Svētdien mirusi bērnu grāmatu autore un māksliniece Dzidra Rinkule-Zemzare

Svētdien, 4.novembrī, mirusi pazīstamā latviešu bērnu grāmatu autore un māksliniece Dzidra Rinkule-Zemzare, aģentūru LETA informēja Latvijas Rakstnieku savienībā.

Atvadīšanās no Rinkules-Zemzares notiks pirmdien, 12.novembrī, plkst.13 Rīgas krematorijas mazajā zālē. Rinkule-Zemzare dzimusi 1920.gada 8.jūlijā poligrāfista, tirdzniecības strādnieka un skolotājas ģimenē. Jau skolas gados pievērsusies literārajai daiļradei un vēlāk, daudzus gadus strādājot skolā, sākusi rakstīt bērniem.

1942.gadā rakstniece iestājās Filoloģijas fakultātes Baltu valodu nodaļā, bet 1948.gadā no universitātes izstājās. Studiju gados publicēti daži rakstnieces dzejoļi, bet nopietnam literāram darbam Rinkule-Zemzare pievērsās 50.gadu sākumā.

Tūlīt pēc Otrā pasaules kara Rinkule-Zemzare kļuva par skolotāju Rīgas Jūrmalas 3.pamatskolā, vēlāk strādāja Rīgas 21.vidusskolā un E. Dārziņa mūzikas vidusskolā.

Rinkule-Zemzare ir aktīvi līdzdarbojusies žurnālos "Bērnība" un "Zīlīte". Viņas populārākās grāmatiņas bērniem ir "No kā visi izbijās?", "Kā ruksītis ciemos gāja", "Doniņas ceļojums", "Iedomīgais sienāzis", "Dzīvais koks. Stāsti par dzīvniekiem", "Gribulītis", "Gan lietū, gan saulē" un citas.

 

Kultūra un Izklaide