Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē svētkos piedāvās plašu kultūras programmu 2

Valsts svētkos Smiltenē notiks pasākumi gan maziem, gan lieliem. Latvijas proklamēšanas gadadienā visi novada iedzīvotāji būs aicināti nostāties Latvijas kontūrā un sadoties rokās.

 

11. novembrī, Lāčplēša dienā - Latvijas armijas 90. gadadienā, pulksten 18.00 Smiltenes baznīcā norisināsies piemiņas brīdis. Pēc tam pulksten 18.30 - lāpu gājiens uz pilsētas kapiem. Kultūras un sporta centra pasākumu organizatore Zinaida Bērza aicina visus šajā laikā iedegt svecītes savu māju logos vai pie tām.

Smiltenē svētku scenārija autore un organizatore šogad ir Liene Strazdiņa (Ekonomikas un kultūras augstskolas 5. kursa studente). Viņa stāsta, ka 14. novembrī pilsētā atklās divas izstādes. Pulksten 14.00 ikviens aicināts uz kultūras un sporta centru, kur būs Smiltenes amatnieku un mākslinieku izstādes "Mēs Smiltenei" atklāšana.

 

No iepriekšējām izstādēm pilsētā šī atšķirsies ar to, ka atklāšanas svētkos apmeklētājiem būs iespēja redzēt, kā amatnieki veido savus darbus turpat uz vietas. Savukārt pulksten 15.00 Tautas lietišķās mākslas studijas "Smiltene" izstādes atklāšana Atmodas ielā 2.

15. novembrī pulksten 14.00 kultūras un sporta centrā būs bērnu uzvedums "Es savu ozolzīli!". Tajā uzstāsies vijolniece Marta Celmiņa, bērnu vokālais ansamblis "Sīmanīši", tautas deju kolektīvi "Dadzīši" un "Knēvelīši", kā arī tautas deju ansamblis "Ieviņa" un "Ieviņas" studija.

18. novembri Smiltenē sāks atzīmēt jau no rīta. Pulksten 10.00 Pētera Vilka pūtēju grupa izpildīs Valsts himnu luterāņu baznīcas tornī. Tajā pašā laikā paredzēta akcija - neplānota tikšanās "Mēs kultūrai". Smiltenes novada iedzīvotāji aicināti Baznīcas laukumā nostāties Latvijas kontūrā un sadoties rokās. Šie mirkļi no baznīcas torņa tiks iemūžināti fotogrāfijās, kas vēlāk būs apskatāmas tūrisma un informācijas centrā.

Laikā no pulksten 11.00 līdz 18.00 apskatei būs atvērts Smiltenes ugunsdzēsēju depo un tā mašīnas. Pulksten 11.00 un 12.00 notiks arī ekskursija ar autobusu pa pilsētu. Brauciena laikā gida pavadībā ikvienam būs iespēja aplūkot skaistākās vietas.

 

 "Izbraukšana no Baznīcas laukuma. Ekskursijā iekļautas dažādas interesantas vietas, kas pat daudziem smilteniešiem līdz šim ir bijis noslēpums. Pavisam būs divi braucieni," informē L. Strazdiņa.

Kultūras un sporta centrā pulksten 18.00 sāksies svētku koncerts "Savai pilsētai, novadam, valstij". Tajā uzstāsies Smiltenes novada pašdarbības kolektīvi: kori "Lido" un "Vidzemīte", ansambļi "Sinkope" un "Prieks, kur tu rodies", tautas deju ansamblis "Ieviņa" un "Ieviņas" studija, deju kolektīvi "Cīrulis" un "Rieda", kā arī Zane Ošiņa no Variņiem.

 

 Pēc koncerta notiks kafejnīcas vakars ar groziņiem. Tajā spēlēs grupa "Lauku muzikanti". Vietas pie galdiņiem iepriekš jāpiesaka, zvanot uz kultūras un sporta centra pa tālruni 64774838. Pasākuma organizatore piebilst, ka cilvēki var nākt arī vienkārši uz balli, nav obligāti jāballējas pie galdiņiem.

Vēl Valsts svētkos būs iespēja aplūkot Smiltenes novada bērnu zīmējumu izstādi pilsētā - lielveikalā "Top", grāmatnīcā, pasta nodaļā, autoostā, bibliotēkā, kā arī citās vietās.

Komentāri 2

smiltenietis

Izskatās, ka būs ļoti interesanta svētku programma! Noteikti ar ģimeni apmeklēsim pasākumus 18. novembrī pilsētas centrā, kā arī izstādes. Nekas tāds līdz šim nav noticis. Tiešām prieks, ka kultūras namā sāk darboties jauni cilvēki. Jācer, ka kultūras dzīve Smiltenē uzlabosies!

pirms 9 gadiem, 2009.11.09 12:59

Kultūra un Izklaide