Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenieši liek iedegties lampiņām egles zaros

Sestdien Smiltenes centrā pulcējās daudzi smiltenieši un apkārtējo pagastu ļaudis, lai kopā ar rūķiem un Ziemassvētku vecīti sagaidītu pilsētas galvenās egles iedegšanos. Tas bija saviļņojošs mirklis.

Foto šeit!

 

Egles iedegšanas pasākumā Smiltenē bija pasākumi bērniem un pieaugušajiem. Tirdzniecības centrā "Centrs" darbojās vairākas radošās darbnīcas, savukārt kultūras un sporta centrā floristu uzraudzībā ikviens varēja izveidot skaistas Ziemassvētku dekorācijas.

 

 Protams, ieradās arī Ziemassvētku vecītis, kuram bērni skaitīja pantiņus un dziedāja dziesmiņas. Tomēr pasākuma kulminācija bija kas cits - rotājumu iedegšana zaļās skaistules zaros.

 

Ar smaidu un ovācijāmĪsi pirms pulksten 17.00 cilvēki pulcējās ap Smiltenes galveno Ziemassvētku egli. Tā arī bija pirmā novada eglīte. Pirms pasākuma kulminācijas uzrunu teica novada domes izpilddirektors Kārlis Lapiņš.

 

Pēc tam trīs saldumu rūķi klātesošajiem mācīja dziesmas. "Dziedājām un gājām rotaļās. Noskaidrojām, kas vispār ir sanākuši uz egles iedegšanas pasākumu. Visvairāk, protams, atsaucās smiltenieši. Iepriecināja tas, ka ar pilsētas iedzīvotājiem egles iedegšanu sagaidīja cilvēki no visiem Smiltenes novada pagastiem," stāsta viens no "Ziemeļlatvijas" uzrunātajiem rūķiem .

Kad visi kopā lika iemirdzēties Ziemssvētku eglītei, cilvēki gavilēja un viņu sejas rotāja smaids. Pietrūka tikai sniega. "Eglīte patiešām ir krāšņa un skaista. Vislielākais prieks par to ir maniem bērniem. Pēdējās pāris dienas viņi nevarēja sagaidīt, kad Ziemassvētku egli izgaismos. Tikai žēl, ka šogad laiks mūs nelutina un no sniega ne miņas," saka divu bērnu māmiņa Anita.

 

Viņa pateicas par lielisko darbu cilvēkiem, kuri izrotājuši pilsētas centru. "Smiltenē var sajust tuvojošos Ziemassvētkus. Centru katru gadu arvien skaistāk izpušķo. Par to var tikai priecāties un būt lepni," uzskata sieviete.

Pēc egles iedegšanas gaisā tika palaisti gaismas lukturi. Tie bija sveicieni katram Smiltenes novada pagastam un, protams, pašai pilsētai.

 

Darbojās bērni un vecākiPirms un pēc egles iedegšanas pilsētā darbojās arī radošās darbnīcas. Bērni zīmēja, veidoja papīra eglītes, krāsoja čiekurus. Bet pieaugušie kopā ar floristēm Smaidu Maskinu un Ingunu Ūdri veidoja dekorācijas - adventes vainagus un eglītes. "Jāpiebilst, ka dekorācijas veidoja arī divi puiši," tā Z. Bērza.

Kultūra un Izklaide