Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes pagasta amatieru teātris pirmo iestudē lugu “Trīnes grēki” 1

Smiltenes pagasta amatieru teātris publikas vērtējumam nodevis savu pirmo iestudējumu - Rūdolfa Blaumaņa lugu "Trīnes grēki". Pirmizrāde notika aizvadītajā piektdienā Smiltenes tehnikuma zālē.

 

"Tikai vislabākās atsauksmes," izrādi vērtē bijusī tehnikuma darbiniece Dzidra Virza. Pensionārei bijis interesanti redzēt lomās pazīstamus cilvēkus, piemēram, tehnikuma direktoru Andri Miezīti un skolotājas Diānu Ozolu un Ligitu Deksni.

 

Smiltenes pagasta amatieru teātris dibināts pērn rudenī pēc tehnikuma un pagasta pašvaldības kultūras darbinieces, režisores Anitas Bērziņas iniciatīvas. Kolektīvu viņa radījusi no nulles, jo pagastā nav tautas nama, uz kā pamata darboties pašdarbības kolektīviem.

 

Aktierus režisore izvēlējās, iepriekš nezinot viņu radošās spējas. Pirmizrāde apliecinājusi A. Bērziņas pārliecību, ka ikviens latvietis ir aktieris un var spēlēt teātri. Kolektīvs ar debijas "lampu drudzi" tika galā veiksmīgi.

 

Skatītāju aplausus izrādei arī nodrošināja veiksmīgi izvēlētais dramaturģiskais materiāls. "Trīnes grēki" jeb stāsts par vecmeitas intrigām un pūliņiem dabūt sev precinieku ir teātros pārbaudīta vērtība. "Tā ir joku luga, taču patiesībā Trīne ir ļoti nelaimīga, un iemieso latviešu izmisušās sievietes ilgas un alkas pēc laimes," spriež režisore.

 

A. Bērziņa uzteic smiltenieti Līgu Krūmiņu - Krīgeri, kuras tēlotā Trīne ir "dzīvīga un vitāla, un ja viņu pagrūž zemē, pieceļas un dodas nākamā vīrieša meklējumos".

 

Smiltenes Centra vidusskolas skolotājai L. Krūmiņai - Krīgerei šī ir pirmā loma. Spēlēt teātri bija viņas sapnis, kas tagad piepildījies.

 

Pirmo reizi teātri spēlē arī Smiltenes pagasta zemnieks Pēteris Bērziņš. Izrādē viņš iejuties "Maz - Bērzu" saimnieka lomā. Tas zemniekam bija liels pārbaudījums.

 

"Pēc dabas esmu kautrīgs un ļoti uztraucos, kad jākontaktējas ar daudziem cilvēkiem. Taču saprotu, ka zemniekošana, kas ir mans dzīvesveids, nav vienīgā lieta pasaulē, un teātris ir iestarpinājums manā dzīvē," saka P. Bērziņš.

Komentāri 1

irvita

redzēju, redzēju. tiešām bija interesanti. Trīne bija talantīga, Ābrams laikam jau šo lomu bij kādreiz iepazinis...- viņi bij tie spilgtākie, bet interesanti arī citi- piemēram, jaunais pārītis...

pirms 10 gadiem, 2009.04.21 15:11

Kultūra un Izklaide