Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šoreiz bez apsveikuma runām, suminājumiem dāvanām un tostiem

J. Cimzes Valkas mūzikas skolas audzēkņiem ir paredzēti vairāki konkursi, kuros piedalīsies arī cimzieši. Tas būs vijolnieku un akordeonistu konkurss Cēsīs, vokālistu konkurss Aglonā un vēl paredzēti divi braucieni uz Kauņu. Tomēr pašlaik nozīmīgākā ir gatavošanās tradicionālajām Cimzes dienām, kas šogad sakrīt ar skolas 65 gadu jubileju.

Kā vienmēr Cimzes dienas sāksies Lieldienās 24. aprīlī ar garīgās mūzikas koncertu Valkas - Lugažu dievnamā, kurā muzicēs gan audzēkņi, gan skolotāji.

Spēlēs kopā ar profesionāļiemSavukārt 26. aprīlī dzirdēsim jaunās talantīgas pianistes Elīnas Gailes klasiskās mūzikas koncertu, kura uzstāsies kopā ar savu māsu vijolnieci Ulantu. Abas ir rīdzinieces. Elīna pašlaik studē Mūzikas akadēmijā.

27. aprīlī notiks Ziemeļvidzemes kameransambļa koncerts kopā ar labākajiem skolas solistiem. Šāda prakse nav pirmo reizi, bērniem tas ļoti patīk un viņiem muzicēšana kopā ar profesionāļiem ir īpaši svētīga.

28. aprīlī būs Mūzikas akadēmijas profesora Jura Švalkovska klases absolventu koncerts. Pavisam dzirdēsim trīs vijolniekus, tostarp arī bijušo Valkas mūzikas skolas audzēkni Jāni Jēkabsonu.

Cimzes dienas noslēgsies ar koncertu, veltītu 65 gadu jubilejai. "Saistībā ar mūsu pašreizējo ekonomisko situāciju nekādas svinības skolai ar kvēlām uzrunām, suminājumiem, dāvanām un tostiem nerīkosim. Būs labāki laiki, un tad varēsim atļauties to, ko darījām agrāk. Koncertā piedalīsies labākie skolas pašreizējie un bijušie audzēkņi," stāsta J. Cimzes mūzikas skolas direktors Guntis Freibergs.

 

Koncertē pie draugiem ViļņāJāņa Cimzes Valkas mūzikas skolas audzēkņi šopavasar ir piedalījušies vairākos festivālos un konkursos. Skola bija uzaicināta piedalīties Radvilišķu mūzikas skolas rīkotajā jauno dziedātāju festivālā Lietuvā. Šādu festivālu lietuvieši rīko ik pārgadu un aicina tajā piedalīties vokālistus, sākot no bērnudārza vecuma līdz pat pieaugušiem jaunajiem dziedātājiem.

"Ir interesanti salīdzināt un pavērot, ar kādu atraisītības, brīvības sajūtu un ieinteresētību dalībnieki jūtas uz skatuves. Publika viņus uzņēma ar milzu atsaucību. Lietuvā notiek ļoti aktīva mūzikas skolu koncertdzīve," stāsta G. Freibergs. Valku pārstāvēja Kārķu filiāles audzēkne Ilze Krastiņa, kura mācās pie skolotājas Lienes Skruodes. Koncertmeistare bija Nadežda Taņicina.

Skolas direktors uzskata, ka Ilze sevi parādīja visnotaļ labi. Pavisam festivālā piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieku. Valcēnieši turp devās kopā ar Valgas mūzikas skolas audzēkņiem.

Dzied un spēlē kokliJāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā no tika II mūzikas skolu koru un vokālo ansambļu konkurss. Tajā piedalījās skolotājas Tatjanas Tīrumas vadītais vokālais ansamblis. G. Freibergs uzskata, ka valcēnieši nodziedāja godam, taču konkursā bija paredzēta tikai viena balva, kuru piešķīra labākajam.

"Es šaubos, vai tas ir pareizi, ka pie tik blīva punktu daudzuma apbalvo tikai vienu ansambli. Mēs saņēmām daudz atzinīgu vārdu no žūrijas locekļiem, un, ja būtu paredzēts atzīmēt pirmo trijnieku, tad arī valcēnieši būtu starp viņiem," komentē skolas direktors. Vienīgais gandarījums skolēniem - uzstāties uz prestižas skatuves. Ansambli pavadīja koncertmeistars Andris Niklavičs.

Cēsīs notikušajās Kokļu dienās piedalījās arī J. Cimzes mūzikas skolas koklētāju ansamblis, kuru vada skolotāja Lolita Medne. Kokļu muzicēšana Latvijā ir ļoti aktīva, pateicoties vairākiem šīs mūzikas entuziastiem. Viena no tādām aktīvām vietām līdzās Jūrmalai un Rīgai ir Cēsis. Arī Valkas skolas koklētāju ansamblis ir šajā apritē, un to aicina uz visiem nozīmīgākajiem koklētāju saietiem. Ar mūsējiem rēķinās.

Kultūra un Izklaide