Saules apspīdēti, Brantos gozējas putni

Brantu pagastā pavasari sagaida ar putnu atlidošanu un čivināšanu. Pagājušajā nedēļā pie pagasta pārvaldes esošajā bērzu birzī uzstādītajā putnu būrī mīt strazdi, taču krietni vairāk košu un apbrīnas vērtu dekoratīvu putnu visu aprīli var aplūkot izstādē "Putni - pavasara vēstneši" kluba "Vidzemīte" mazajā zālē. Pirmie apmeklētāji par redzēto ir izbrīnīti un patīkami pārsteigti.

Brantu pagasta bibliotēkas vadītāja Līga Skujiņa ir gandarīta, ka izstāde guvusi atsaucību. "Tās tapšanā iesaistījās Smiltenes pagasta iedzīvotāji, Bilskas pamatskolas skolēni un skolotājas, bet vislielākais prieks ir par brantēniešiem.

Pirmo reizi atsaucību izrādīja tik daudz vietējo iedzīvotāju. Savus darbus un kolekcijas, kas saistītas ar putnu tēmu, nesa arī tādi Brantu pagasta iedzīvotāji, kuri par iepriekšējām izstādēm neizrādīja interesi," priecājas L. Skujiņa.

Izstādē aplūkojami bērnu un pieaugušo visdažādākajā tehnikā darināti dekoratīvie putni, īpaša vieta veltīta meža pūcei, kas šogad atzīta par gada putnu Latvijā. Tā aplūkojama grāmatu lappusēs, izšuvumos, izbāžņa veidolā un koka grebumā.

Vēl apmeklētājiem ir iespēja uzspēlēt spēli, par ko parūpējušies Smiltenes pagasta ļaudis. Apmeklētāji visvairāk apbrīno Brantu pagasta iedzīvotājas Māras Ārgales izšūtās gleznas un bilskēniešu akurāti darinātos putnus no papīra.

"Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka izstādes atklāšana bija 7. aprīlī, taču līdz maijam ikviens mīļi gaidīts aplūkot putnus Brantu pagastā, tādējādi uzlabojot sev noskaņojumu. "Kas pavasarī var būt jaukāks par putnu dziesmām.

Šorīt nācu uz darbu un jaunajā putnu būrītī čivināja putni, tas uzlaboja noskaņojumu. Lai visi tie, kuriem ir slikta oma, iziet ārā un ieklausās putnu balsīs un apmeklē izstādi. Tā piemērota ikviena vecuma cilvēkiem," teic bibliotēkas vadītāja.

Darbi aplūkojami Brantu pagasta bibliotēkas darba laikā.

Kultūra un Izklaide