Šova "Dziedi ar zvaigzni" un "Divas zvaigznes" autorus vaino autortiesību neievērošanā

Telekompānijas "TV3" šova "Dziedi ar zvaigzni" un Latvijas Neatkarīgas televīzijas (LNT) veidotā šova "Divas zvaigznes" autori rīkojušies nelikumīgi, nenoslēdzot līgumu par šovos izmantoto muzikālo darbu autortiesībām ar biedrību "Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība" (AKKA/LAA).

AKKA/LAA Raidorganizāciju nodaļas vadītāja Ance Balode žurnālam "Kas Jauns" atzinusi, ka šova "Dziedi ar zvaigzni" autori rīkojušies nelikumīgi un līdzīgas problēmas bijušas arī šova "Divas zvaigznes" veidotājiem. Pēc Balodes teiktā, abu šovu producenti nav ieguvuši tiesības izpildīt muzikālos darbus šova zālē sēdošai publikai. "Līdz ar to abas televīzijas visus muzikālos darbus ēterā raida nelikumīgi," izteikusies Balode.

Kā vienu no būtiskākajiem pārkāpumiem AKKA/LAA pārstāve akcentējusi dziedātāja Mikas dziesmas "Big girl" izmantošanu, to pārveidojot par "Nāc zvaigžņu bariņā un droši dziedāt sāc" un regulāri atskaņojot "TV3" šovā.

Pēc Balodes teiktā, dziedātājs nav devis atļauju dziesmu tulkot, aranžēt un izmantot šovā. Tas nozīmējot, ka šova veidotājiem - Lietuvas kompānijai "Just TV" - draud tiesas darbi, jo skaņdarba pārveidošana un izmantošana raidījuma reklāmā bez saskaņošanas ar autoru ir "vislielākais pārkāpums", kura sekas varētu būt iespaidīgas kompensācijas piedziņa.

 

Kultūra un Izklaide