Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē svinēs veco ļaužu dienu

Smiltenē nākamajā nedēļā svinēs Starptautisko veco ļaužu dienu. Pilsētas pensionāru apvienība aicina vecāko paaudzi svētdien, 4. oktobrī, uz koncertu Smiltenes kultūras un sporta centrā.

 

"Oktobra pirmajā svētdienā jau ceturto reizi atzīmēsim veco ļaužu dienu. Katru gadu cenšamies, lai koncerti būtu dažādi," saka pensionāru apvienības vadītāja Aija Meldere.

 

Šogad vecos ļaudis svētku dienā iepriecinās Smiltenes novada dzejniece Marika Svīķe un Valmieras pagasta vokālais ansamblis "Dziesmotā senatne". Koncerts sāksies pulksten 15.00. Ieeja - par brīvu.

 

Pēc koncerta noklausīšanās publika kultūras un sporta centra kafejnīcā varēs iepazīties ar šomēnes atklāto, muzejam savākto eksponātu izstādi "Piena ceļš", kas iekārtota ar Ilzes Krūmalas un Zinaidas Bērzas radošo izdomu.

 

Šogad vecākā paaudze savus svētkus svinēs īpašā gaisotnē. Ar Saeimas lēmumu 1. oktobris ir noteikts par Starptautisko veco ļaužu dienu. Daudzviet Eiropā to atzīmē kopš 1991. gada.

 

"Tas ir labi. Vismaz vecie cilvēki nav aizmirsti, un ir iemesls visiem saiet kopā," spriež smilteniete Māra Jansone. Arī viņa pošas uz svētku koncertu kultūras un sporta centrā.

 

Agrāk smilteniešu vecākā paaudze svinēja Starptautisko veco ļaužu dienu arī bez oficiāli noteiktā atzīmējamās dienas statusa. Kultūras namā notika koncerts, bet pēc tam pensionāri mājās vai kafejnīcā pasēdēja pie svētku galda.

 

Smiltenes pensionāru apvienība arī aicina ikvienu interesentu ekskursijā uz Līgatni baudīt rudens krāsu dažādību. "Iepazīsimies ar Līgatnes papīrfabriku, rehabilitācijas centru un pastaigāsim pa Gaujas Nacionālo parku, lai paskatītos tur mītošos dzīvniekus un no skatu torņa pajūsmotu par rudens krāšņo dabu," intriģē A. Meldere. Ekskursija plānota 11. oktobrī. Izbraukšana pulksten 7.30 no Baznīcas laukuma.

 

Līdzbraucējiem jāpiesakās pa tālruni 64773664 vai 26425167, vai arī pensionāru klubiņā Smilšu ielā pirmdienās no pulksten 11.00 līdz 13.00.

Kultūra un Izklaide