Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenē var apskatīt fotoizstādi par Afganistānu

Vēl līdz pirmdienai, 23. martam, Smiltenes pilsētas bibliotēkā var apskatīt ceļojošo izstādi "Afganistānas atjaunošana", ko piedāvā Kanādas vēstniecība Latvijā.

 

19 krāsainas lielformāta fotogrāfijas sniedz ieskatu Afganistānas cilvēku dzīvē un viņu centienos kopt savu zemi, neraugoties uz bruņotu konfliktu draudiem.

 

Valstī ietekmi grib atjaunot radikālā kustība "Taleban", taču to cenšas nepieļaut Afganistānā izvietoti NATO miera nodrošināšanas misijas spēki, sniedzot palīdzību ievēlētajai valdībai.

 

Izstādi bibliotēkā vēl cer pagūt apskatīt smiltenietis Aigars Savickis - zemessardzes 2. kājnieku bataljona 2. rotas komandieris. Pērn pusgadu viņš atradās Afganistānas ziemeļos NATO vadīto Starptautisko drošības atbalsta spēku sastāvā, kur vadīja Latvijas zemessargu militārās novērošanas vienību.

 

"Izlasīju afišu par izstādi un nodomāju, ka vajadzētu aiziet," saka A. Savickis. "Sekoju līdzi tam, kas notiek Afganistānā. Cenšos sazināties ar mūsu karavīriem, kuri tagad tur atrodas, taču informācija nav pārāk liela. Kopumā vērtējot, situācija Afganistānā pagaidām neuzlabojas."

 

Izstāde Smiltenē nokļuva nejaušības pēc. Pilsētas bibliotēkas bibliogrāfe Alda Liuke to ieraudzīja Valmieras integrētajā bibliotēkā un nosprieda, ka šīs fotogrāfijas būtu interesanti redzēt arī smilteniešiem. Pateicoties Valmieras bibliotēkas un Kanādas vēstniecības Latvijā atbalstam, izstāde uz īsu brīdi skatāma arī Smiltenē.

 

Pie katras fotogrāfijas ir paskaidrojoša informācija, kas vēsta par afgāņu dzīves dažādiem aspektiem. Fotogrāfiju autori ir Kanādas starptautiskās attīstības aģentūras darbinieki.

 

Kanāda ir viena no valstīm, kura uzņēmusies saistības palīdzēt Afganistānas ļaudīm dzīvot miermīlīgā valstī un saņemt tādus pamatpakalpojumus, kā veselības aprūpe, izglītība un ūdens piegāde.

Kultūra un Izklaide