Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sieviete un meli ir nešķirami 1

7. martā pulksten 18.00 Vijciema tautas namā notiks teātra izrāde "Mans luteklītis". Šo Margaretas Meijo lugu iestudēja režisore Maija Jančevska, un tas ir viņas pirmais lielais darbs.

 

Režisorei M. Jančevskai šis ir pirmais lielais patstāvīgais darbs un veltīts visām sievietēm un visiem cilvēkiem, kuriem sievietes melo. "Sieviete un meli ir nešķirami jēdzieni," smaida Vijciema tautas nama vadītāja Vita Bērziņa.

 

Lugā attēlotais notiek pagājušā gadsimta vidū Amerikā, taču tas ir aktuāli arī šodien. Šī komēdija - farss trijos cēlienos ir luga par sievietēm un viņu dzīvo fantāziju. Aktieri smej, ka sižets tik ļoti atbilst tam, kas pašlaik notiek Latvijas valdībā - samelojas, jo "man tā sanāca" un turpina melot. Citādi jau nevar, jo tad neviens turpmāk neticēs.

 

Lugā ir četri galvenie aktieri ar Elitu Stošu priekšgalā, tomēr nozīmīgs ir ikviena aktiera devums. Jautāta, vai arī turpmāk gaidāma kāda sadarbība ar vijciemiešiem, Maija attrauc, ka, iespējams, jā, ja tiks mīlēta un pieņemta. Tiesa, arī režisors A. Māsēns viņu vēlas iesaistīt kādā no turpmākajiem iestudējumiem.

 

Režisore uzskata, ka viņai ir ļoti veicies ar aktieriem. "Neesmu profesionāli izglītota režisore, vien iztieku ar to, ko Dievs un Smiltenes tautas teātra režisors Agris Māsēns ir devis," atzīst M. Jančevska.

 

 

Tiesa, viņa ir beigusi režisoru kursus, taču tas tāds sīkums vien esot. Maija priecājas par aktieru straujo izaugsmi. "Tas ir taustāms prieks. Viņiem cepuri nost un kāju virsū," smaida režisore.

 

Jautāta, kāpēc izvēle krita tieši uz šo lugu, viņa atbild, ka iemesls bijis gaužām neromantisks - vajadzēja pielāgoties esošajam aktieru skaitam. Izrādes tapšanā palīdz Aija Siņicina.

 

"Kolektīvs nopietni strādā pie lugas un maz izklaidējas. Paši velta daudz laika laikmeta izpētei, kā arī tērpu un aksesuāru izgatavošanai," uzskata V. Bērziņa. Dekorāciju un butaforiju tapšanā noder kolektīva dalībnieku prasmes galdniecībā un floristikā.

Komentāri 1

Kultūra un Izklaide