Savu veikumu pagājušajā sezonā atrāda Vidzemes reģiona amatierteātru iestudējumu skatē 1

Madonā vērtējumam tika nodoti aizvadītās sezonas interesantākie Vidzemes reģiona amatierteātru un Tautas teātru iestudējumi. Vidzemes zonas skatē "Gada izrāde 2010" diplomus saņēma visi dalībnieki no bijušās Valkas rajona teritorijas.

Šomēnes Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra rīkotajā Latvijas amatierteātru reģionālajā skatē Madonā piedalījās Blomes teātrmīļu apvienība ar F.G. Lorkas lugu "Bernardas Albas māja" (režisore Gita Skadiņa), Grundzāles amatierteātris "Cik Jaudas" ar A. Upīša viencēlienu "Dzimumdienas rītā" (Monika Upeniece) un Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātris ar Leldes Stumbres lugu "Kronis" (Andris Liepiņš).

Pagaidām nav zināms, kuri teātri tiks izraudzīti "Gada izrādes 2010" lielajam finālam, bet žūrija amatierteātru aktieru darbu novērtēja atzinīgi. Grundzāles amatierteātris žūriju aizrāva ar atraktīvu un dzīvespriecīgu ansambļa spēli. "Madonā mums veicās labi. Laikam jau tāpēc, ka kolektīvā esam vienojušies, ka šo izrādi Madonā spēlējam pēdējo reizi. Nospēlējām labi, un režisorei nebija jāsarkst mūsu dēļ. Skumji vien tas, ka mūs vērtē kopā ar Tautas teātriem.

Noskatījāmies arī citu kolektīvu sniegumu. Ļoti patika Madonas tautas teātra izrāde "Cīrulīši". Blomes amatierteātris priecēja ar savu iestudējumu "Bernardas Albas māja". Izrādē bija ļoti skaisti tērpi. Prieks, ka laukos cilvēki, neskatoties uz dažādām dzīves grūtībām, darbojas pašdarbībā," saka "Cik jaudas" mākslinieciskā vadītāja Dzintra Ķikase.

Blomes teātrmīļu apvienība diplomu saņēma par stilistiski vienotu un pārliecinošu izrādes vizuālā tēla veidojumu. Skaņas un gaismas operators blomēnietis Vitauts Celms dzirdējis labas atsauksmes no skatītājiem. "Šoreiz man bija priekšrocība pavērot abas puses - gan māksliniekus, gan skatītājus. Meitenes spēlēja ar iedvesmu, bet skatītāji klausījās ļoti rūpīgi. Skatītāji ar aplausiem mūsu amatierteātri izsauca paklanīties atkārtoti. Tas vien ir ko vērts!" gandarīts ir V. Celms.

Viņš ievērojis, ka "Nenolaid Rumpi" dalībniecēm šajā izrādē meistarība ir ievērojami palielinājusies. "Es laikus nepalaidu vienu skaņu, taču meitenes nospēlēja tik perfekti, ka neviens nepamanīja," tā blomēnietis.

Režisore G. Skadiņa ir priecīga par savu veikumu un patīkami pārsteigta par Jāņa Ziemeļnieka Strenču Tautas teātra sniegumu. "Strenčiem bija ļoti skaista izrāde. Ir jāmāk diviem aktieriem pusotru stundu noturēt skatītāju uzmanību. Viņiem tas izdevās apbrīnojami," kolēģus no Strenčiem slavē G. Skadiņa.

Strencēniešu centienus atzinīgi vērtēja arī žūrija, Tautas teātrim pasniedzot diplomu par Latvijas vēstures būtisku tēmu mūsdienīgu aktualizēšanu.

Komentāri 1

alba

Lūdzu, žurnālistīti pārbaudīt teksta pareizību pirms publicēšanas.

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 10:14

Kultūra un Izklaide