu zupa. Tomēr bāriņtiesas priekšsēdētājs Kārlis Briedis, kurš bija uzņēmies kaut ko līdzīgu šefpavāra lomai, stingri palika pie sava, ka šajos svētkos tā ir pagasta vira.

 

 

Pirmā degustatore Valkas kultūras nama direktore Aija Sallu gan secināja, ka zupa ir izcila un garšo lieliski. Vairāk vai mazāk lielisks bija daudzu klātesošo garastāvoklis, un tas deva gandarījumu gan pasākumu organizatoriem, gan to dalībniekiem.

Komentāri 2

pepe

Liels paldies ,mūsu pagasts ir vis forsakais ,patikamas divas dienas ,lai tadas butu vairak. Paldies pagasta darbigajiem ,malaci bija labi.

pirms 10 gadiem, 2009.05.03 15:11

es ari tur biju

Viss notika tādā jaukā gaisotnē,par visu bija padomāts-gan par sporta sacensībām un pat zupu,ari otrā dienā bija interesanti,skaisti izskatījās sveces gar ceļu.Paldies visiem par 2 skaistām dienām.

pirms 10 gadiem, 2009.05.03 17:34

Kultūra un Izklaide