Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes mazie dejotāji par sezonas darbu nopelna ceļojumu uz Vāciju 1

Šīs vasaras ceļojums uz Vāciju ilgi paliks atmiņā mazajiem smilteniešiem, "Knēvelīšu" dejotājiem. Viņi sniedza koncertus svešajā zemē, bet brīvajā laikā izklaidējās Haideparka atrakcijās, Safari parkā un Putnu parkā pilsētiņās netālu no Brēmenes.

Foto šeit!

 

Un kur tad vēl pats lidojums ar lidmašīnu, ko piecus un sešus gadus vecie bērni piedzīvoja pirmo reizi un par ko ar uztraukumu runāja jau labu laiku iepriekš!

 

Uz ārzemēm devās Smiltenes bērnu un jauniešu interešu izglītības centra deju kolektīva "Knēvelīši" vecākās grupas 12 bērni. Viņus pavadīja ģimenes, kolektīva vadītāja Laura Reimane un smiltenieši Līga Krūmiņa - Krīgere un Tomass Krīgers.

 

Vācija ir T. Krīgera dzimtene, un viņš ar savu dzīvesbiedri Līgu uzņēmās parūpēties par "Knēvelīšu" ceļojuma organizēšanu un naktsmītnēm.

 

Atzīmēt sezonas noslēgumu ar ārzemju ceļojumu ir šā deju kolektīva tradīcija. Kaut gan katru gadu to īstenot neizdodas, šoreiz dejotājus un viņu vecākus neaizkavēja pat Latvijas dižķibele.

 

"Ja ceļojums nebūtu izdomāts jau rudenī un ja novembrī nebūtu nopirktas aviobiļetes, bet to organizētu tagad, tad gan nekas nebūtu iznācis. Daudzi vecāki nebūtu piekrituši," spriež dejotājas Esteres Elizabetes mamma Iveta Ponciusa.

 

Tagad viņa par Vācijā pieredzēto ir tikpat saviļņota, kā viņas septiņus gadus vecā meitiņa. Abas šajā zemē bija pirmo reizi. Visvairāk atmiņā palikuši atrakciju parki. Haideparkā vien bija ko darīt visu dienu. Varēja vizināties karuseļos, "amerikāņu kalniņos", šūpolēs un citās atrakcijās, skatīties pirātu šovu un baudīt citus labumus.

 

"Bija tik jauki pabūt kopā ar bērniem! Burvīgi atpūtāmies. Liels paldies gan Laurai, gan Līgai un Tomasam," priecājas I. Ponciusa. Apmierināta ar braucienu ir arī L. Reimane un saka lielu paldies Līgai un Tomasam par ieguldīto darbu. Viņa uzsver, ka šādi ceļojumi ir kompensācija dejotājiem un viņu vecākiem par visa gada darbu.

 

"Vecāki katru nedēļu rūpīgi nāca ar bērniem uz mēģinājumiem, posa viņus koncertiem, gludināja tērpus. Citreiz, ja vajadzēja koncertu dēļ, pat atprasījās no darba. Patīk arī tas, ka bērni šādos ceļojumos ir kopā ar vecākiem. Nav tā, kā ikdienas koncertos, kur nodejo un tūlīt iet projām uz mājām," saka "Knēvelīšu" vadītāja.

 

Tā šoreiz uz Vāciju dažiem dejotājiem devās līdzi pat visa ģimene. Jaunākajam ceļotājam grupā bija tikai septiņi mēneši.

 

"Knēvelīši" pabija Soltovas un Bisbingenas pilsētās netālu no Brēmenes. Tur parkos dejotāji sniedza divus koncertus, katru pusstundu ilgu. "Kaut arī bērni pirms pirmā koncerta pabija Safari parkā un iespaidu bija tik daudz, ka kājiņas diez ko necilājās, vācieši mūs uzņēma ļoti jauki," smaida L. Reimane.

 

 

 Pēc pirmā koncerta Putnu parkā tā saimnieki cienāja dejotājus ar kakao un kūkām, bet Centra parka īpašnieki piešķīra biļetes ar atlaidēm baseina apmeklējumam.

 

Koncerti bērniem arī deva pieredzi uzstāties uz citādas skatuves, nekā ierasts Smiltenē. Bisbingenas Centra parkā tā pat bija kafejnīcas terase. Pauzes koncerta starplaikos aizpildīja L. Krūmiņa - Krīgere, stāstot publikai par Latviju un iepazīstinot ar "Knēvelīšiem".

 

"Knēvelīšu" ceļojumu uz Vāciju atbalstīja uzņēmums "Latvijas dzelzceļš", "8CBR" un bijusī Brantu pagasta padome.

 

Komentāri 1

Kultūra un Izklaide