Smiltenieši un viņu viesi ielās nerod svētku sajūtu 30

"Trīs dienas Trīs pakalnu pilsētā", - ar tādu moto aizvadītās nedēļas nogalē Smiltenē tika pieteikti pilsētas svētki. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem šoreiz tie bija vispieticīgākie.

 

Visvairāk ļaužu - aptuveni trīs tūkstošus - piektdien vakarā Jāņu kalnā sapulcināja grupas "Apvedceļš" jubilejas šlāgerfestivāls. Sestdien pēcpusdienā pilsētas centrā bērnus izklaidēja leļļu teātra aktieri.

 

 

Vakarpusē un naktī jaunieši atpūtās mūzikas festivālā "Sounds Gallery". Svētdien pēcpusdienā Jāņu kalnā muzicēja "Mirage jazz orcehstra" Gunāra Rozenberga vadībā un solists Andris Daņiļenko.

 

Citādi pilsētas centrā un ielās aizvadītajās brīvdienās nekādi nevarēja manīt, ka Smiltenē ir svētki.Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vergina uzskata, ka šā gada pilsētas svētki ir Smiltenes kultūras un sporta centra (KSC) vadības līmenī nenokārtots jautājums.

 

"Es uzskatu, ka pilsētas svētki ir jāplāno laicīgi. Jau sastādot pilsētas budžetu, jābūt zināmai svētku programmai un finansējumam, un tas ir KSC uzdevums. Par to jādomā iestādes vadītājam," uzsver I. Vergina.

 

Domes deputāte saprot, ka katru gadu Smiltenē nevar būt tik grandiozi svētki, kā pagājušajā gadā, taču domā, ka "svētkus sarīkot un piederības sajūtu pilsētai var radīt arī tad, ja nav lielas naudas maiss, bet ir mīlestība pret savu pilsētu un radošas idejas".

 

 

Smiltenes KSC direktore Gunita Ozoliņa izvairās atbildēt uz jautājumu, cik daudz naudas iestādei pilsētas svētku rīkošanai piešķīra pašvaldība, vien piebilst, ka liela daļa no kultūras darbam šogad atvēlētā finansējuma izdota saistībā ar Dziesmu svētkiem.

 

 

"Pilsētas svētkiem mums bija sponsori: "SEB banka", Hansabanka un "Agro Smiltene". Svētdien Jāņu kalnā bija ļoti skaists pūtēju un Daņiļenko koncerts, kas maksāja lielu naudu, bet ieeja visiem bija par velti. Kāpēc cilvēki uz to nenāca?" brīnās G. Ozoliņa.

 

Savukārt pilsētas svētkos notikušos lielāko pasākumus rīkoja privātuzņēmēji: mūzikas kompānija "Gailītis - G" šlāgerballi, bet smiltenieši Uģis Sirmais un Bruno Strapcāns - festivālu "Sounds Gallery" ar sponsoru atbalstu. Organizatori šo festivālu pieteica kā lielāko "Soulful House" brīvdabas pasākumu Latvijā un sarīkoja to uz Tepera ezera salas.

 

 

Publisks izklaides sarīkojums uz tās notika pirmo reizi. U. Sirmais ir apmierināts ar festivāla norisi un cer tradīciju turpināt arī nākamajā gadā, ja vien pilsētas dome dos atļauju. Viņš atzīst, ka festivāls nebūtu noticis bez sponsoru (Smiltenes pilsētas domes, "Klondaikas", tipogrāfijas "Zemgus LB", "Kurt Koenig", "Aurum Auto" un Radio 3) atbalsta.

 

"Ja vēlas labu sarīkojumu, tad ir jārēķinās ar izdevumiem. Ja nav naudas, tad arī svētki nenotiek," uzsver smiltenietis Armands Leimanis, kurš pērn Smiltenes pilsētas svētkos organizēja vērienīgu festivālu "Smiltenes smilšu rausis" trīs dienu garumā. Ko līdzīgu varēšot sarīkot tikai tad, ja būs nauda.

 

 

Aprunājoties ar pilsētas svētku apmeklētājiem, vairākums atzina, ka šogad svētku sajūtu neesot sajutuši. "Ja pagājušajā gadā tiešām bija skaisti svētki, tad šogad nekā. Ar bērnu gaidījām pasākumu mazajiem, bet sanāca vilties. Tiešām biju gaidījusi kaut ko vairāk," vīlusies ir četrgadīgās smiltenietes mamma.

 

Visvairāk viņa ir neapmierināta ar samaksu par piepūšamajām atrakcijām, jo sākumā par desmit minūšu ilgu izklaidēšanos tajās jāsamaksā lats, bet vēlāk neviens nav iekasējis naudu un kontrolējis laiku.

 

"Meitai visvairāk patika piepūšamās atrakcijas un darbošanās radošajās darbnīcās. Leļļu teātri mazliet paskatījās un devās prom. Godīgi sakot, arī no Vinnija Pūka bijām gaidījušas vairāk aktivitāšu," stāsta pilsētas svētku apmeklētāja.

 

Līdzīgās domās par svētku norisi ir www.ziemellatvija.lv apmeklētāji un pilsētas viesi.

 

"Bērniem domātais pasākums bija izsmiekls. Piepūšamās atrakcijas bija vairākas, bet katrā jāmaksā lats par desmit minūtēm. Aiziet daudzbērnu ģimene uz pilsētas svētkiem, un, ja, trīs bērni grib palēkāt, uzreiz nākas šķirties no trīs latiem. Galvenais, ka bērni grib vēl un vēl. Arī leļļu teātri nenosauksi par teātri," smagi vīlusies ir kāda portāla apmeklētāja.

 

"Vienīgais pasākums, ko pamanīju svētkos bija bērniem un šlāgerfestivāls. Uzskatu, ka bērniem par maksu svētkos nevajadzēja nekam. Pietrūka vairāk pasākumu un atrakcijas," iespaidos par viesošanos Smiltenē dalās Sanita Mičule.

 

Komentāri 30

es pats

nu svētki bij nevis neizdevušies , bet nebij vispār organizēti.. varbūt kad nevajadzēja vispār neko sākt rīkot zem pilsētas svētku nosaukuma...par to kad Jāņukalnā spēlēs kautkāds orķestris nebija pil;nīgi nekādas info.

pirms 13 gadiem, 2008.07.21 20:16

trakais

Nebija, točno nebija.....KSC un Co laikam domā ka visi tik pa topa centru gar afišām skraida.....

pirms 13 gadiem, 2008.07.21 20:49

kāpēc gan lai cilvēki apmeklētu kkadua pūtēju orķestra pasākumu?
gaiiiiigi garām!

pirms 13 gadiem, 2008.07.21 21:05

londa

Es gan par to nepriecājos, bet kur tad ir "izcilā Smiltene"? Kur medus krasti, ķīseļa upes.......?
Nevar "spļaut akā no kuras pašiem jādzer"!

pirms 13 gadiem, 2008.07.21 21:47

figa

''Svētdien Jāņu kalnā bija ļoti skaists pūtēju un Daņiļenko koncerts, kas maksāja lielu naudu, bet ieeja visiem bija par velti. Kāpēc cilvēki uz to nenāca?" brīnās G. Ozoliņa.''
Es personīgi neaizgāju tāpēc, ka man ir apnicis un kļuvis personīgi traucējošs fakts, ka pati G.Ozoliņas kundze šādos un līdzīgos pasākumos, absolūti ignorē tādu vispārpieņemtu uzvedības normu, kā nesarunāšanos pasākuma (koncerta, uzrunas ut.t.)laikā. Pat ne starplaikā, bet tieši izpildījuma laikā. Kā maza skolas meitene, pieliekusies vai roku mutei aizlikusi priekšā mūždien vārās un klačojās . Uzkrītošāk un vairāk par jebkuru citu cilvēku publikā. Man tas liekas ļoti necienīgi pret izpildītājiem... un sevi kā klausītāju. Kauns, ka KSC vad. neapzinās tik elementāru uzvedības normu. Un viņas uzkrītoši vienaldzīgo neieinteresētību, šķiet, ka pamana paši izpildītāji arī. Diez vai, lai apspriestu tik uzkrītoši, ko vakardien darījusi pati un ko mazmeita jaunu iemācījusies, vai kā gāja ar uzpucēšanos, būtu īstais brīdis un vieta šādos pasākumos.

pirms 13 gadiem, 2008.07.21 22:27

nav vārda

koncerts bija ļoti labs arī tādiem, kam nepatīk pūtēji kā suga.. un izsaku dziļu līdzjūtību tiem, kas uz pasākumu neaizgāja Ozoliņas dēļ... come on - ej ārstēties vai izdomā sakarīgāku iemeslu... :)

pirms 13 gadiem, 2008.07.21 23:03

nauda

Visu izšķir nauda!Viss mūsdienās var notikt proporcionāli naudai!Un Smiltenē sen var redzēt,ka kultūra ir pabērna lomā.Jautājums,kur svētku laikā atradās pats domes priekssedetajs?Citās pilsētās mēri organizē,iesaistās, uzrunas saka, tad arī viss notiek.

pirms 13 gadiem, 2008.07.22 09:25

cosmos

Ja šitādu pasākumu var saukt par svētkiem, tad es esmu Romas imperators. Publiskas informācijas par pasākumu norisi praktiski vispār nebija - ok, varbūt Ozoliņa atkal teiks, "bet uz telefona staba pie tirgus laukuma bija zīmīte, kurā viss bija uzrakstīts". Nu tā neorganizē pasākumus. Ierosinu A. Mežulim aizsūtīt Ozoliņu pieredzes apmaiņā uz Blomi, Api, Gaujienu, Vijciemu u.c. pagastiem, lai viņa kaut nedaudz apjēdz, kā organizējami masu pasākumi.

pirms 13 gadiem, 2008.07.22 09:54

svetofors

Pilsētas svētki.. kas tad tie īsti ir un kam par godu?
Es saprotu, viss maksā naudu un naudas kā parasti ir vai pareizāk teikt, nekad nav... bet te viens bet, ja jau pilsētas svētki, tad kāpēc uzņēmēji tos sponsorē? Varbūt pareizāk būtu, ja reiz uzņēmēji maksā nodokļus, tad gūt vienreiz gadā svētkus?
Pēdējā laikā esam iemācījušie tik ļoti kapitālistiski domāt, ka dažam "kapitālisma asinsūcējam" nolaistos rokas mūsu bāleliņu priekšā. Mēs mākam visu par naudu, visam ir jābūt peļņu nesošam. Nav tālu laiks, ka bērni sāks apsvērt izdevīgumu pret saviem vecākiem un liks ragaviņas pašiem stumt uz mežu..
Šobrīd izskatās, ka sponsorus arī izsūcam vienus un tos pašus, bet tālāk un izdevīgāk nav kam ar to nodarboties jeb prātiņš par īsu. Ja jau reiz nemākam, tad maksājam mēs dārgi. Galu galā pārdēvēsim Pilsētas svētkus par iedzīvotāju maciņu iztukšošanas svētkiem jeb kā atsavināt lieko santīmu.

pirms 13 gadiem, 2008.07.22 10:16

novērotājs

Tas kas bija Smiltenē par pilsētas svētkiem nevar tikt uzskatīts.Tik vien atsevišķi pasākumi,vājāk vai vidēji organizēti ,bet kopsaucēja nekāda.Visvājākais bija it kā bērnu pasākums centrā,jau tā pieticīgās informācijas lapeles vēstīja ka pasākums būs vakarpusē,bet izrādījās ka kaut kas šķidri notika jau dienā.Par kultūru pabērna jomā nevar piekrist,jo kultūras namā ir padaudz algotu darbinieku,tiek uzturēti arī daudzi pašdarbnieku kolektīvi.Cik dzirdēts tad liels skaits ņema dalību arī dziesmusvētkos un par ko iztērētas ne jau nieka summas.Tiesa rodas daži jautājumi:kāda ir kultūras darbinieku atdeve un arī atbildība pret savu pilsētu,vai tiešām visiem kas bija bija jābūt dziesmusvētkos,kāpēc pilsētas svētki faktiski netika pienācīgi organizēti ja jau tāds nosaukums tomēr figurēja?,

pirms 13 gadiem, 2008.07.22 11:54

cik sapratu,ja nebūtu šo privātuzņēmēju mums pilsētas svētkos būtu tikai pūtēju orķestris un leļļu teātris?!?!
smieklīgi, tiešām smieklīgi..
tad jau jāsaka milziiigs paldies vinjiem, ka mums vismaz bija balle un sound gallery !!

pirms 13 gadiem, 2008.07.22 13:24

Kļaviņš

nu par aktivitātēm varētu sūdzēties tikai bērni, jo viņiem nebija ko darīt, visiem kam patīk ''dzīvā'' mūzika bija gaidīti 5dien uz zaļumballi, kurai toč bija reklāma, ka arī dj mūzika 6dien, kurai arī bija liela reklāma un kā jau zināms lai uzorganizētu tādu pasākumu kā pagājušajā gadā ir vajadzīgi gan īstie cilvēki gan nauda.

pirms 13 gadiem, 2008.07.22 17:11

skatitāja

Man patika leļļu teātris pilsētas svētkos, mana meitiņa par to ļoti priecājās. Protams, gribētos daudz vairāk visu ko. Ierosinājums - pilsētas svētkus rīkot reizi kādos 3 gados, lai uzkrājas līdzekļi.

pirms 13 gadiem, 2008.07.22 17:52

kaimiņš

Nu es kā Smiltenietis šīs dienas izvēlējos pavadīt citās Latvijas pilsētās un sanāca braukt cauri arī Limbažiem, vo tur varēja just ka vietējie vai nu gaida vai aizvada (preciizi nezinu) pilsētas svētkus. Ielas bij izrotātas ar krāsainiem karodziņiem un visādi citādi pilsēta izskatījās kā uz svētkiem!
a te Smiltenē jau nebij nekādu pasākumu ja nu vienīgi tie 3 pasākumi kas bij minēti afišā ķip 5dien nodzērās vecākā paaudze pie šļāgeriem 6dien jaunā paaudze pie bogdana ritmiem un 7dien visi pohaini kopiigi aizgaaja uz kapiem :) tas ir normaali?

pirms 13 gadiem, 2008.07.22 19:21

Ha

ka var saistit kapu svetkus ar pilsetas svetkiem-vai tas nav debili???

pirms 13 gadiem, 2008.07.22 20:49

saule

Nu ko smiltenieši, vienreiz esat apkakājušies..... Da mēs, da Smiltene, ko ta tāda Valka un tamlīdzīgi. Bet Valka šogad uzrīkoja super pilsētas svētkus.

pirms 13 gadiem, 2008.07.22 22:04

seb

Kas tad Valkā tajos pilsētas svētkos bija tik superīgs,atkal desas cepāt vai.

pirms 13 gadiem, 2008.07.23 11:04

valka suck

jus nemuzat neparspesiet musu svetkus, kas bija pagasgad :D
un limbazi ir 3x lielaki un noteikti aizbrauksu pie mazmeitinjas 1 augusta ka pilsetas svetki tur, tad redzeshu.

pirms 13 gadiem, 2008.07.23 16:14

kaads

Es arī nespēju vien biegt brīnīties, kopš kura laika Kapu svētki ir iekļauti pilsētas svētku programmā...
Un Ozoliņas kundze, mums katram ir lietas, kas mums ir pa spēkam un, kas nav....Vai tiešām šo amatu Jūs uzskatāt par sev atbilstošu? Es domāju, ka es neesmu vienīgais smiltenietis, kuram sāp sirds, ka kultūras dzīve Smiltenē vispār tikpat kā vairs neeksistē un Jāņukalns visu vasaru principā stāv tukšs.....Izvēloties pasākumus noteikti ir jādomā arī par to, kas patīk vairākumam cilvēku, loģiski, ka visiem izdabāt tāpat nebūtu iespējams, bet varbūt mazliet vairāk jāpaanalizē - kapēc gan cilvēki negāja uz pieminēto koncertu....

pirms 13 gadiem, 2008.07.23 17:15

koncerts

Biju svētdienas koncertā un redzēju, ka tur bija salīdzinoši daudz cilvēku. Kāpēc jūs sakāt, ka nebija?

pirms 13 gadiem, 2008.07.23 18:52

Kultūra un Izklaide