Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sarūkot naudas krājumiem, cilvēki izvēlas aktīvu atpūtu tuvākajā apkārtnē

Launkalnes pagasta zemnieku saimniecībā "Ezerlejas" jau divas nedēļas dzīvo Jančuks un Tomiņš - mazi pundurkaziņu puikas. Drīz no viņu vecās dzīves vietas Bauskas rajonā atbrauks arī kaziņa Grieta.

 

"Ezerleju" saimnieki Evita Jākobsone un Guntis Lauciņš meklē ko jaunu, lai piesaistītu tūristus. Saimniecības aplokos jau pastaigājas strausi un fazāni. Dīķos peld foreles un karpas.

 

Sarūkot naudai makos, cilvēki rūpīgāk plāno izdevumus un mazāk tērē atpūtai. Lai piesaistītu klientus, lauku tūrisma saimniecībām, viesu namiem un viesnīcām ir, ko padomāt.

 

"Cenas palaidām uz leju gan zivīm, gan dzīvošanai mājiņās. Pagaidām jaunā sezona izskatās cerīgi. Vasara jau aizņemta diezgan krietni uz priekšu," saka E. Jākobsone.

 

Uzklausot apmeklētāju vēlmes, Smiltenes tūrisma informācijas centra (TIC) speciālistes Dagnija Kalniņa un Sanda Akmentiņa paredz, ka šovasar cilvēki vairāk ceļos pa Latviju. Viņus interesē aktīvā atpūta, pārgājienu un laivu maršruti, makšķerēšana un cita aktīvā atpūta tepat Latvijā. Savukārt ārzemju ceļojumiem pietrūkst naudas.

 

Pēc TIC informācijas, pagaidām Smiltenes pusē jaunumus, proti, jau minētās pundurkaziņas šobrīd piedāvā tikai "Ezerlejas".

 

Valkas tūrisma informācijas birojs vēl apkopo ziņas par šās sezonas tūrisma pakalpojumiem Valkas pusē. Biroja speciāliste Ance Empele pagaidām kā jaunumu nosauc izjādes ar zirgiem un citu aktīvu atpūtu, ko piedāvā "Kalnbundas" Valkas pagastā.

 

Smiltenes pagasta lauku māju "Kalbakas" saimniece Līga Auga atzīst, ka pagaidām nav jēgas ieguldīt lielas investīcijas tūrismā, ņemot vērā pašreizējo situāciju valstī. "Pretī nav attiecīgi daudz klientu, bet, lai veidotu jaunu tūrisma produktu, vajag naudu. Tāpēc mums viss ir tāpat, kā pērnajā sezonā, tai skaitā velosipēdu noma," saka L. Auga.

 

Blomes pagasta lauku māja "Donas" klientus piesaista, sadarbojoties ar Rīgas tūrisma firmu, kas uz "Donām" sūta ekskursantu autobusus. "Donu" saimniece Ilze Briede izstrādājusi maršrutu, kurā iekļauta Smiltene, Blomes un Raunas pagasts. "Donās" tūristi kopā ar saimniekiem cep maizi lauku krāsnī un cienājas ar vietējo zemnieku ražoto pienu, sieru un citiem lauku labumiem.

 

Rajona tūrisma informācijas centros apmeklētāji var saņemt sīkāku informāciju par atpūtas un tūrisma iespējām galvenokārt Latvijā: kartes, bukletus, ceļvežus.

 

Smiltenes TIC, informē, ka, piemēram, rīt, 15. maijā, netālu no Grundzāles pagasta, Alūksnes rajona Virešu pagastā pie Sikšņu klintīm notiks izglītojošs bezmaksas pasākums. Brīvdabas lekcijā varēs uzzināt daudz interesanta par Sikšņu klintīm, kas ir dolomīta atsegums Gaujas stāvkrastā līdz astoņus metrus augstā kraujā.

 

 

Speciālisti stāstīs arī par Latvijas ģeoloģiju un dabas pētniecību. Būs arī neliels pārgājiens no Vizlas upītes līdz Sikšņu klintīm un atpakaļ. Interesentus gaidīs rīt pulksten 15.00 auto stāvlaukumā pie Vizlas tilta netālu no Vidagas ciemata.

 

Sikšņu klintis ir izvēlētas par 2009. gada ģeoloģisko objektu Latvijā. To nominējis Latvijas Petroglifu centrs. Tā ir sabiedriska organizācija, kas nodarbojas ar dabas un senatnes izpētes un aizsardzības jautājumiem.

Kultūra un Izklaide