Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes Tautas teātris rādīs, kas notiek, aizšaujot pa kreisi

Kas notiek, ja viens no laulātā pāra aizšauj pa kreisi? To savā jaunākajā iestudējumā izspēlē Smiltenes Tautas teātris. Pirmizrāde notiks šīs nedēļas nogalē pilsētas kultūras un sporta centra mazajā zālē.

 

"Arī laulības dzīvē var iestāties dižķibele, ja kopā nodzīvoti 15 un vairāk gadu," par lugas "Aizšaut pa kreisi" galvenajiem varoņiem, labi situētu bezbērnu pāri, saka Smiltenes Tautas teātra režisors Agris Māsēns.

Izrādes centrā ir Stefana (lomā - Aigars Veldre) pirmais spertais sānsolis un tas, kā uz vīra neuzticību reaģē viņa sieva Sofija (Maija Jančevska). Lugas darbība notiek Francijā, Parīzē. Skatītāji redzēs, cik smalki un eleganti mīlas trīsstūra problēmu risina francūži.

"Viņi ar tādu lietu tiek galā burvīgi. Galvenais, lai vienam pret otru ir mīlestība un piedošanas spēja, ko mēs, latvieši, diemžēl neprotam. Bieži vien nogriežam kā ar nazi vai arī ķeramies pie spēka metodēm," spriež A. Māsēns.

Režisors un aktieri cer, ka komēdija skatītājiem sniegs jautru atpūtu, vielu pārdomām un parādīs varbūtējus risinājumus, kā atrast izeju no laulības dzīves problēmām.

Pārējo komēdijas varoņu tēlos iejutušies Evija Ozola, Andris Miezītis, Lolita Plūme, Gatis Klūga un Zinaida Bērza. Izrādē skan franču komponistu mūzika. Režisora idejas par scenogrāfiju palīdzējusi īstenot māksliniece - noformētāja Anita Ozola un gaismotājs Andrejs Leja.

"Aicinām smilteniešus atbalstīt savas pilsētas teātri un nākt skatīties izrādes, jo strādājam Smiltenei," uzsver A. Māsēns.

Smiltenieši novērtējuši savas pilsētas Tautas teātra augstvērtīgo sniegumu izrādēs "Nezināmā zvaigzne" un "Preilenīte" un jau pasteigušies nopirkt biļetes uz "Aizšaut pa kreisi" izrādēm 13. decembrī un 15. decembrī. Nākamās izrādes atsāksies janvārī.

Šonedēļ režisors un aktieri mēģina katru dienu un jau dzīvo gaidāmās pirmizrādes "lampu drudzī".

Mēģinājuma laikā abi galveno lomu atveidotāji smej, - ja skatītāji grib redzēt "visīstāko čūsku", sānsoli spērušā Stefana sievu Sofiju, lai nāk uz izrādi. "Viņa augoni iznīcina tā sāpīgi un līdz galam un izdara to ļoti mierīgi, ieturēti, būtībā spēlējoties ar cilvēkiem. Ja viņa savu vīru nemīlētu, tad tā necīnītos," par savu varoni Sofiju spriež aktrise M. Jančevska.

Kultūra un Izklaide