Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes bibliotēka aicina uz izstādēm, meistardarbnīcām un sola pārsteigumus 1

Trešdien, 9. decembrī, Smiltenes pilsētas bibliotēkā varēs uzzināt, kā Ziemassvētkus svin citur Eiropā. Svētku noskaņu radīs arī radošas darbnīcas, muzikāli sveicieni, triju izstāžu atklāšana un pārsteigumi, ko pasākuma organizatori iepriekš neatklāj.

 

Ideja par šādu pasākumu jau pavasarī radās Smiltenes pilsētas bibliotēkas bibliogrāfei Aldai Liukei sadarbībā ar Eiropas Komisijas "Europe Direct" informācijas centru Valmierā. "Pavasarī "Europe Direct" izsludināja scenāriju konkursu "Bibliotēka - tilts uz Eiropu".

 

Nospriedu, ka varētu sarīkot skaistu Ziemassvētku pasākumu arī Smiltenē un iepazīstināt cilvēkus ar kopīgo un atšķirīgo, kā Ziemassvētkus svin dažādas Eiropas tautas," stāsta A. Liuke.

Prezentāciju vadīs viņa, Smiltenē dzīvojošais vācietis Tomass Krīgers un smilteniete Inese Bediķe, kura savulaik dzīvojusi Lielbritānijā.

A. Liuke cer, ka cilvēkiem būs interesanti uzzināt, kā Ziemassvētkus svin citas tautas. Piemēram, Francijā Ziemassvētku vakarā bērni aiz durvīm izliek savas kurpītes un no rīta lūkojas, ko tur ielicis Pērs Noels. Tā Francijā sauc Ziemassvētku vecīti. Savukārt Itālijā 6. janvārī bērnus apdāvina burvju feja un saliek dāvanas īpašā lielā krūzē.

Jau no pulksten 15.00 bibliotēkā ar grāmatu galdu ieradīsies izdevniecības "Jumava" darbinieki, bet stāstījums par Ziemassvētku tradīcijām sāksies pulksten 17.30 bibliotēkas novadpētniecības lasītavā. Pēc prezentācijas ikviens apmeklētājs varēs izmēģināt savas prasmes radošajās meistardarbnīcās.

 

Bibliotekāre Aira Stūre mācīs pagatavot Ziemassvētku kartiņas, bet floriste Smaida Maskina - veidot dažādas floristikas kompozīcijas.

Būs arī muzikāli sveicieni no Smiltenes mūzikas skolas audzēkņiem un izstāžu atklāšana. Izstādē "Ziemassvētku un Jaungada pastkartes agrāk un tagad" būs izliktas apsveikumu kartiņas no bibliotekāru personīgajiem krājumiem.

 

Citā izstādē varēs aplūkot S. Maskinas floristikas darbus. Savus apgleznotos traukus izstādei solījusi atnest smilteniete Solveiga Komarova.

Pasākumu atbalsta Eiropas Komisijas "Europe Direct" informācijas centrs Valmierā un Smiltenes novada dome.

Komentāri 1

apmeklētāja

Smiltenes bibliotekārītes - malači! Lai viņām pašām skaisti un mīļi Ziemassvētki!

pirms 9 gadiem, 2009.12.17 14:54

Kultūra un Izklaide