Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākusies vietu rezervēšana uz latviešu filmu

Ar šonedēļu Smiltenes novada pašvaldības kinoteātris "Kino 80" uzsāk vietu rezervēšanas pieteikumu pieņemšanu uz jauno latviešu filmu "Dancis pa trim". Jau ziņots, ka filmas Vislatvijas pirmizrāde nolikta uz 4.martu un četru pilsētu - pirmizrāžu rīkotāju kinoteātru skaitā - ir arī Smiltenes "Kino 80".

Pat ne katru gadu notiek nozīmīgi latviešu kino svētki. Pērn janvārī izrādīja J.Streiča filmu "Rūdolfa mantojums", kuru Smiltenē noskatījās 1904 skatītāji. Vislielākais apmeklētāju skaits bijis uz "Rīgas sargiem" 2007./2008. gadā - 4073 Smiltenes un apkārtnes skatītāji.

Smiltenes un Valmieras kinoteātri ir vienīgi ziemeļaustrumu Vidzemē, kur regulāri rāda filmas, tālab "Kino 80" aprūpē ir bijušo Valkas, Alūksnes, Gulbenes rajonu novadi un pat Cēsis, kur arī nerāda kino. Piesaiste Smiltenes kinoteātrim izdevīga arī zemās kinobiļetes cenas dēļ, kas ir gandrīz par latu mazāk nekā Valmierā.

"Dancis pa trim" (otrais nosaukums "Es vēlos mājās pārnākt") pamatā ir mīlestība - latviešu meitene, vācu virsnieks, latviešu leģionārs. Darbība risinās gan mūsdienās, gan kara laikā, kur režisors Arvīds Krievs centies atklāt patiesus, bet maz zināmus notikumus karas beigās Kurzemē.

Pirmizrādes veltītas mūziķa un aktiera Mārtiņa Freimaņa piemiņai, kuram šajā filmā viena no galvenajām lomām.

Tuvāka informācija kinoteātra mājas lapā www.kino80.lv un filmas mājas lapā www.dancispatrim.lv.

Kultūra un Izklaide