Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sestdien Mēru tautas namā varēs redzēt trīs teātru izrādes 1

Sestdien, 28. martā, Mēru tautas namā, Bilskas pagastā svinēs Teātra dienu ar devīzi "Lai vairojas prieks!". Skatītāji redzēs trīs dažādu teātru izrādes vienā dienā.

 

Teātra kolektīvs "Mēris" publikas vērtējumam nodos savu jaunāko iestudējumu Aivara Bankas lugu "Barona Bunduļa atgriešanās". Savas izrādes rādīs arī blomēnieši un vijciemieši. Ieeja - pret ziedojumiem.

 

 

Pirmais pulksten 15.00 uz skatuves izies Blomes teātra kolektīvs "Nenolaid rumpi!", piedāvājot variāciju par pasaku "Sniegbaltītes skola". Pulksten 16.00 Margaretas Meijo komēdiju "Mans luteklītis" spēlēs Vijciema teātra kolektīvs. Pulksten 18.30 uzstāsies mājinieki teātra kolektīvs "Mēris". Tā būs pirmizrāde viņu iestudētajai A. Bankas lugai "Barona Bunduļa atgriešanās" Ingrīdas Soveres režijā.

 

"Šo lugu Aivars Banka ir rakstījis speciāli mūsu teātrim. Autors iecerējis savu darbu kā kriminālkomēdiju. Barons Bundulis bijis Mēru muižas īpašnieks un interesanta personība, par ko skatītāji varēs pārliecināties arī šajā darbā," saka kolektīva "Mēris" aktrise Līga Jundze. Barona Bunduļa tēlā iejutīsies aktieris Einārs Broms.

 

Teātra dienai veltīto saspēli rīko Mēru tautas nams un teātra kolektīvs "Mēris" un aicina uz izrādēm skatītājus. "Ir svarīgi apzināties, ka dzīve allaž piedāvā izvēles iespējas. Māksla ir tās pamanīt.

 

 

Šīs izvēles iespējas pastāv pat šodienas grūtajos ekonomiskajos apstākļos. Ja mēs nevaram izmainīt situāciju, kas nav maināma, tad ir taču vēl tik daudz citu lietu, ko varam mainīt tieši mēs," kolektīva "Mēris" vārdā saka L. Jundze.

 

Tikšanos Mēros ļoti gaida arī ciemiņi. "Mums jau ir Teātra dienas noskaņojums," saka Blomes teātra kolektīva režisore Gita Skadiņa. Pirmdien sava pagasta ļaudīm kolektīvs rādīja jaunāko iestudējumu "Hugo Diegs brauc uz Bambāļiem".

 

Uz Mēru tautas namu blomēnieši tomēr vedīs variāciju par "Sniegbaltītes skolu", jo šajā izrādē nodarbināts viss kolektīva pamatsastāvs.

 

 

G. Skadiņa aicina mērēniešus un citus rajona ļaudis nākt un skatīties šo iestudējumu, jo ieguvums būs izsmiešanās un jautrs garstāvoklis. "Var pat palikt bērna prātā," smej režisore.

 

Tagad Blomes teātra kolektīvs ķēries klāt nākamajai lugai - Jāņa Jaunsudrabiņa "Ezermalu krokodilam". Komēdijas pirmizrāde gaidāma Jāņos.

 

Vijciemiešu jauno iestudējumu "Mans luteklītis" līdz šim redzējuši pašu pagasta ļaudis, launkalnieši un tie smiltenieši, kuri speciāli brauca uz izrādēm Vijciemā un Launkalnē.

 

"Saņēmām necerēti lielu atsaucību un necerēti daudz komplimentu. Nebijām gaidījuši. Tas mums ir liels gandarījums, prieks un stimuls meklēt nākamo izrādi, taču vienlaikus nozīmē arī lielu atbildību," atzīst režisore Maija Jančevska.

 

"Mans luteklītis", ko sestdien varēs redzēt Mēros, ir komēdija - farss par sievietēm un viņu dzīvo fantāziju.

Komentāri 1

Sieviete

Jā, Vijciemieši nospēlēja teicami. Ļoti patika.

pirms 10 gadiem, 2009.03.29 15:08

Kultūra un Izklaide