Sava debijas albuma izdošanu grupa “Kreisais pagrieziens” svinēs ballē kopā ar publiku 5

Piekto pastāvēšanas gadu Smiltenes muzikantu grupa "Kreisais pagrieziens" atzīmē ar sava pirmā albuma izdošanu. Grupas debijas albuma prezentācija un balle notiks šo piektdien, 26. septembrī, pulksten 22.00 Birzuļu tautas namā Bilskas pagastā jeb Mēru kultūras namā, kā grupa raksta ielūgumos uz albuma prezentāciju.

 

Svētkus kopā ar "Kreiso pagriezienu" un publiku svinēs un uz skatuves kāps arī citi muzikanti: Viktors Tilčiks ar draugiem, grupas "Velves", "Vilks", "Tilts", "Gregs & Washex" un"Ginc & Es".

 

Debijas albumam muzikanti izvēlējušies savas populārās dziesmas "Jaunības zieds" nosaukumu, kurai vārdus sarakstījis viens no grupas atbalstītājiem Palsmanes pagasta uzņēmējs Dzintars Zvaigzne.

 

Albumā iekļautas gan klausītāju jau iemīļotas dziesmas, piemēram, "Meitene pienenēs" un "Jaunības zieds", gan arī jaunas, kā "Šovakar" ar dzejnieces Marikas Svīķes vārdiem. Visām 12 albuma dziesmām mūziku sacerējis Dzintars Ziediņš - grupas solists un taustiņinstrumentālists.

 

Grupā ideja par albumu brieda jau sen, taču muzikanti negribēja to sasteigt. "Bija jāsasniedz noteikts līmenis, lai varētu sarakstīt dziesmas un tās iedziedāt. Tam visam pamatā ir darbs. Mēs gājām uz albumu lēnām un pakāpeniski," stāsta Dz. Ziediņš.

 

"Kreisais pagrieziens" savu debijas albumu ierakstīja smiltenieša Julian studijā "AA Audio ieraksti". Julian ir arī albuma producents.

 

Grupa "Kreisais pagrieziens" sevi publikai pirmo reizi pieteica 2003. gada 12. martā, spēlējot ballē Smiltenes tehnikumā. Par savu krusttēvu tā sauc Smiltenes grupas "Apvedceļš" solistu Jāni Krūmiņu, kurš palīdzēja izdomāt grupas nosaukumu.

 

Šobrīd "Kreisajā pagriezienā" muzicē Dz. Ziediņš, Jānis Silakalns (saksofons), Aleksejs Oņegins (ģitāra) un Kristīne Priede (vokāls, bekvokāls).

 

Ikdienā Dz. Ziediņš strādā par sporta skolotāju un treneri. J. Silakalns ir koka pūšamo instrumentu klases pedagogs Smiltenes mūzikas skolā. Rīdzinieka A. Oņegina profesija ir sporta skolotājs. K. Priede mācās Smiltenes tehnikumā.

Komentāri 5

prieks par Dzintaru!!! man bija tas gods viņu dzirdēt pašos pirmsākumos!!!!

turies ziedža

pirms 12 gadiem, 2008.09.22 12:16

iveta

Malači!!! Bet kāpēc atkal ne Smiltenē??? Galīgi mirusi kultūras dzīve...

pirms 12 gadiem, 2008.09.22 13:34

ko nu?

Pareizi Smiltenē jau nav,kas aicina-nožēlojami gan.

pirms 12 gadiem, 2008.09.22 15:27

Joske

Dzintar, nepaliec lecīgs! Arī ballēs vajag spēlēt ar lielāku atdevi, nevis taisīt mulzu pauzes. Nauda ir laba lieta, bet to vajag godam nopelnīt, nevis halturēt! Esi iedomīgs kļuvis!

pirms 12 gadiem, 2008.09.22 16:20

Kultūra un Izklaide