Smiltenes tautas teātris spēlē pie Minhauzena

Smiltenes Tautas teātra aktieri devās uz Minhauzena muzeju. Tur skatītājiem bija iespēja vērot izrādi "Preilenīte". Tas bija kārtīgs pārbaudījums gan aktieriem, gan skatītājiem, jo laika apstākļi todien nevienu nelutināja.

 

"Atskanēja zvans no Minhauzena muzeja īpašnieka Ata Sausnīša. Viņš vēlējās, lai mēs Minhauzena jubilejas svinībās spēlētu izrādi. Bijām ar mieru ielaisties tādā avantūrā, jo mums tam ir ļoti piemērota izrāde "Preilenīte"," stāsta Tautas teātra aktrise Zinaida Bērza. Smilteniešiem tiešām diena izvērtās par kārtīgu piedzīvojumu.

 

Aktieri priecājas par iespēju spēlēt, jo īpaši pie Minhauzena muzeja. Tas bijis kas jauns. Cerējuši uz patīkamu laiku, smiltenieši sagaidīja pretējo. "Nemaz jau tik vienkārši nav. Sveša vieta, citi apstākļi. Pirms izrādes vēl kārtīgi mēģinājām. Bija mums arī jauni aktieri. Apskatījām arī pašu muzeju," teic Z. Bērza.

 

Muzejs izrādei bija kā dekorācija. Arī Smiltenē parka hotelis "Brūzis" bija dekorācija. Viss bijis skaisti, tomēr izrādes laikā kārtīgi nosaluši gan aktieri, gan skatītāji. Pūtis pamatīgs vējš, arī lietus bijis. Protams, aktieri turējās godam un izrāde notika līdz beigām. Arī skatītāju rindas pirmajā cēlienā bijušas pilnas. Tomēr līdz beigām palikuši izturīgākie.

 

Šoreiz aktieru vidū bija arī Smiltenes ģimnāzijas 12.b klases skolniece Elīna Spolīte. Viņa izrādē attēloja Mīli. Meitene ir sajūsmā par iespēju darboties kopā ar tik interesantu kolektīvu.

 

 

"Izrādē spēlēju pirmo reizi. Kaut gan iepriekš izrādi nebiju redzējusi, viss izdevās. Sajūtas patīkamas. Ja man piedāvātu vēlreiz spēlēt, nešauboties piekristu," saka jauniete. Viņu patīkami pārsteidza publika, kura aukstajā laikā pacietīgi sēdēja un skatījās.

 

13. jūnijā Smiltenes Tautas teātris dosies uz Valmieras pusi, kur pulksten 18.00 pie kroga "Mazais Ansis" spēlēs izrādi "Preilenīte". Savukārt Smiltenē "Preilenīte" būs 21. jūnijā pulksten 18.00, norises vieta - parka hotelis "Brūzis".

Kultūra un Izklaide