Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē šodien skan pūtēju mūzika 2

Šovakar Smiltenes Jāņukalna estrādē ir ilgi nebijis notikums, - koncertu sniedz 18 pūtēju orķestri no Vidzemes un Latgales novadiem jeb gandrīz pieci simti mūziķu.

Pirmie koncertu pulksten 17 atklāja Latgales pūtēji, pēc tam stafeti nododot vidzemniekiem. Vidzemes pūtēju vidū ir arī mājinieki - Smiltenes mūzikas skolas pūtēju orķestris (diriģents Pēteris Vilks), bet no tuvākajiem kaimiņiem - pūtēju orķestris "Strenči" (diriģents Jānis Kaģis).

Koncertā pūtēju orķestri atskaņo Gunāra Ordelovska, Eduarda Rozenštrauha, Jura Karlsona, Pētera Butāna, Raimonda Paula un Valta Pūces oriģinālskaņdarbus, kā arī latviešu tautas dziesmu aranžējumus. Diriģents un viens no šo svētku mākslinieciskajiem vadītājiem Pēteris Vilks teic, ka pūtēji jau gatavojas nākamajiem dziesmu svētkiem un atlasa tiem repertuāru.Koncertu ar dziesmām papildina Smiltenes ģimnāzijas jauniešu koris "Lido" (diriģente Valda Sedola).

Pūtēju orķestru svētkus noslēgs zaļumballe Jāņukalna estrādē (sākums - pulksten 22). Spēlēs grupa "Kantoris 04".Savukārt tautas deju kolektīvi no visas Vidzemes, tai skaitā arī no Smiltenes, Valkas un Strenču novada šodien jau no agra rīta ir Aizkrauklē, kur vakarā sāksies Vidzemes Deju svētki "Caur sidraba birzi gāju".

 

Komentāri 2

OGA

Ļoti jauks pasākums. Es varētu visu dienu klausīties pūtējos. Viņiem tiešām labi sanāk. Paldies!

pirms 9 gadiem, 2011.06.04 20:58

Kultūra un Izklaide