Šonedēļ Smiltenē viesosies teātris no Ukrainas ar izrādi „Bēgšana no realitātes”

No 7. līdz 9.novembrim Smiltenē viesosies Ļvovas apgabala akadēmiski muzikāli dramatiskais Jurija Drogobiča teātris ar izrādi „Bēgšana no realitātes”. Vizītes laikā ar dažādām aktivitātēm tiks prezentēta arī Ukrainas kultūra.


8.novembrī, plkst.12.00 pilsētas centrā notiks aktivitātes, kas atspoguļos Ukraiņu kultūras galvenās iezīmes. Tiks rādīta tautas lietišķā māksla un suvenīri, ko prezentēs Ļubova Rakeviča (Любовь Ракевич), aušanas radošās darbnīcas, kur darbosies Hanna Kopiļčuka (Ганна Копильчук), kā arī paredzēta tradicionālās zupas vārīšana – kulišs, ko gatavos Mirosvalvs Švābs (Мирослав Шваб). Lietus gadījumā aktivitātes notiks Smiltenes pilsētas Kultūras centrā.

 Plkst.16.00 Smiltenes pilsētas Kultūras centra Mazajā zālē paredzēta delegācijas pieņemšana pie Smiltenes novada domes priekšsēdētāja un sadraudzības līguma parakstīšana.Savukārt plkst.18.00 Smiltenes pilsētas Kultūras centrā izrāde „Bēgšana no realitātes”. Izrāde ukraiņu valodā ar latviešu subtitriem, ieeja par ziedojumiem, kas tiks novirzīti Ukrainas tautas atbalstam.


„Bēgšana no realitātes” ir luga divos cēlienos, kuras scenāriju sarakstījusi Tatjana Ivašenko (Татьяна  Ивашенко). Lugas stāsts ņemts no autores personīgās pieredzes, kurā atspoguļota sabiedrībā aktuāla tēma – par atkarībām, cilvēku attieksmi un narkotiku izplatību. Tā ir muzikāli horeogrāfiska luga par mūsdienās aktuālu problēmu un cilvēku savstarpējām attiecībām.


Citāts no izrādes:” Muļķības! Man nav atkarības. Es pamēģināju heroīnu tikai dažas reizes. Kā eksperimentu. Dzīve pati pa sevi ir eksperiments. Tā šodien dzīvo mana paaudze! Narkotiku pieredze ir katram! No tās nevienam neizdodas izvairīties! Liktenis mūs visus pārbauda. Sagriež ap mums enerģiju virpuļus! Vajag izjust, kas ir gaisma. Un kā garšo tumsa? Esmu cilvēks ar stipru raksturu.  Mans gribasspēks, mana prāta spēks neļaus man aiziet bojā.”


Izrādē piedalās 14 aktieri, galvenais režisors – Aleksandrs Koroļs (Александр Король), režisora asistents – Vlads Sorokins (Влад Сорокин), scenogrāfs – Jaroslavs Daņiļins (Ярослав Данылив), kostīmu māksliniece – Jūlija Gnatenko (Юлия Гнатенко), baletmeistars, izrādes direktors – Sergejs Dmitrijevs (Сергей Дмитриев), direktors – teātra mākslinieciskais vadītājs, Ukrainas nopelniem bagātais mākslinieks – Nikolajs Gnatenko (Николай Гнатенко).

Kultūra un Izklaide