Smiltenē tradicionālo Jāņu teātra izrādi pārceļ no Jāņkalna uz viesnīcas „Brūzis” teritoriju 12

23. jūnijā tradicionāli būs iespējams vērot izrādi par godu vasaras saulgriežiem. Šogad smilteniešus un pilsētas viesus priecēs Smiltenes tautas teātra izrāde „Preilenīte". Atšķirībā no citiem gadiem teātra izrāde no Jāņkalna ir pārcelta uz viesnīcas „Brūzis" teritoriju.

 

Zinaida Bērza skaidro, ka šāds risinājums meklēts, lai cilvēkiem būtu interesantāk un būtu kaut kas jauns. Brūzis ir vislabāk piemērots tieši tāpēc, ka lugas darbība risinās pie krogus ēkas un tas kalpos kā dekorācija. „Ir paredzētas arī sēdvietas. Kopā ar Brūža vadību tas ir izplānots. Nevajag uztraukties, ka kāds neredzēs," viņa informē. Arī Smiltenes tautas teātra aktierus piesaista un priecē izvēlētā vieta.

 

Smiltenes centrā satiktie jaunieši pagaidām nezina, kur un kā svinēs vasaras saulgriežus, bet viņiem nav iebildumu, ka tradicionālā teātra izrāde no Jāņkalna ir pārcelta uz Brūzi. „Tur viss ir sakopts un ļoti zaļš. Daba ir pavisam tuvu," stāsta Liene Kalniņa. Viņai piekrīt arī Maija Dreimane, kura uzskata, ka pārmaiņas piesaistīs lielāku uzmanību šim ikgadējam pasākumam. „Netālu ir ezers. Tas arī varētu pievilināt vairāk gados jaunu apmeklētāju, kuri atpūšas un svin svētkus netālu," skaidro meitene.

 

Pensionāre Lidija 23. jūnija izrādes Jāņkalnā apmeklē katru gadu. „Tie ir patiesi sirsnīgi un jestri pasākumi," viņa stāsta. Izrādes pārcelšanu uz Brūzi viņā vērtē piesardzīgi, jo Jāņkalns ir vieglāk sasniedzams un tajā ir vairāk vietas, kā arī tas jau ir kļuvis par tradīciju. Cilvēki ir pieraduši, ka izrāde notiek tieši tur.

 

Jēkaba Pelēviča luga „Preilenīte", kuras režisors ir Agris Masēns, ir jautra joku luga ar dziedāšanu un dančiem. Piemērota brīvai dabai un vasaras saulgriežu svinēšanai lustīgā noskaņojumā. Biļetes uz izrādi varēs nopirkt iepriekšpārdošanā un tās maksās trīs latus.

Komentāri 12

Emma

Pilnīgi garām-sēdēt ērcēs un odus barot?-nu nē neiešu.

pirms 13 gadiem, 2008.06.04 14:32

karla

Te jau neiet runa par čipšu rīšanu,bet izrādi-es ar neiešu.

pirms 13 gadiem, 2008.06.04 15:48

XXX

Njā... :)) Kādreiz Brūzis bija patīkama vieta, kur varēja aiziet ar gimeni, klusi pasēdēt, garšīgi paēst....
Tagad vairs var tikai klusi pasēdēt..... :(

pirms 13 gadiem, 2008.06.04 18:06

frams

Un kā ar elementāru loģistiku pasākuma rīkotājiem? Vai kāds ir parēķinājis, ka Jāņkalns ir centrā, kas ērti pieejams ikvienam no daudzdzīvokļu mājām, kur visvairāk iedzīvotāju, kas var atnākt ar kājām. Jau tā vienmēr tur uz pasākumiem automašīnu novietot pagrūti. KAS NOTIKS PIE BRŪŽA??? Kā cien.kult.darbinieki iedomājas organizēt transporta plūsmu un to novietošanu? Zinot, kas jau darās izlaidumu laikā, kur tomēr ir šaurs interešu pulks....

pirms 13 gadiem, 2008.06.04 22:17

alise

ak,motorizētā tauta!
Nāciet Jāņus ielīgot caur parku!

pirms 13 gadiem, 2008.06.04 22:34

Pieaudzis

Vai tiesham smiltenes centraa ir sastopami tikai jaunieshi??? gandriiz katraa rakstaa tiek interveeti tikai jaunieshi, laikam jau ziemellatijas korospondentes intervee tikai jaunieshus, vai arii tie ir vieniigie kas piekriit intervijai, kaa ir Ziemellatviajas korospedentes???

pirms 13 gadiem, 2008.06.05 00:55

:)...

To Pieaudzis
..Pensionāre Lidija 23. jūnija izrādes Jāņkalnā apmeklē katru gadu..

Kādi nu katram tie jaunieši...:)

pirms 13 gadiem, 2008.06.05 09:25

Nu, nu, nū!

Rūpes ne tik daudz par transportu, kaut ar to arī jārēķinās, bet arī par skatītāju ērtībām. Ku tie sēdēs? Kā redzēs? Nav jau runa par 15 min. pasākumu, tad to varētu, šeit runa par vairākām stundām? Kā ar tualetēm, kur tas bars "liksies"? Vai kāds ir padomājis par saimniecisko pusi? Tad vēl biļešu cenas??!, bet, kas pretīm?!
Nu tik būs ar maisu, bet beigās - čiks.

pirms 13 gadiem, 2008.06.05 11:20

potencialais skatitajs

Zinot, to, ka Jānķalna estrāde veidota kā amfiteātris un ērti redzēt ir no visām pusēm, neredzu iespēju, kā sēžamie tiks izvietoti, lai katram viss ir labi pārredzams. Varbut Ziemellatvija varētu noskaidrot, kur un kā tas viss būs ar visiem saimnieciskajiem jautājumiem, jo negribu pirkt biļeti, ja 3.rindā vairs neko neredzēšu. Bet vispār doma man šķiet muļķiga, bija jau tik laba tradīcija, varbūt to varēja kādā citā reizē, ne Jāņos. Turklāt pa parku, cik zinu tomēr garām Brūzim mēdz staigāt arī tauta, kas varētu traucēt skatīšanos.

pirms 13 gadiem, 2008.06.05 17:18

YYX

Tur taču tā "biezā" sēta visriņķī! Vāks! Ne cauri redzēt, ne apkārt apiet.
Nu gan bez galvām!

pirms 13 gadiem, 2008.06.06 10:27

pozitīvs skats

a kāpēc jāredz cauri un jāiet apkārt? šitie rakstītāji neietu uz izrādi arī jāņkalnā. starp citu brūzis NAV vienīgā vieta smiltenē, kurā ir ērces.. :D iesaku atstāt aizspriedumus un izbaudīt Jāņus kā nu kuram tuvāk.. citam pie dabas, citam jāņkalnā, citam brūzī, citam pie TV. augat mīlīši!

pirms 13 gadiem, 2008.06.08 18:08

Kultūra un Izklaide