Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē Bērnības svētkos būs maz šūpojamo

Šo sestdien Smiltenē svinēs Bērnības svētkus. Svinētāju gan būs maz, - tikai astoņi bērniņi, viņu vecāki un krustvecāki.

 

Pērn Bērnības svētkos vecāki pieteica vairāk nekā 20 bērnu.

 

Smiltenes pilsētas dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Dace Ērģele pieļauj, ka šogad mazais svinētāju skaits varētu būt skaidrojams ar augsto inflāciju valstī, kas ietekmē arī ģimeņu budžetu, un zemo dzimstību.

 

 

Šogad svinētāji galvenokārt ir 2002. un 2003. gadā dzimušie bērni, un Smiltenes pilsētas dzimtsarakstu nodaļā šajos gados attiecīgi reģistrēti 47 un 49 jaundzimušie no pilsētas un apkārtējiem pagastiem.

 

Bērnības svētkus Smiltenē rīko pilsētas dzimtsarakstu nodaļa un kultūras un sporta centrs. Visi dalībnieki tiks izšūpoti šūpolēs un saņems piemiņas veltes, bet viņu kūmas - svētku apliecības, ko vēlāk atdos krustbērniem.

 

D. Ērģele uzskata, ka Bērnības svētki ir skaists pasākums ģimenei, kas rada prieku un bērnības atmiņas. Pasākuma otra organizatore Zinaida Bērza gan pieļauj, ka nākamajā gadā šādi svētki Smiltenē mazās atsaucības dēļ varētu nenotikt, jo izmaksas ir diezgan lielas.

 

"Man pašai nav bijuši bērnības svētki, turklāt krusttēvi un krustmātes vairs nav aktuāli," savukārt domā trīs gadus veca puikas mamma smilteniete Vineta.

Kultūra un Izklaide