Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē pulcējās ugunsdzēsēji no vairākiem posteņiem

Sestdien, 11. jūlijā Smiltenē, lauku mājās "Kalbakas" uz draudzības spēlēm pulcējās ugunsdzēsēji no Smiltenes, Strenču, Jaunpiebalgas, Apes un Igaunijas pilsētas Monistes posteņiem.

FOTO ŠEIT!

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Smiltenes posteņa komandieris Jānis Šepters stāsta, ka šāda veida pasākums notiek jau 12. gadu.

 

"1996. gadā pirmo reizi notika sadraudzības spēles starp Jaunpiebalgas un Smiltenes posteņiem. Laikam ejot, klāt pieaicināti arī ugunsdzēsēji no citiem posteņiem. Apes postenis uztur ļoti labus kontaktus ar Monistes ugunsdzēsējiem, tādēļ jau vairākus gadus sadraudzības spēlēs piedalās arī viņi," skaidro J. Šepteris.

 

Šogad spēles bija ieplānots rīkot Strenčos, taču tā kā Strenču depo nākošgad svinēs 100 gadu jubileju, nolemts šos notikumus apvienot.

 

Sadraudzības sporta spēlēs piedalījās apmēram 100 cilvēki. Tie bija pašreizējie un bijušie darbinieki ar savām ģimenēm, draugiem un paziņām.

 

Smiltenieši kolēģiem bija sagatavojuši interesantus uzdevumus. Sākumā stafeti, kurā ugunsdzēsējiem bija iespēja parādīt savu profesionalitāti. Tad sekoja uzdevums, kurā vienam dalībniekam no katra posteņa bija jāvelk ugunsdzēsības šļūtene. Līdz noteiktajai finiša līnijai neviens nevarēja aizvilkt, beigās uzvarēja tas, kurš aizvilka vistālāk.

 

Pēc tam pasākuma dalībnieki spēlēja volejbolu un futbolu. Posteņu komandieri sacentās dambretes spēlē.

 

Kopvērtējumā uzvaru izcīnīja Apes postenis, otrajā vietā palika igauņi, bet trešo vietu ieņēma Strenču posteņa otrā komanda.

 

J. Šepters norāda, ka sadraudzības spēles noritējušas veiksmīgi, traucējuši vienīgi laika apstākļi. Iespaidos par pasākumu dalās VUGD Strenču posteņa komandieris Aleksejs Jefimovs: "Pirmkārt, patika organizētība, kas kā katru gadu bija augstā līmenī. Vienīgi žēl, ka laiks nebija tas labākais, taču viss pārējais bija lieliski."

 

VUGD Apes posteņa komandieris Ilmārs Paegle ar uzvaru draudzības sporta spēlēs ir gandarīts. Viņš norāda, ka visvairāk priecē tas, ka posteņi joprojām spēj saglabāt tradīciju un sanākt kopā.

 

"Šķiet, esam vienīgie posteņi visā Latvijā, kuri uzturam šo tradīciju. Tas ir galvenais. Pašam vislabāk patika stafete, kurā bija iespējams redzēt katra profesionalitāti. Pats piedalījos dambretes mačā. Tas notika starp posteņa komandieriem," pastāsta I. Paegle.

 

VUGD Apes posteņa vada komandiera vietnieks Mihails Brīdaks uzskata, ka pasākums bija noorganizēts labi.

 

"Patika, ka viss notika dabīgi. Bez plānotajām aktivitātēm norisinājās vēl daudzas citas, kuras izdomājām turpat uz vietas. Visiem bija interesanti. Arī kaimiņi igauņi bija ļoti priecīgi par šo pasākumu. Viņi atbrauca atpūsties un pasportot kopā ar kolēģiem, un beigās sanāca tā, ka viņi "Kalbakās" uzkavējās pēdējie," stāsta M. Brīdaks.

 

Smiltenes brigāde saka lielu paldies tiem, kas palīdzēja pasākuma organizēšanā - veikaliem "Palma", "Pie Gvido", "Rausis" un "Zemnieksēta", akciju sabiedrībai "Smiltenes piens", kā arī uzņēmumiem SIA "Vudlande", SIA "Kamalda" un SIA "Troll" Smiltenē. Paldies arī atpūtas kompleksa "Kalbakas" saimniekiem.

Kultūra un Izklaide