Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenieši savā pilsētā izmaiņas kultūras dzīvē varētu gaidīt novadā 38

"Smiltenes pilsētas dome ir ieinteresēta beidzot šo problēmu sakārtot," pirmdien domes sēdē atzina pašvaldības vadītājs Ainārs Mežulis, komentējot situāciju kultūras dzīvē Smiltenē.

Gunita Ozoliņa: Nenoliedzu, kā iestādes vadītāja esmu atbildīga par pasākumiem, kurus piedāvājam sabiedrībai.

Vai iedzīvotāju un deputātu pārmetumi ir pamatoti?

Atbild Smiltenes kultūras un sporta centra direktore Gunita Ozoliņa:

- Labošos, jo esmu pārāk maz kontrolējusi pasākumu organizatori. Man ir jābūt stingrākai. Es šo kritiku pieņemu, bet gaidu arī saturīgus ieteikumus. Arī domes kultūras komiteja varētu būt liels palīgs.Taču mana pirmā no funkcijām ir radīt šo iestādi pieejamu cilvēkiem, lai iedzīvotāji uz šejieni nāktu. Domāju, ka kultūras un sporta centrs ir pietiekami apmeklēts.Svarīga ir arī kultūras un tautas mantojuma saglabāšana. Tautas lietišķās mākslas studijai "Smiltene" ir piešķirtas jaunas telpas bijušajā skārdnieku darbnīcā, kas atrodas pie pieminekļa "Sašķeltā ģimene".Mans pienākums ir arī turēt iestādes budžeta naudas maku un radošo cilvēku idejas mazliet piezemēt. 

 

Neapmierina Smiltenes kultūras un sporta centra direktores Gunitas Ozoliņas darbs, neprofesionalitāte un nespēja stratēģiski vadīt kolektīvu, lai kultūras dzīve pilsētā attīstītos. Kultūras pasākumu katru gadu paliek mazāk. Maz vai gandrīz nemaz ir pasākumu ar profesionālu mākslinieku piedalīšanos.

 

Tie ir dažu smilteniešu atzinumi par kultūras dzīvi Smiltenē, ko cilvēki rakstījuši aptaujas anketās un kuru apkopojumu domes deputātiem pirmdien sēdē lasīja pašvaldības kultūras, izglītības un sporta komitejas priekšsēdētāja Valda Cirīte.

 

Arī sēdē klātesošo domnieku vairākums kritiski vērtēja savas kolēģes pilsētas deputātes G. Ozoliņas darbu Smiltenes kultūras un sporta centra (KSC) direktores amatā.

 

Domnieki atzina, - nav normāla situācija, ja lielu daļu no kultūras pasākumiem Smiltenē ir spiests plānot pilsētas domes priekšsēdētājs A. Mežulis, nevis pašvaldības iestāde, kuras darba pienākumos tas ietilpst.

 

 

Taču līdz šim pašvaldība, kā darba devēja nevienu rājienu G. Ozoliņai nav izteikusi. Līdz novadu izveidošanai, kas notiks šogad vasarā, pilsētas dome arī neplāno veikt reorganizāciju Smiltenes KSC.

 

Pirmdien notikušajā domes sēdē, kurā deputāti sprieda par problēmām kultūrā, G. Ozoliņa nepiedalījās. Viņa todien bija seminārā Rīgā.

 

KSC direktore nepiekrīt vairākiem pārmetumiem, kuri anketās izteikti par viņas darbu. "Tas nav smilteniešu kopējais viedoklis. Tie, kuri ir apmierināti ar kultūras dzīvi pilsētā, atnāk un saka labus vārdus uz vietas, bet darvas karote var sabojāt medus mucu. Kuri ir neapmierināti, tie varbūt kliedz skaļāk. Mūsdienās sabiedrība alkst asinis," saka KSC direktore.

 

 

G. Ozoliņa arī uzsver, ka iestādes direktores galvenā funkcija nav pasākumu organizēšana. Tam esot paredzēta štata vienība, un šo amatu ieņem Zinaida Bērza.

 

KSC direktore rāda "Ziemeļlatvijai" šogad Smiltenē plānoto lielāko kultūras pasākumu plānu 2009.gadam. "Tāds katru gadu tiek parādīts visiem domes deputātiem, kad apstiprina budžetu. Mēs, viss iestādes kolektīvs, būtu ļoti priecīgi, ja bez kritizēšanas arī būtu konstruktīvi ieteikumi."

 

2008. gadā Smiltenes KSC piedāvāja 68 pasākumus, no kuriem pats rīkoja 41. Tai skaitā bijušas 20 Smiltenes Tautas teātra izrādes "Nezināmā zvaigzne" un "Preilenīte".

 

Šogad KSC plāno pasākumus galvenokārt vidējai paaudzei, jo aizvadītajā gadā uz diskotēkām nācis maz jauniešu.

Komentāri 38

Beka

Es ļoti vēlētos ,lai uz pilsētas svētkiem atjaunotos vecā tradīcija !Jāņukalnā teātra izrāde un stadionā sacensības visiem sportot gribētājiem !

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 09:46

Kādreiz kulturas darbā strādājoša....

Diezin kādu semināru apmeklēja cienījamā KSC direktore,jo Rīgā neviens seminārs,kas saistīts ar viņas darbu nebija un ,kā zināms arī neviens rajona kultūras darbinieks nebija par to informēts...Nav noslēpums,ka viņa vada Tautas partijas biroju,kura telpas ir Smiltenes KSC un tur organizē savas tikšanās.Ja izrādes var nosaukt par atsevišķiem KSC organizētajiem pasākumiem,tad cienījamā direktore rūgti maldās. Tas ir likumsakarīgi,ka bija vairākas šis izrādes.Taču tās vienā reizē varēja apmeklēt mazs apmeklētāju skaits, jo notika KSC kamerzālītē KSC trešjā stāvā .Par tām rūpējās un domāja teātra cilvēki,nevis cienījamā direktore,kas pat savu reizi bremzēja teātra darbību.Tajā pat laikā lielā zāle palika neizmantota un netika organizēti pasākumi.Nav jau māksla uzskaitīt citu iestāžu vai pašu lkolektīvu organizētos koncertus,saietuis. Ja to nedarītu kolektīvi ,tad arī kultūras centrs,tāpat kā Jāņkalns ,vasarā būtu kā mirsošs gulbis.KSC direktorei ir jāplāno,jādomā,kā izsist līdzekļus interesantiem pasākumiem un piedalīties to veidošanas procesā,nevis bremzēt radošās izpausmes.Patiešām jābrīnās,kā cilvēks,kas strādā šajā jomā, to vadot,ir spējīgs ,ko tādu vēl pateikt.Nedrīkst bremzēt jaunu ideju rašanos. Radoši cilvēki nav spējīgi strādāt zem diktāta.tas nogalina jebkuru vēlmi darboties.Attopieties cienījamā direktore un nokāpiet no saviem augstumiem un palūkojieties uz savu darbu.Jūs neko nedarat,jo Jūsu darbu un dokumentāciju veic citi KSC darbinieki..

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 09:53

KATRĪNA

Domāju, ka Ozoliņa tiek nepamatoti pelta. Atceros, tāpat zākāja iepriekšsējo vadītāju. Vaina, manuprāt, ir budžetā un cilvēkos. Reti esmu Smiltenē, bet, esot veikalā TOP, vienmēr apskatu afišas un sajūsminos par kolektīviem, kādi sniedz koncertus Smiltenē. Varbūt tas ir reti, bet, piemēram, Valkā bez opersvētkiem vispār nezinu citus pasākumus, uz kuriem būtu vērts iet. Valkas estrādē labi ja reizi gadā kas notiek utt. Paretam Valkā notiek Ikšeļa teātri, par kuriem arī var teikt, ka tos jau organizē viņš. Valkas kultūras namā vispār jūtama vēsa attieksme no tās vadītājas puses pret apmeklētājiem, ja tie nav kādas slavenības. Nepatīkama, atgrūdoša sieviete, pretstatā Pandalonei. Vēl tur vismaz kādreiz strādāja īpaši agresīva būtne, kura reiz sabojāja man opersvētkus, kad uzbrēca, ko maisos pa kājām, kad biju spiesta stāvēt kājās ejā, jo gandrīz visas vietas zālē bija rezervētas un galvenā uzmanība tika virzīta uz prezidenti. Pārējie, kas maisījās, kaut ar biļeti, bija nevēlami.
Smiltenē esmu bijusi vairākas reizes un man patika, ka tur daudz apgrozās vidējā paaudze, kas, pēc maniem novērojumiem, ir kūtra pasākumu apmeklētāja citās vietās.
Zinu, cik maksā labi kolektīvi un cik spējīgi maksāt cilvēki par labu pasākumu. Piecītis jau būtu stipri daudz. Mēs laukos nevaram prasīt 20 latus, tāpēc loģiski būtu jāsaprot, ka izcili kolektīvi jābrauc baudīt uz Rigu.
Nedzīvoju ne Smiltenē, ne Valkā, bet Smiltenē ir forša atmosfēra, pretstatā Valkas kultūras namam, kur tikai savējie ir gaidīti un citi tādi statisti, kas piepilda zāli. Priekš jauniešiem Valkā vispār nezinu nevienu pasākumu, paretam ir kāda balle, kas priekš pilsētas ir švaki apmeklētas.
Domāju, Ozoliņas kundze ir politiskais upuris, jo Smiltene nav oranžā pilsēta, atšķirībā no Valkas. Bet Valka arī drīz nebūs.

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 10:30

Ārija

Pievienojos Kādreiz kultūras darbā strādājošas komentāram, jo radošo cilvēku darbs ir tieši atkarīgs no stratēģijas, līdzekļu piesaistes un attieksmes.

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 11:08

YEC

Pilnīgi pievienojos Kādreiz kulturas darbā strādājoša. Vadītājam jābūt kultūras cilvēkam, nevis skolotājai ar skolotājas diktatūru -" tu darīsi kā es gribēšu!"
Es iesaku aprunāties ar Anitu Bērziņu, varbūt vēl paaicināt L. Balodi (Zostiņu), viņas ir cilvēki ar kultūras darbinieku izpratni un sūtību. Nevar tā kā līdz šim - sestdien svētdien, kad visiem brīvs - KSC nedarbojas, nav kur aiziet, nav kur aizvest paziņas. Ar to jau atšķiras kultūras darbinieku ikdiena, tāpat kā bārmeņu un viesmīļu ikdiena, ka darbs galvenokārt tendēts uz brīvdienām, kad strādājošie atpūšas. Ja to nesaprot un nevar pieņemt, tad nevar šajā kultūras sfērā strādāt, tieši tāpat kā viesnīcu un restorānu sfērā.

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 11:29

ideja

Piezemēt radošās idejas ir Ozoliņas mīļākā metode un gausties par konstruktīvu priekšlikumu trūkumu. Ne jau cilvēkiem no malas tie jāizsaka. Runājot par idejām. Ja cilvēki nāk ar savām idejām, tad idejas nav jāzog, bet varbūt jāļauj pašam idejas piedāvātajām a r!!! kultūras nama atbalstu, viņas realizēt. Jo citādi rodas iespaids, ka ideju gan gribam paņemt no kāda ideju ģeneratora, bet naudu saņem šā kā tā kult. nama darbinieki??. Arī nedarot neko, ja nav idejas vai līdzekļi tās realizācijai.

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 11:30

ideja

Varbūt jāpamēģina tādā veidā piesaistīt darītājus, ka uz k a t r u plānoto pasākumu, domei jānosaka summa, cik atļaut tērēt un tad jāizsludina konkurss (ar slēgtām aploksnēm, ar kodu), kurš var ko piedāvāt par konkrēto summu, cik daudz un cik interesanti. Citādi škiet, ka KSC vadība tik mākslīgi rada iespaidu, ka neko jau nevar, jo nav naudas.

Kāpēc tur nav naudas, jo daudzi darbinieki izsaimnieko savām bērnu un ģimenes vajadzībām KSC centra līdzekļus. ''Nevar āzis būt par dārznieku!!!!''

Neierobežota kopēšana, privātām un personiskām vajadzībām (un tas ir tikai viens patēriņu veids personiskām vajadzībām), arī rada situāciju, ka nav it kā līdzekļu par ko pat pieklājīgāku informatīvo reklāmu izgatavot.

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 11:37

Uvis

Mans pienākums ir arī turēt iestādes budžeta naudas maku un radošo cilvēku idejas mazliet piezemēt.

KAUNS! nejau visas radošu cilvēku idejas ir dārgas..

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 11:53

Zane

Domāju ka atalgojumu darbinieki saņem pa konkrētu padarītu darbu. Kultūras nama darbiniekiem jāprot vadīt kultūras darbs par atalgojumu ko viņi jau saņem. Kultūras nama vadībai pašai ir jāpietiek idejām pasākumiem un nav ko runāt pa naudas trūkumu. Uzskatu ka šie darbinieki saņem atalgojumu par nepadarītu darbu .Domes deputāti nav spējīgi ievest kārtību pakļautībā esošās nozarēs( Kultūrā, NKUP,Sociālajā jomā, Mūzikas skolā u.c.)

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 12:46

Dome atkal atrunājas, jautājumam risinājuma nav atkal strupceļš.Ko izmainīs novada dome?

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 12:57

x

Nu tad vēlam citu domi - šajā sasaukumā vislielākās problēmas bijušas tieši ar kultūru un NKUP darbu!

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 13:24

lenii

Visvairāk žēl, ka pa šiem gadiem bērni ātri aug. Un viņiem nebūs tādu bērnības iespaidu par brīvdabas pasākumiem Jāņkalnā un KC - tādiem koncertiem, teātriem un pasākumiem kā bija kādreiz.
Bet par līdzekļiem savā ziņā piekrītu - bez tās neko nevar izdarīt. Bet nauda jāgaida ne tikai no pašvaldības, bet radoši jādomā arī pašiem.

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 13:28

Par Zinu

Visu cieņu Zinaīdai Bērzai, viņa ir cilvēks savā vietā, radoša, talantīga - vajag tikai vadību, ieskaitot domniekus, kas KC darbiniekus un kolektīvus atbalsta nevis gremdē.

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 13:31

sos

Jā ,es arī piekrītu!Kāda tur radoša pieeja un interese ko pasākt tādā atmosfērā un zem nekompetentas vadības!

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 15:07

zzz

Protams, ka visu pagastu kultūras darbiniekus vadīs novada darbinieks, bet vai no tā būs kāds labums, lai darbs uzlabotos. Tērēs tikai budžeta naudu vēl lieks cilvēks. Un ne jau tikai kultūrā.

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 15:44

Caca

Ir jau viegli atrast vienu grēkāzi un visiem malt vienu un to pašu.Ja kāds uz kāda uzēdas ,tad ta patiešām ir latvieša mīļākā nodarbe.Ne jau nu Gunita viena pati var pacelt kultūras līmeni Smiltenē.Ir visiem kultūras nama darbiniekiem jābūt vienotiem,jārunā skaidra valoda,nevis pa kaktiem smīkņājot.Ja kaut kas nav tā kā vajaga ,tad sanāciet kopā un pasakiet viens otram to acīs.Ir jau gan arī dzirdēts kā pa kaktiem tiek aprunāti cilvēki un ja tur kāds tik ļoti spējīgs ,tad kāpēc no darbinieku vidus neviens neiet uz domi un nepiesaka savu kandidatūru šim amatam.Tagad taču tā ir jādara un nav ko sevi pa pilsētu slavināt ,vajag pieteikties un tad varbūt dome izlems .ko darīt.

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 16:04

labu vēlošā

Vajag jums kultūras namā izveidot līdzīgi domājošu radošu komandu. tad viss būs kārtībā. Vispirms apziniet visus tuvumā esošos kultūras darbiniekus, kuri ir bez darba. redzēju jaukajā ziemassvētku uzvedumā tik labu un simpātisku cilvēku grupu - ansambli, arī teātrī ir tik jauki cilvēki kopā un var panākt labu rezultātu. Bet tur jau laikam Ozoliņas kundze netiek klāt un lielāks paldies Zinai.

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 17:37

qqq

Nu jau par vēlu brēkt, ka kultūrā nav viss kārtībā. Drīz būs pašvaldību vēlēšanas un tad arī ievēliet citus deputātus. Tie, kas pašlaik bļauj, ka iet slikti kultūrā, paši Domē sēdējuši visus šos gadus, un tagad tēlo labdarus. Nu ir taču redzams, ka uguns pakulās un vēlēšanas tuvojas.

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 18:11

tārps

Tak nolikvidējat to amatu vispār. Lai paliek viens saimnieciskais vadītājs un no kolektīviem atlases veidā katru mēnesi viens kopvadītājs, kas koordinē. Priekš kam tērēt nodokļus nerezultatīva un neprasmīga darbinieka algai. Kādreiz šis amats tika pagrūsts lai nemaisās domē pa kājām tik bieži. Nu kā vecam sunim iedod kaulu lai tik zelē. Tagad jau no oranžajiem nau ko bīties......tie vairs netiks nekur. Nez cik TP maksā pilsētas domei par KSC telpu izmantošanu partijas saietiem???

pirms 10 gadiem, 2009.01.29 18:28

Kultūra un Izklaide