Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sienas gleznojums tapa trijās naktīs Enjas mūzikas pavadībā 8

Vijciema tautas nama administrācijas telpā tapis jauns sienas gleznojums. Iekārtojums veidots pēc īpašas režijas, sadalot to divās daļās - viena pirms aizkara, bet otra ir noslēpumaināka, vairāk saistīta ar mūzu pasauli.

 

Sienas gleznojuma autori ir Adele Bērziņa un Kristiāns Aglonietis, kurš pēc Smiltenes mākslas skolas beigšanas mācās Valmieras mākslas vidusskolā.

 

Ar pārsteidzoši gudrām acīmKristiāna lielākā aizraušanās ir leļļu gatavošana. "Viņa veidotajām lellēm ir pārsteidzoši gudras acis. Biju iedomājusies, ka gleznojumā varētu būt baroka laika dāmītes, kuras dodas uz teātra izrādi. Izstāstīju to jaunietim, bet beigās piebildu, ka sižets tomēr ir viņa ziņā," smaida tautas nama vadītāja Vita Bērziņa.

 

 

Viņa atzīst, ka pēc tam ne acis nevarējusi atraut no skicē redzamajiem tēliem ar tādām pašām gudrām sejām kā lellēm. Pašlaik puisim ir prakse un viņš skatei gatavo tērpu kolekciju. Savukārt Adelei tikko bija izlaidums Vijciema pamatskolā un viņa ar lielām bažām gatavojas stāties Rīgas Rozentāla mākslas vidusskolā, kur konkurss ir 20 cilvēku uz vienu vietu.

 

Ar darbu nav apmierinātiGleznojuma sižets ir par civilizācijas sākotni, par to, pie kā cilvēkiem vajadzētu biežāk atgriezties - pie Ādama un Ievas laika. Tiesa, no skatītājiem izskan pretrunīgi viedokļi par diviem kailķermeņiem - vīrieti un sievieti.

 

Ir saņemti arī aizrādījumi, ka nav izmantotas īstās krāsas. Vita atzīst, ka darbs patiešām radies no dažādiem mākslinieku krāsu pārpalikumiem, jo jaunu iegādei naudas pašlaik nav. Abas cilvēku figūras gleznoja Kristiāns. Autori ar darbu neesot apmierināti, taču V. Bērziņa uzskata, ka tas ir labākais, kas mākslinieka dzīvē var būt - tikai tā notiek radošas personas attīstība. Labāk var vienmēr.

 

Adele cer, ka šo kopējo gleznojumu neieraudzīs viņas lielākā autoritāte - Smiltenes mākslas skolas direktors Haralds Balodis. Dažas vietas bildē neesot īsti izdevušās, tāpēc arī negribētu, ka to ieraudzītu skolotājs. "Viņš būs mūsos vīlies," saka Adele. Meitenei ļoti patīk gleznot, tāpēc arī ir aktuāls sapnis par rozentāļiem.

 

Sienas gleznojums ir tapis trīs naktīs īru dziedātājas Enjas (Enya) balss pavadībā. Citu laiku jaunieši nevarējuši izkārtot.

Komentāri 8

Enya

Kads prieks bija ieraudzīt šo puisi Kristiānu, jo ļoti labi atceros viņa lelles-tās vienkārši nevar aizmirst!!!!! Priecājos, ka puisis iet mākslas ceļu.....vēlu veiksmi!!!

pirms 10 gadiem, 2009.06.20 10:14

Pele

Un kā neveiklais fotoshops ir redzams publicētajā attēlā ar autoriem? Ļoti rupji nostrādāts darbs!

pirms 10 gadiem, 2009.06.20 12:20

Žurka

Pele aizej un uzzīmē pati 3 dienās, tad paskatīsimies!

pirms 10 gadiem, 2009.06.21 01:05

dūda

Lieli malači abi divi!
Prieks ka kopā gājām mākslas skolā!:))
vareni pastrādājuši!;)

pirms 10 gadiem, 2009.06.22 00:07

dūda

Lieli malači abi divi!
Prieks ka kopā gājām mākslas skolā!:))
vareni pastrādājuši!;)

pirms 10 gadiem, 2009.06.22 00:07

Pele

Neattapīgajiem: komentārs ir par foto, nevis sienas gleznojumu. Par rupjo abu jauniešu figūru pieaplicēšanu uz darba fona. Par neveiksmīgo fotoshopu, nevis apgleznojumu. Apgleznojums ir tāds, kādu nu cilvēkbērni, šajā vecuma un pieredzes posmā, ir varējuši izdarīt.

pirms 10 gadiem, 2009.06.22 12:45

omg! Pelei taisniba, viņi tiešām ir "uzlīmēti virsū"
laikam izaugsmi fotogrāfiju,video ziņā no zz nesaņemsim :D

pirms 10 gadiem, 2009.06.23 00:32

pelei pi-pi

Par photoshopiem tev maza jēga, kur var redzēt tavus šedevrus

pirms 10 gadiem, 2009.06.23 12:23

Kultūra un Izklaide