Smiltenē Jāņu svinēšana - “Brūža” teritorijā

Lielu interesi "Ziemeļlatvijas" lasītāju vidū izraisījis fakts, ka šogad Jāņu svinības notiks nevis Jāņukalna estrādē, bet gan "Brūža" teritorijā.

 

Portāla lasītājs ar niku potenciālais skatītājs uztraucas, vai izrāde būs brīvi pārredzama: "Zinot, ka Jāņukalna estrāde veidota kā amfiteātris un ērti redzēt ir no visām pusēm, neredzu iespēju, kā sēžamie tiks izvietoti, lai katram viss ir labi pārredzams."

 

Savukārt lasītājs ar niku nu, nu nū! uztraucas par pasākuma saimniecisko pusi: "Kur tie sēdēs? Kā redzēs? Nav jau runa par 15 minūšu pasākumu, tad to varētu, šeit runa par vairākām stundām? Kā ar tualetēm, kur tas bars "liksies"? Vai kāds ir padomājis par saimniecisko pusi? Tad vēl biļešu cenas?"

 

Kāds lasītājs ar niku frams uztraucas par nokļūšanu "Brūzī": "Un kā ar elementāru loģistiku pasākuma rīkotājiem? Vai kāds ir parēķinājis, ka Jāņukalns ir centrā, kas ērti pieejams ikvienam no daudzdzīvokļu mājām, kur visvairāk iedzīvotāju, kas var atnākt ar kājām. Jau tā vienmēr tur uz pasākumiem automašīnu novietot pagrūti. Kā cienījamie kultūras darbinieki iedomājas organizēt transporta plūsmu un to novietošanu?

 

Pasākuma organizatore Zinaida Bērza uzskata, ka lielo ažiotāžu izraisījis viens konkrēts teikums, kurš pirms tam publicēts gan portālā smiltene.lv gan "Ziemeļlatvijā". Tas skan šādi - Smiltenē tradicionālo Jāņu teātra izrādi pārceļ no Jāņukalna uz viesnīcas "Brūzis" teritoriju.

 

 

 Z. Bērza uzsver, ka šis teikums ir pilnīgi aplams, jo šī nebūs tradicionālā Jāņu izrāde, bet gan pašu smilteniešu veidots teātra uzvedums.

 

 

Z. Bērza uzskata, ka šī ir ekskluzīva iespēja Līgo dienas vakarā noskatīties izrādi no Smiltenes teātra repertuāra, jo ierastās izrādes "Skroderdienas Silmačos" un "Draudzes bazārs" pilsētai izmaksātu padsmit tūkstošus.

 

Organizatore pastāsta, ka ideja par Jāņu rīkošanu "Brūža" teritorijā bijusi jau trīs gadus, jo tā ir ļoti interesanta un skaista vieta. Mierinot iedzīvotājus, Z. Bērza saka, ka viss notiks tāpat kā citus gadus, taču pievilinošais elements ir tāds, ka spēlēs mūsu pašu Smiltenes teātra aktieri un izrādes "Preilenīte" kvalitāte ir ļoti laba.

 

Z. Bērza uzsver, ka ar saimniecisko pusi viss ir kārtībā un skatītājiem nav jāuztraucas. Viņa ir pārsteigta, ka cilvēki jautā, kā tur nokļūt. "Protams, kājām. Kā ierasts, būs arī bufete, līdz ar to būs iespēja iegādāties tradicionālo Jāņu alu.

 

 

Taču, ja kāds tiešam nevar atnākt, automašīnas varēs novietot pie Smiltenes ģimnāzijas un uz Dakteru ielas. Satiksmi kontrolēs gan policija, gan regulatori," skaidro Z. Bērza.

 

Viņa stāsta, ka ir padomāts par to, lai izrāde būtu labi redzama. Padomāts arī par labierīcībām, tādēļ uztraukumam nav pamata.

 

Dzejniece Marika Svīķe ir pozitīvi noskaņota un uzskata, ka tas ir tikai labi, ja pasākums pārcelts uz jaunu vietu. Viņa uzsver, ka vienmēr atbalsta visu jauno, tādēļ arī šī ideja viņai šķiet pieņemama, turklāt "Brūža" āriene pilnībā pielāgojas teātra izrādes tematikai.

Kultūra un Izklaide