Smiltenē: Skatēs gaidīs līdzjutējus

Arī skatītājus šo sestdien un svētdien gaidīs Smiltenes kultūras un sporta centrā, kur žūrija vērtēs Valkas rajona korus un deju kolektīvus.

 

Sestdien, 19. aprīlī, pulksten 18.00 sāksies skate koriem, svētdien, 20. aprīlī, pulksten 12.00 - deju kolektīviem.

 

Valkas rajona padomes kultūras nodaļas vadītāja Līga Lāne informē, ka skates notiek visā Latvijā, jo tautas mākslas kolektīvi pošas jūlijā gaidāmajiem XXIV vispārējiem latviešu dziesmu un XIV deju svētkiem. "Žūrija vērtēs, kā kolektīvi sagatavojušies svētkiem un arī dos viņu darbam matemātisku novērtējumu ar punktiem," skaidro L. Lāne. Koristu un dejotāju sniegumu skatēs var vērot arī publika un atbalstīt kolektīvus.

Sestdien koru skatē dziedās jaukie kori "Vidzemīte" un "Pakalni" un senioru koris "Mežābele" no Smiltenes, jauktie kori "Trikāta", "Rītu puse" (Strenči) un "Ancora" (Valka).

 

Svētdien deju kolektīvu skatē dalībnieku būs vairāk. Žūrija vērtēs 15 rajona kolektīvus jauniešu, vidējās paaudzes un senioru grupā. Aicināti piedalīties tie deju kolektīvi, kuri apguvuši deju lieluzveduma "Izdejot laiku" koncertprogrammu attiecīgajā vecuma un kvalitātes grupā. Šis uzvedums svētkos būs skatāms stadionā "Daugava".

 

Otra skate deju kolektīviem notiks 10. maijā Valmierā. Tajā piedalīsies kolektīvi, kuri dejos citā svētku koncertuzvedumā "No sirsniņas sirsniņai" Ķīpsalas hallē.

 

Valkas rajonu šajā uzvedumā pārstāvēs Smiltenes Tautas deju ansamblis "Ieviņa", Strenču vidējās paaudzes deju kolektīvs "Tīne" un Trikātas vidējās paaudzes deju kopa "Abuls". Šie kolektīvi svētkos dejos abos lieluzvedumos.

Kultūra un Izklaide