Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Sanācējiem” - jauni tērpi

Smiltenes pagasta vidējās paaudzes tautas deju kolektīvs "Sanācēji" šoruden uz skatuves varēs iziet, glīti sapucēts. 10 pāriem jeb 10 sievām un 10 vīriem būs jauni tērpi un apavi.

"Sanācēji" ir tikai nesen dibināts kolektīvs, tāpēc līdz šim uzstāties nācās aizlienētos tērpos. Lai tiktu pie savējiem, kolektīva vadītāja Anda Kalniņa uzrakstīja un biedrības "Smiltenes pagasta attīstībai" vārdā iesniedza projektu citas nevalstiskās organizācijas "Abulas lauku partnerība" izsludinātajā konkursā, kur projekts atbalstīts.

Visi "Sanācēju" dejotāji un kolektīva vadītāja ir biedrības "Smiltenes pagasta attīstībai" biedri. Projektu rakstīt palīdzēja biedrības valdes priekšsēdētāja Maira Kupriša.

"Nu dejotājus apģērbs no galvas līdz kājām, bet kaut kas pavisam īpašs būs speciāli mums austie un šūtie Smiltenes svītrainie brunči. Tos darinās pēc arhīvos atrastiem materiāliem," priecājas A. Kalniņa.

Projektu "Latviešu tautas tērpu iegāde vidējās paaudzes deju kolektīvam "Sanācēji"" apstiprināja Lauku atbalsta dienests. Tas nozīmē, ka tērpu iegādi līdzfinansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai LEADER programmā. Kopējās izmaksas ir 3427 lati.

Kurpes un zābaki ir pasūtīti Rēzeknes uzņēmumā "Zelta kurpīte". Meistars šonedēļ jau nomērīja kājas visiem dejotājiem, stāsta A. Kalniņa. Smiltenes brunčus audīs un šūs tautas tērpu centrā "Senā klēts" Rīgā. Tērpus darinās arī uzņēmumi "ANVI AM", "Muduri" un Smiltenes šūšanas salons "Iveta".

Sievām būs jaunas blūzes, ņieburi, aubes, linu priekšauti, lakati un pat otri - bordo krāsas stilizēti brunči ziņģu dejām. Vīri tiks pie biksēm, krekliem, vestēm un lakatiņiem.

Paredzēts, ka apavi būs kārtībā septembrī, bet tautas tērpi - oktobrī.

Kultūra un Izklaide