Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē radīta pasaka dejā, kurā piedalās 160 bērni un jaunieši 2

Smiltenē tapis jauns vērienīgs deju uzvedums. Režisore Māra Leja kārtējam iestudējumam izvēlējusies krievu rakstnieka Alekseja Tolstoja pasaku par Buratīno piedzīvojumiem.

Foto šeit!

 

Pirmie jauno uzvedumu ģenerālmēģinājumā jau skatuves variantā (ar tērpiem un dekorācijām) sestdien redzēja dejotāju vecāki.

 

Pasaku "Buratīno piedzīvojumi" izdejo 160 bērni, pusaudži un jaunieši. Lomās iejutušies deju kolektīva "Dadzīši", "Ieviņas" studijas un Tautas deju ansambļa "Ieviņa" dalībnieki.

 

"Fantastisks piegājiens! Patīk kopības sajūta," par izrādi priecājas smilteniete Evija Ivanovska. Uzdevumā dejo arī viņas meita Jana Marta un dēls Roberts Raivis.

 

Kad pēc ģenerālmēģinājuma nolaidās priekškars, skatītāji nežēloja aplausus un ovācijas. Uz komplimentiem dāsni bija arī dejotāju tēvi.

 

"Loti interesanti, ka viss notiek bez vārdiem, tikai darbībā. Visvairāk patīk dejas," vērtē mazās Karlīnas tētis Ivars Strazds. Viņš ir gandarīts, ka meitai ir iespēja dejot šādā uzvedumā, jo tas veicina bērna attīstību un vēlāk dzīvē noderēs.

 

Apvaicātie dejotāju vecāki ir pārliecināti, ka uzvedums "Buratīno piedzīvojumi" patiks arī citiem skatītājiem, jo tajā ir interesantas dejas, krāšņi tērpi, iespaidīgas dekorācijas un skaista mūzika.

 

Pirmizrāde notiks 3. maijā Smiltenes kultūras un sporta centrā. Sākums - pulksten 18.00.Galveno varoni Buratīno attēlo Trīs pakalnu pamatskolas 3.a klases skolnieks Matīss Velps. "Dažreiz jauks un izpalīdzīgs, dažreiz - huligāns. Malvīne viņu piecas reizes izglāba," Matīss stāsta par savu varoni.

 

 

Pēc bīstamiem piedzīvojumiem, kas beidzas laimīgi, Buratīno ar Zelta atslēdziņu atslēdz skolas durvis, kur jūtas, kā mājās.

 

Iestudējums ir veltījums Smiltenes ģimnāzijai, kas 30. maijā svinēs simtgadi. Pasaka par Buratīno ir arī stāsts par to, cik liela nozīme katra dzīvē ir skolai un tās dotajai izglītībai.

 

Izrādē galvenās lomas tēlo arī: Ieva Linda Ābola (Malvīne), Reinis Putrālis (Pjero), Rūdolfs Zušmanis (Artemons), Gatis Ābele (Karabass Barabass), Dagmāra Leja (Lapsa), Reinis Rešetins (Runcis), Oskars Ziediņš (Policists), Mārtiņš Ķepītis (Policijas suns) un Edgars Līcītis (Karlo).

 

Deju horeogrāfiju veidojušas Māra Leja un Dagmāra Leja. Scenogrāfija ir Anitas Ozolas un Andreja Lejas nopelns.

 

"Pasakas vienmēr ir ļoti radošs process. Tajā piedalās visi, kuri atrodas uz skatuves. Tas attiecas arī uz deju tapšanu. Gribējām radīt uzvedumu, kas patiktu cilvēkiem," stāsta D. Leja.

 

Komentāri 2

Interesanti būtu uzzināt, kur paliks nauda, ko bērni maksā par biļetēm. Cik saprotu, tad izrādes tapšanai ir izlietota pilsētas nauda. Bet tas "obligāti brīvprātīgais" gājiens uz izrādi no skolas liekas dīvains.

pirms 10 gadiem, 2009.04.29 21:24

NuJauSmilteniete

Ļoti labs uzvedums - tērpi, sižets, iesaistīti gan mazi gan lieli. Ja mans mazais meituks visu izrādi nopietni skatījās un pēc koncerta negribēja doties prom, bet turpināt skatīties, domāju ir labs rādītājs.
Lai M.un D.Lejām radošās idejas neaptrūkstas un skauģu purpināšana ir kā rīta rasa.

pirms 10 gadiem, 2009.05.16 20:17

Kultūra un Izklaide