Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenieši anketu aizpildītāji visvairāk ir neapmierināti ar kultūras dzīvi pilsētā 11

Kā vērtējat izglītības, kultūras un sporta dzīvi Smiltenē? Ar šādu vaicājumu pie ikviena smiltenieša pērn oktobrī vērsās pilsētas domes deputātes Ilze Vergina un Valda Cirīte.

 

Aptuveni nedēļas laikā "Ziemeļlatvija" un interneta portāls ziemellatvija.lv saņēma 14 anketas. Visvairāk iebildumu izteikts par kultūras dzīvi Smiltenē, kura, pēc kāda salīdzinājuma, atrodas "bedrē", jo iedzīvotājiem tiek piedāvāts maz pasākumu.

 

Šodien domes sēdē abas deputātes ar anketu apkopojumu iepazīstināja pārējos kolēģus. Viņiem arī bija iespēja izteikt savu viedokli par izglītību, kultūru un sportu Smiltenē un šo jomu perspektīvu nākamajā novadā.

 

Kultūrā kaut kas ir jāmainaDaudzās anketās iedzīvotāji ierosina Smiltenē atdalīt kultūras namu no sporta halles, kas jau vairākus gadus apvienoti zem viena jumta pilsētas kultūras un sporta centrā, vai arī nomainīt kultūras un sporta centra (KSC) direktori Gunitu Ozoliņu.

 

Apvaicāto domnieku viedokļi ir atšķirīgi. Deputāts Kaspars Markss, kurš ikdienā ir "SEB bankas" Smiltenes filiāles pārvaldnieks, uzskata, ka pilsētā kultūra no sporta ir jāatdala, jo "tās ir pietiekami atšķirīgas lietas, kas nevar būt kopā."

 

Viņš rosina reorganizēt kultūras un sporta centru un izsludināt konkursu atsevišķi uz kultūras nama un sporta halles direktora vietu.

 

Savulaik Smiltenē pašvaldība dibināja kultūras un sporta centru, lai apvienotu kultūras namu ar ēkai klāt piebūvēto sporta halli. Par jaunās iestādes direktori pašvaldība, nerīkojot konkursu, iecēla skolotāju Gunitu Ozoliņu.

 

Tam, ka kultūrā Smiltenē kaut kas ir jāmaina, piekrīt gan K. Markss, gan arī Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis. "Ir daudz kas neizdarīts, ko var izdarīt labāk," spriež pilsētas mērs. Teiktais neattiecas uz pašdarbības kolektīvu darbu, kas Smiltenē ir augstā līmenī.

 

Sasauks darbinieku sanāksmiA. Mežulis tomēr neuzskata, ka Smiltenes KSC jāreorganizē, atdalot kultūras namu un sporta halli. "To nevar saimniecisku apsvērumu dēļ, jo tā ir vienota ēka, un tai jābūt vienam saimnieciskajam direktoram."

 

Viņam ir cits redzējums, proti, izstrādāt kultūras, tāpat arī sporta un izglītības jomas koncepciju topošā Smiltenes novada griezumā un reorganizāciju veikt, balstoties uz šā dokumenta pamata, piemēram, izveidot jaunu štata vietu kultūras darba vadītājam Smiltenes novada mērogā.

 

Balstoties tikai uz iedzīvotāju anketām, pašvaldība kardinālus lēmumus par kultūru, izglītību un sportu Smiltenē nepieņems atbildētāju mazā skaita dēļ.

 

A Mežulis vēlas dzirdēt arī Smiltenes KSC kolektīvu vadītāju un darbinieku viedokli, jo līdz šim sasaukt jau plānoto sapulci ar viņa līdzdalību nav izdevies dažādu iemeslu dēļ.

 

"Taču joprojām pastāvu uz to, ka sanāksme vistuvākajā laikā ir jānoorganizē un ar kolektīvu vadītājiem jāizrunājas. Krīze situāciju padara vēl aktuālāku. Līdzīga sanāksme notika pirms diviem gadiem, kad KSC kolektīvs ierosināja kaut ko mainīt, bet. kad sasaucām sanāksmi, tad neviens tā īsti par lietu neizteicās. Nezinu, kāpēc," saka A. Mežulis.

 

Izsakās anonīmā vēstulē"Cilvēki it kā pierod pie visa un samierinās, jo šajos laikos katram ir vajadzīgs darbs," saka kāda Smiltenes KSC darbiniece, nevēloties, lai avīzē publicē viņas vārdu un uzvārdu.

 

Aizvadītajā gadā KSC kolektīvu vadītāji un darbinieki jau esot nosūtījuši pilsētas domei anonīmu atklātu vēstuli par iestādes vadītājas G. Ozoliņas neatbilstību ieņemamajam amatam.

 

 

"Neapmierinātība ir joprojām. Vadības stils iestādē ir autoritārs. Nav vienotas komandas. Kultūras jomā tas kopumā traucē radoši strādāt," atzīst darbiniece.

 

Deputāts K. Markss piekrīt, ka ikvienas iestādes darbs ir atkarīgs no tās vadītāja, taču arī uzsver, ka tam, lai bagātinātu kultūras dzīvi pilsētā, ir vajadzīgs pašvaldības finansiāls atbalsts.

Sīkāk par šodien domes sēdē lemto lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" ceturtdien, 29. janvārī.

Komentāri 11

tarakāns

Nu traki.Ņemot vērā tautpartijas zemos reitingus KSC vadītājai jāturas pie sava amata ar zobiem un nagiem. Domē nevienu oranžo točno vairs neievēlēs.....un tad jau vairs nebūs nekādas iespējas un vietas pakomandēt. Ja nu vien atpakaļ uz skolu.

pirms 10 gadiem, 2009.01.26 19:21

anža

Ja cilvēkiem nav tikdaudz dūšas, lai runātu atklāti nevis anonīmi, tad tas vienkārši nav jāņem vērā,vienalga, par ko ir runa. Sabiedrība ir tiktāl degradējusies, ka viedokli pauž vai nu anonīmi ( bieži vien rupji un aizvainojoši) vai arī vardarbīgi( kā pie Saeimas).KO mēs varam gribēt no politiķiem, ja paši esam tādi gļēvuļi?

pirms 10 gadiem, 2009.01.26 20:12

Roliks

Smiltene ari tada ir...-kulturas dzive????(Pat zema limeni)!!!

pirms 10 gadiem, 2009.01.26 23:33

reno

Par oranžajiem - mazpilsētā jau nevēl pēc krāsām, bet pēc cilvēkiem! Un lai partiju vadītāji Rīgā nemaz neizdara secinājumus.
Es arī aizpilsdīju anketu anonīmi - tikai tāpēc, ka šī ir pilsēta, kur visi viens otru pazīst. Negribēju, lai manu vārdu iztirzā pa avīzēm un domes sēdēm - man jau šai pilsētā vēl būs jāstrādā.

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 01:04

Ja savulaik Kalvele uzcēla te kultūru un padarīja Smilteni par ievērojumu kultūras centru visā Latvijā, tad cien. Mežuļa kgam kopā ar iepriekšējo k/n vadību un tagdējo, godam ir izdevies no visu norakt labi dziļi. Āmen.

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 11:15

taariiir

Protams, pievienojos Marksa viedoklim, ka sports un kultūra ir patiešām divas, pavisam atsķirīgas lietas. Un kā tad iznāk, jaunam novada speciālistam (algai) nauda iznāks?? Vai tad nebūtu racionālāk nomainīt direktori un otram speciālistam paredzētos līdzekļus novirzīt kultūras kvalitātes uzlabošanai? Viena alga (katru mēnesi) nebūt nav maza summa priekš kvalitātes uzlabošanas resursiem!
Vispār ,diezgan absurdi izklausās, ka par direktoru strādā cilvēks, kas jau primāri, neorientējas vienkāršos kultūras jēdzienos. Nepazīst vietējos, tuvākos kultūras darbiniekus (par viņu drabību runājot), tai skaitā augsta līmeņa režisoru. Neatšķir dzejas dienas no mākslas dienām un nezin, kurā laikā pat aptuveni tas notiek!
Direktorei jau sen būtu laiks vadīt darbus, kuros viņa pēc profesijas un specifikācijas orientējas labāk..... Maršss uz puķudobēm atpakaļ... būs lielāks labums, ja apmācīsiet pusaudžus pareizā kūtsmēslu lietošanā!....... Veiksmi!

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 12:07

Saulīte

Kāpēc neviens neierosina, ko tad varētu izvirzīt par KSC direktoru - ri, tikai kritizē?! Nāciet ar idejām, ar ierosmi, liksim galvas kopā un mēģināsim šo jautājumu atrisināt! Pukojoties un īgņojoties vienam uz otru jau nekas lietas labā nenotiks. Smilteniešiem pašiem jābūt aktīvākiem, nevis stāvēt malā un kritizēt.
Varbūt no jaunās paaudzes ir kāds kultūras darbinieks? Atsaucieties!

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 15:21

Smilteniete

Man ir priekšlikums par KSC direktori uzaicināt Anitu Bērziņu (ST), kura parādījusi savu organizatora prasmi Blomē - tajā laikā tur bija slavenā "Dziesma manai paaudzei", koncerti u.c. pasākumi.
Vēl jau ir Aigars Veldre, Armands Leimanis - bet nez vai viņš piekristu.

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 16:08

p.s. Smilteniete

Labākais variants jau būtu rīkot atklātu, godīgu konkursu.
Lai piesakās arī pagastu kultūras cilvēki - tāpat apkārtējos pagastos arī ir aktīva kultūras dzīve.

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 16:11

Mirga

Ļaujiet sportā vadīt Marksam,bet kultūrā ievēliet Leimani. Ozoliņai laiks dzīvot majās ,jo viņa no kultūras un sporta tiešām neko nejēdz.

pirms 10 gadiem, 2009.01.27 16:56

īgņa

Nuuuuuuuu, mīļie smiltēnieši, lai kuru tur KC ieliktu, neviens nebūs gana labs diezgan. Tad tam ir jānāk ar pilnīgi jaunu kolektīvu no nulles. Otrkārt, kultūra ir tā sfēra, kurā visiem liekas, ka viņi ir paši gudrākie, bet tie kuri dara, tie dara galīgi aplam. Tikai, ja pašam būtu kaut kas jānoorganizē (un vēl šobrīd), tad būtu mute ciet........

pirms 10 gadiem, 2009.01.28 16:49

Kultūra un Izklaide