Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes novada centrā mazāk pasākumu kā pagastos 11

Portāla lietotāji lūdz noskaidrot, kāpēc Smiltenē kultūras dzīve ir tikpat kā apstājusies, nenotiek nekādas balles. Turpretī apkārtējos pagastos bieži uzstājas populāri mākslinieki.

G. Ozoliņa nepiekrīt viedoklim, ka Smiltenes kultūras un sporta centrā netiek organizēti pasākumi. Tiek rīkoti gan koncerti, gan balles. Tieši paši iedzīvotāji par pasākumiem neizrāda lielu atsaucību. Pirms kāda laika bija Marijas Naumovas koncerts. Zāle bijusi pustukša.

 

Aptautājot Smiltenes novada pagastu kultūras dzīves organizatorus, uzzinājām, ka tur pasākumi (balles, diskotēkas un citi tematiskie vakari) notiek gandrīz katru mēnesi.

 

"Visi ir izslāpuši pēc kultūras. Tāpēc jārod iespēja viņiem apmeklēt pasākumus pagastā. Galvenais ir jādod iespēja noticēt, ka strādājam cilvēkiem, lai viņiem būtu labi. Ir daudz variantu, kā padarīt kultūras dzīvi labāku. Jāapzina iedzīvotāju iespējas un vēlmes. Jārīkojas!" pārliecināta ir Variņu tautas nama vadītāja Lolita Balode.

 

Vairāk lasiet ceturtdienas, 12. novembra, laikrakstā "Ziemeļlatvija".

 

Laikrakstu var nopirkt Valkas, Smiltenes un Strenču novadu tirdzniecības vietās, kur tirgo preses izdevumus.

Tomēr izdevīgāk ir abonēt (arī online).

 VISS PAR ABONĒŠANU ŠEIT!

 

Komentāri 11

Droši vien pilsētā šie svētki ( pasākumi ) nesanāk tik mīļi kā laukos. Varbūt par maz informācijas nonāk līdz cilvēkam. Laukos afišu izlasa, viens otram pastāsta un viss skaidrs.

pirms 9 gadiem, 2009.11.09 16:28

zaļā piepe

Ja lauki ir galvā, tad var kaut uz pušu plēsties un nebūs nekā. Un tam nav nekāda sakara ar it kā mīļumu fiziskajos laukos.. Arī pilsētā, ja vien afiša ir, var izlasīt kas notiek. Var piekrist vien tam, ka šeit, portālā, redz tikai formālo informāciju no iestādēm. Un tieši uz to laiku, kad pasākums notiek, avīzē un reklāmā ir klusums. Līdz ar to, cilvēki daudz ''palaiž'' garām notiekošo. Reklamēts tiek kino. Gandrīz viss, kas ārpus kultūras centra vai domju aktivitātēm, netiek atspoguļots afišā. Nosliecos domāt, ka tā ir sava veida diskriminācija. Lai neizceltu citu darbojošos notikumus.

Ir gadījumi, kad informāciju neļauj izlikt vai iesniegt tikai tāpēc, ka nepārstāv pašvaldības iestādes vai kādu organizāciju. Jābūt būtu demokrātiskai reklāmas izlikšanas vietai kaut kur.
Man nevajag lai viena tante man pastāsta. Es atveru e- lapu par pasākumiem reģionā, pilsētā, vai kā savādāk, izlasu, kas tur ir rakstīts un tad domāju, vai tas ir tas, uz ko vēlos iet vai nē.

pirms 9 gadiem, 2009.11.09 18:35

zaļā piepe

Un īstajos laukos varētu likt izcilus -labus kultūras pasākumus cik grib, tāpat ļaudis neietu. Jo viņus pavelk tikai lētas un vulgāras izklaides. Patiesībā nevis kultūra, bet subkultūra viņus interesē. Un balles un groziņvakari pieder pie tās.
Kāpēc neiet uz Smiltenes KSC pasākumiem? Tāpēc ka tur vienmēr atmuļļā vienu un to pašu. Vieni un tie paši cilvēki, vieni un tie paši kolektīvi ar retām programmas izmaiņām. Tas ir tiešām apnicīgi. Un uz kuriem, kad aptrūkstās cilvēku, dzen no skolām skolniekus ''ar koku''.
Kāpēc piem. čellu trio Melo- M uzstājās pat Valkā, bet Smiltenē nē? Vai ziniet atbildi?

Un zāle Valkā bija pilna. Tā ka padomājiet smiltenieši, kur patiesībā vaina. Arī Valmierā un Cēsīs uz kvalitatīviem kultūras pasākumiem zāle nemēdz būt tukša.

pirms 9 gadiem, 2009.11.09 18:42

tā gan

Kultūra sākas ar pašu cilvēku, kas to organizē...:(:(:( ...smilteniešiem nav paveicies..

pirms 9 gadiem, 2009.11.09 18:54

Melo-M

Nu atvainojiet, Valkā Melo M koncerts bija vienīgais pusgada laikā un cik zālē bija valcēnieši? Pavisam maz.

pirms 9 gadiem, 2009.11.09 21:28

Melo-M

Nu atvainojiet, Valkā Melo M koncerts bija vienīgais pusgada laikā un cik zālē bija valcēnieši? Pavisam maz.

pirms 9 gadiem, 2009.11.09 21:28

dīvaini

vai patiešām Smiltenē ir tik neprofesionāli kultūras darbinieki,ka izliek tik kļūdainu Valsts Svētku afišu?Vai Mežuļa k-gs gadījumā nav Smiltenes novada domes vadītājs?pēc afišas priežot-Smiltenes mērs,kaut tāda jau sen vairs nav.

pirms 9 gadiem, 2009.11.09 23:18

ak

Nu jā- klasiskais sliktu kultūras darbinieku arguments- ""Tieši paši iedzīvotāji par pasākumiem neizrāda lielu atsaucību," TAS IR VECS KĀ PASAULE UN PIERĀDA, KA KĀDS (KĀDA GAN) NAV SAVĀ VIETĀ.

pirms 9 gadiem, 2009.11.10 01:54

aija

Smiltenē neprasmīgi un netalantīgi iestāžu vadītāji ir domes topa sarakstā-Ozoliņas kundze,Zvirgzdiņas kundze....bet maizīti veikalā pērk par mūsu-nodokļu maksātāju naudiņu,cik jau nu mēs vairs esam palikuši,kuri saņemam aldziņas.

pirms 9 gadiem, 2009.11.11 13:50

Pasākumu rīkotājam ir jābūt ar pārliecību par to ko viņš dara un cilvēki ir dažādos veidos jāieintresē,ja ir ierūsējuši,bet nevis jāgaužas ka tāpat neviens uz pasākumiem nenāk!Piedāvājat ko nebijušu,intresantu!Piesaistiet ar kaut ko publiku pasākumiem!Tapēc jau manuprāt tas amats ir domāts un naudiņa ar grozītos.

pirms 9 gadiem, 2009.11.13 00:49

Kultūra un Izklaide