Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

TDA “Ieviņa” vadītājas jaunrades dejas iegūst augstu novērtējumu 4

Smiltenes Tautas deju ansambļa "Ieviņa" mākslinieciskās vadītājas Baibas Sokolovas jaunrades dejas ieguvušas augstu vērtējumu jaunrades deju konkursā "Mēs un deja".

 

Gatavojoties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, Valsts jaunrades iniciatīvu centrs aizvadītajā nedēļā organizēja Rīgā, VEF Kultūras pilī, jaunrades deju konkursu "Mēs un deja". Mērķis ir veikt repertuāra atlasi šiem svētkiem, kas notiks 2010. gadā.

 

Konkursā žūrija vērtēja horeogrāfu pieteiktas 35 jaundejas. 10. - 12. klašu grupā žūrija piešķīra otro vietu divām TDA "Ieviņa" dejām: "Rikāzranda" un "Kur tu teka, mīļā Māra". Abu deju horeogrāfijas autore ir B. Sokolova. "Pirmo vietu žūrija nepiešķīra. Dejas vērtēja pēc punktu sistēmas," stāsta B. Sokolova.

 

Jaunrades deju konkursā 7. - 9. klašu grupā uzstājās arī TDA "Ieviņa" studija, izpildot Dagmāras Lejas deju "Miedziņš bērnu kaitināja". Kaut arī smiltenieši koncertos šo deju novērtējuši ar skaļiem aplausiem, līdz godalgai punktu pietrūka.

 

Atzinība, ko konkursā saņēmušas B. Sokolovas dejas, ir 20 gadus vecās TDA "Ieviņa" mākslinieciskās vadītājas jaunrades darba augsts novērtējums.

 

B. Sokolova līdz šim galvenokārt veidojusi soļus Smiltenes bērnu un jauniešu interešu centra deju grupai "Nerātnie eņģeļi" mūsdienu deju žanrā. Tautas deju horeogrāfijai jauniete pievērsusies kopš pērnā gada novembra, kad sāka vadīt TDA "Ieviņa".

 

Dažas viņas veidotas tautas dejas iekļautas arī Jelgavas Tautas deju ansambļa "Lielupe" repertuārā, un uz skatuves tās pirmo reizi redzēs martā.

Komentāri 4

inga

nu redz nu , nav tas velns tik melns, kā mālējām , kad Ieva aizgāja: dzīve turpinās! Ne vienmēr jāturās pie vecā!

pirms 10 gadiem, 2009.02.08 17:11

prieks

Ka Baiba ir tik talantīga un ir panākumi! Redz kā pierādās, ka arī jauni cilvēki var būt kvalitatīvi, vērtīgi. Nevis tikai daudzgadīga monotona pieredze kaut ko nosaka.

pirms 10 gadiem, 2009.02.09 09:38

DI

Malači! Tikai neapstāties! Turpiniet godam nest "Ieviņas" vārdu, lai arī bijušajai vadītājai ir prieks par to darbu, ko viņa visu garu gadu garumā ieguldījusi šajos dejotājos, šajā kolektīvā.

pirms 10 gadiem, 2009.02.09 12:24

Mamma

Tur liels nopelns arī Dagmārai un Mārai.Tās jau ir ::Iviņas::dvēseles.Paldies viņām un dejotājiem.Baiba jau saņem pietiekamu atalgojumu!

pirms 10 gadiem, 2009.02.09 18:56

Kultūra un Izklaide