Smiltenē bibliotēka atkal atvērta 1

Kaut arī grāmatu fonda inventarizācija vēl nav pabeigta, bibliotēkas durvis lasītājiem jau ir atvērtas, un tagad plauktos lasāmvielu atrast ir ērtāk. "Domāju, - ja vēl ilgāk būs ciet, tad ar mani ir cauri," pajoko Smiltenes pilsētas bibliotēkā sastaptā smilteniete Dzidra Nātra, kura tikko izvēlējusies grāmatas lasīšanai. Pēc gandrīz divus mēnešus ilga pārtraukuma bibliotēkas durvis atkal ir atvērtas apmeklētājiem.

 

Šo brīdi daudzi grāmatu lasītāji gaidīja nepacietīgi. "Šad tad cilvēki pat nāca klāt uz ielas, prasīja, kad būs vaļā. Citi zvanīja pa telefonu. Secinājām, ka smiltenieši bez bibliotēkas nevar iztikt," smaida bibliotekāre Ilona Rozīte.

 

Tik ilgi bibliotēka apmeklētājiem bija slēgta tāpēc, ka viss iestādes kolektīvs - pieci darbinieki - veica grāmatu fonda inventarizāciju.

 

"Visām grāmatām uzrakstījām "pasi" - īsas ziņas uz lapiņas par katru izdevumu. Tās joprojām salīdzinām ar inventāra grāmatām, jo process ir ļoti darbietilpīgs. Mūsu fondā ir gandrīz 30 tūkstoši grāmatu," skaidro Smiltenes pilsētas bibliotēkas direktore Zaiga Krūmiņa.

 

Sākumā bibliotekāres cerēja tikt galā ar inventarizāciju mēneša laikā, taču vēlāk saprata, - ar to nepietiek. Viss darbs nav paveikts joprojām. Darbinieces to turpina papildu lasītāju apkalpošanai. Ilgāk turēt iestādi slēgtu vairs nevarēja, jo smilteniešiem pietrūka gan grāmatu, gan bezmaksas pieejas internetam.Inventarizācijas laikā bibliotekāres arī izņēma no plauktiem grāmatas, kuras lasītāji pieprasa maz, kuru saturs neatbilst mūsdienu prasībām, vai arī tās lasot ir pamatīgi nodriskātas.

 

Lasītāji jau pamanījuši izmaiņas. Tagad plauktos grāmatas vairs nav saliktas tik ļoti cieši, kā agrāk. Tās ātrāk "iekrīt acīs", un ir vieglāk atrast lasāmvielu, kas katram interesē.

 

"Bibliotekāri jau ir kā suns uz siena kaudzes," joko Z. Krūmiņa, "jo viņiem žēl šķirties no jebkuras grāmatas. Taču pārvarējām sevi un ņēmām vērā bibliotēku akreditācijas komisijas norādījumu. Proti, plauktos jāpaliek pašām labākajām, pašām pieprasītākajām grāmatām."

 

Arī Dz. Nātra ievērojusi izmaiņas plauktos. Tomēr grāmatu izvēlē viņa vairāk paļaujas uz bibliotekāru ieteikumiem. "Apkalpošana šeit ir ļoti jauka pret visiem, vai tas būtu skolas bērns vai gados vecs cilvēks," priecājas pensionētā skolotāja.

 

Lai iepriecinātu savus apmeklētājus, Smiltenes pilsētas bibliotēka viņiem arī piedāvā apskatīt izstādes. Šonedēļ atklāta Smiltenes mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde "Ziedu salūts Latvijai". Drīz bibliotēkā varēs apskatīt arī Birzuļu bibliotēkas vadītājas Vijas Meisteres tušas zīmējumus.

 

Pirms valsts svētkiem Smiltenes bibliotēka vēl būs atvērta līdz sestdienai, 15. novembrim ieskaitot. 17. un 18. novembrī iestāde būs slēgta.

Komentāri 1

NIKNAIS

JA JAU IR ERTI UN FORSI KADA SAKARA JUMS BIJA JALIEN UZ BASEINA EKU !!!!!!!!!!! ;@

pirms 12 gadiem, 2008.11.14 13:47

Kultūra un Izklaide