Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Senioru koriem savi Dziesmu svētki Bauskā

Sestdien Bauskas pilskalna estrādē notika 41. senioru koru svētki, kuros piedalījās 28 jauktie un 12 sieviešu kori, kopā ap 1200 dalībnieku. Svētku dalībnieku vidū bija arī Valkas kultūras nama koris "Zelta rudens" un Smiltenes kultūras un sporta centra jauktais koris "Mežābele".

"Zelta rudens" dalībnieks Reinis Būda priecājas, ka gājienā valcēnieši devās pirmie un tūlīt aiz viņiem arī smiltenieši. Pavisam abi kori dziedāja 10 skaņdarbus no jaukto koru un kopkora repertuāra. Bauskas estrādē bija daudz skatītāju, tostarp arī vairākas tūristu grupas, kuras tur bija ieradušās apskatīt pilsdrupas. Ir ziņas, ka 1. Senioru koru svētki ir notikuši Valkā 60. gadu sākumā.

 

Veidos savu karogu

Diemžēl Valkas pensionāri bija vienīgie bez īpašiem kora tērpiem. Dāmas kā allaž dziedāja baltās blūzēs ar vienādām šallītēm, bet abi kungi uzvalkos, kāds nu katram ir. Bez Reiņa Tatjanas Tīrumas vadītajā korī dzied arī Juris Lācis.

Koristi šajos svētkos piedalījās par dalības maksu, arī par ēdināšanu rūpējās paši. Viņi ir pateicīgi novada domei par atvēlēto autobusu nokļūšanai uz svētkiem. Organizatori ir iecerējuši veidot senioru kora svētku karogu. Domājams, ka to varēs izdarīt par šā un pērnā gada dalības maksas līdzekļiem.

Repertuārs ir pārlieku sarežģīts

"Dziedātājiem tie bija īsti svētki. Piekrītu citu diriģentu viedoklim, ka senioru kori īpaši neatšķiras no citiem klasiskajiem koriem. Līmenis ir augsts, dziesmas grūtas, taču seniori ar tām tiek galā. Estrāde ir vietā, kur dziesmām labs skanējums. Visi bija nopietni gatavojušies. Man gan šķiet, ka repertuārs ir par grūtu. Nav viegli nodziedāt astoņbalsīgu skaņdarbu," komentē T. Tīruma.

Arī "Mežābeles" diriģents Juris Lūsis ir priecīgs par kora skanējumu. "Esam patiesi apmierināti. Vietējie baušķenieki sacīja, ka necerējuši uz tik labu koru skanējumu," gandarīts J. Lūsis.

Nākamgad 26. maijā Latvijas senioru kori un deju kolektīvi tiksies kopkoncertā Saulkrastu estrādē.

Kultūra un Izklaide