TDA “Ieviņa” studija iegūst pirmo vietu deju festivālā Ungārijā

Smiltenes kultūras un sporta centra kolektīvs TDA "Ieviņa" studija ieguvusi pirmo vietu starptautiskā deju festivālā - konkursā, kas augusta nogalē notika Ungārijas pilsētā Debrecenā. Balvā uzvarētāji saņēma 1000 eiro.

 

Drīz pēc dejotāju pārrašanās mājās interneta portāla ziemellatvija.lv forumā tika pieteikta jauna tēma par "Ieviņas" studijas uzvaru Ungārijā.

 

Tās atklājējs ar niku "Prieks" raksta: "Piedaloties festivālā Ungārijā, studijas "Ieviņa" dejotāji ieguva pirmo vietu, kas ir ļoti skaista dāvana savai pilsētai, smilteniešiem. Paldies "Ieviņas" studijas dejotājiem, vadītājai Ievai Adāvičai par skaisto uzvaru. Malači!".

 

Uzvara kolektīvam bija pārsteigums. Smiltenieši brauca uz festivālu, nezinot, ka vienlaikus tas būs arī konkurss. Debrecenas deju festivālā dažādu žanru dejas izpildīja kolektīvi no deviņām valstīm.

 

"Šādam konkursam absolūti nebijām gatavi," atzīst TDA "Ieviņa" studijas mākslinieciskā vadītāja Ieva Adāviča. Ja iepriekš būtu zināts, ka studija brauks uz konkursu, tad mēģinājumu slodze būtu lielāka.

 

Debrecenas festivālā kolektīvus vērtēja jau no pirmā koncerta. Smiltenieši par konkursu uzzināja tikai tad, kad pirmās uzstāšanās jau bija aiz muguras.

 

Visas likmes dejotāji lika uz pēdējo koncertu, kas viņiem esot bijis labākais šajā festivālā. Taču izrādījās, žūrija savu lēmumu jau bija pieņēmusi pirms tam, atzīstot "Ieviņas" studiju par uzvarētāju pēc kolektīva parādītā augstā līmeņa iepriekšējos koncertos, gājienā, kurā arī bija jādejo, un mēģinājumos.

 

"Kad mums pēc pēdējā koncerta pateica par pirmo vietu, visiem bija liels prieks," atceras "Ieviņas" studijas dejotāja Inga Zostiņa. "Centāmies, cik vien varējām. Pēc pēdējā koncerta mūsu tērpi bija galīgi melni, zeķes līdz ceļiem - brūnas no putekļiem, jo dejojām ārā, uz zemes."

 

Dienas koncertos dejotājiem turklāt nācās izturēt plus 36 grādu lielu karstumu, ko tautas tērpi un fiziskā slodze padarīja vēl grūtāku. Katrs koncerts ilga pusstundu. Repertuārā bija deviņas dejas.

 

Uzvaru smiltenieši svinēja saldējuma kafejnīcā, kur cienastu viņiem uzsauca par daļu no nopelnītās balvas. To izlietos, lai kolektīvam nopirktu deju kurpes un zābakus.

 

Ārzemēs pavadītās astoņas dienas un to laikā notikušie mēģinājumi, koncerti un ekskursijas saliedēja "Ieviņas" studijas kolektīvu, motivējot psuaudžus tikpat cītīgi strādāt arī jaunajā sezonā. Mēģinājumi studijai un TDA "Ieviņa" atsāksies septembra nogalē.

 

Par braucienu uz deju festivālu Ungārijā TDA "Ieviņa" studija saka paldies sponsoriem.

Kultūra un Izklaide