Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tikai mijiedarbības procesā top enerģētiska un laba izrāde

Pirmās adventes laiks Valkas pilsētas teātrim iesākās ar patīkamu skatītāju un ekspertu komisijas atzinību VI amatierteātru festivālā "Laipa" Jēkabpilī.

 

Šajā festivālā pavisam izrādīja astoņus teātra iestudējumus. Valkas pilsētas teātris bija ielūgts ar savu jaunāko darbu, kas tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu, Agitas Dragunas lugu - noveli "Aiza". Iestudējumā spēlē Aigars un Mudīte Pulles. Režisors - Aivars Ikšelis.

 

Jūtas saprasta un atbalsi saņēmusiEkspertu komisijas locekle teātra zinātniece Līvija Akurātere: "Valcēnieši atkal mūs pārsteidza ar tik smalki un niansēti veidotu iestudējumu, kas liek domāt un domāt par patiesām šīs dzīves vērtībām, kad visapkārt ir ciešanas un tautas pazemojums. Iestudēt noveli ir ļoti grūti, jo tās struktūra neatbilst tradicionāliem dramaturģijas kanoniem. Valcēniešiem tas ir izdevies."

Izrādi noskatīties un tikties ar teātra kolektīvu bija ieradusies arī šī darba autore A. Draguna. "Jutos saprasta, atbalsi saņēmusi. Arī man ir vērtīgi satikt no manas zemapziņas nākušos tēlus, kad tie iemantojuši miesu un asinis, un savu balsi, pateicoties Valkas pilsētas teātra ilgstošai līdzdzīvošanai.

 

Savas noveles pamatnoskaņu atpazinu nekļūdīgi jau pirmajās izrādes minūtēs un aktieru balsīs. Izrādē gan izdzīvota tikai noveles centrālā stīga, un tās kopiespaids man šķita gaišāks, mazāk traģisks nekā reiz bijis man, bet tās varoņu un koptēla sakāmajā esmu gatava no jauna un kā pirmoreiz ieklausīties arī es," savus iespaidus komentē rakstniece.

 

Katram festivālam sava ideja"Aiza" iestudējumā ir analizētas attiecības cilvēkam ar Dievu, cilvēkam ar cilvēku, attiecības starp novici Anastasiju un mūku - mācītāju Kirilu. Tas ir stāsts par divu mīlestību eksistenci šajā pasaulē - garīgo un miesisko. Izrādes laikā skanēja Krievijas Sv. Nikolaja Ugrešskas klostera mūku oriģinālieraksti ar 12. gadsimta reliģiskiem dziedājumiem.

Pirmo reizi festivāls "Laipa" notika pirms sešiem gadiem, un to rīko ik pēc diviem gadiem rudenī. Uz festivālu aicināti teātri, ar kuriem jēkabpiliešiem ir laba sadarbība. "Katram amatierteātru festivālam ir sava ideja, Jēkabpilī tā ir - laipa.

 

Laipa starp aktieri un skatītāju, režisoru un aktieri, režisoru un lugas autoru. Tikai mijiedarbības procesā top enerģētiska, laba izrāde, kas saista skatītāju," sacīja Jēkabpils Tautas teātra režisore Inta Ūbele.

 

Gatavo nākamo izrādiPasākuma noslēgumā teātri saņēma balvas dažādās nominācijās, jo festivālā aicināta piedalīties arī ekspertu grupa. Jēkabpilī strādāja teātra kritiķi - Janīna Brance, Līvija Akurātere, Dainis Jukonis un Dailes teātra galvenais režisors Mihails Gruzdovs, un aktrise Indra Roga

Kaut arī Valkas pilsētas kultūras namā turpinās renovācijas darbi, Valkas pilsētas teātra kolektīvs turpina darbu un gatavo jauniestudējumu renovētās kamerzāles atklāšanai nākamā gada sākumā.

Kultūra un Izklaide