Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Simpozijos var apjaust šā mākslas žanra tendences citviet pasaulē

Nupat Valgā noslēdzās tradicionālais starptautiskais koka skulptūru simpozijs, kurā piedalījās arī dalībnieks no Latvijas - mākslinieks Juris Osis.

 

J. Osis atzina, ka simpozijā piedalās jau 10 gadus. Viņš nav akadēmisku izglītību guvis mākslinieks, un savai nodarbei līdz šim veltījis tikai brīvo laiku, taču turpmāk centīšoties iztikt tikai no darbošanās koktēlniecībā.

 

Jautāts, ar ko interesants ir simpozijs Valgā, mākslinieks atbild, ka vispirms jau ar to, ka satiekas dažādu valstu koktēlnieki un iespējams redzēt, šā mākslas žanra tradīcijas un tendences citviet pasaulē. J. Osis ir visnotaļ apmierināts ar organizētāju sagādātajiem sadzīves un darba apstākļiem.

 

 

"Esam tik labi apgādāti, ka nekādā ziņā nav jādomā par maizes darbu. Ir labi instrumenti un dalībniekiem atliek vien "dot kluci"," smaida tēlnieks.

 

Šogad pirmo reizi atbrauca arī koktēlniece Hiroko Kono no Japānas. Viņa izveidoja savdabīgu grāmatu kaudzi, kas, iespējams, bija viens no interesantākajiem simpozija darbiem. Kolēģi ar bažām vērojuši un domājuši, ka viņas skulptūra ir pārlieku darbietilpīga un šaubījušies, vai to izdosies pabeigt. Izdevās.Diemžēl neieradās Irina Čistjakova no Krievijas. Viņa nepaspēja nokārtot vīzu.

 

Pērn J. Osis simpozijā izgatavoja masīvu sēdekli vienam cilvēkam. Šogad ideja ir turpināta un Valgā tapa sols lielākam cilvēku skaitam. Solam ir uzliekti gali, kas atgādina figūras no buru kuģa priekšgala.

 

J. Osis pirmo reizi simpozijā piedalījās 1991. gadā, ko organizēja Heiki Kongi. Viņa sūtītais ielūgums uz Latviju pavisam nejauši nokļuva pie J. Oša. Tolaik viņš strādāja kokapstrādes darbnīcā un gatavoja dažādus suvenīrus un pasūtījuma darbus. Koktēlnieks jau bija piedalījies vienā simpozijā Latvijā (Jēkabpilī), kur izgatavoja liela izmēra skulptūru.

 

 

Tur arī simpozija vadītājs šo ielūgumu piedāvāja J. Osim. Tas bija jau otrais koktēlnieku simpozijs Igaunijā. Pēc tam māksliniekam bija astoņu gadu pārtraukums, jo kaut kādā veidā organizatori pazaudējuši viņa adresi.

 

 

Pēc tam J. Osis atkal saņēmis ielūgumu un kopš tā brīža katru gadu piedalās H. Kongi rīkotajā pasākumā. Mākslinieks ir piedalījies arī koktēlnieku simpozijā Anglijā un Pērnavā.

Kultūra un Izklaide