Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sadziedāšanās senioru svētkos

Rīt, 7. jūnijā, senioru koris "Mežābele" dosies uz Latvijas Republikas senioru koru svētkiem Rēzeknē. Tur vidzemnieki izpildīs sen iemīļotu repertuāru un dziedās latgaļu tautas dziesmas.

 

Vienīgais Valkas senioru koris "Mežābele" nopietni gatavojies sadziedāšanās svētkiem. Tā repertuārā iekļautas vienpadsmit dziesmas. Koristes atzīst, ka grūtāk bijis iemācīties dziedāt latgaliski. Ja kaut kas neizdodas, diriģents Juris Lūsis dāmām un kungiem pamāca, kā būtu labāk. J. Lūsis atklāj dažus no senioru koru svētku skaņdarbiem - "Ezerzeme", "Mana dzimtene jaukā".

 

Ikgadējos senioru koru svētkus "Mežābele" cenšas neizlaist. Vecākās paaudzes koristiem šis pasākums ir ne tikai kārtīga sadziedāšanās, bet arī patīkams piedzīvojums un ekskursija. Bilskēniete Vilma Tralla cer, ka veselība būs uzlabojusies un jau rīt varēs doties uz Latgali. Viņa sajūsminās par spilgtajiem iespaidiem no iepriekšējiem pasākumiem.

 

 

"Esmu braukusi astoņus gadus. Diriģentam apsolīju, ka arī šogad būšu. Sajūtas ir brīnišķīgas. Katrā vietā ir kaut kas skaists. Vienā gadā dziedājām Alūksnes baznīcā, citā - skaistajā Koknesē," stāsta V. Tralla.

 

Jau otro gadu "Mežābelē" dzied Lilita Priedīte. Sieviete ir laimīga par to, ka draudzene Biruta viņu iesaistījusi šajās aktivitātēs. "Toreiz bija pārmaiņu laiks. Piezvanīja draudzene un teica, ko es sēžu mājās, jādzied. Dziesma man nozīmē sava veida prieku," teic dziedātāja. Arī viņa rīt dosies uz koru svētkiem, jo dziesma vieno visu latvju tautu.

Kultūra un Izklaide