Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Trešais tēva dēls” bibliotēkas padarījis par kultūras centriem

Valsts iestāžu namā Valkā svinīgi atklāja ceļojošo izstādi "Pasaule klikšķa attālumā", ko organizē valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas" sadarbībā ar Bila un Melindas Geitsu fondu un Latvijas pašvaldībām.

 

Izstādi varēs apmeklēt divas nedēļas. Tā tapusi aģentūras izstrādātā publisko bibliotēku attīstības projekta "Trešais tēva dēls" ietvaros.

 

Svinīgo pasākumu atklāja projekta pārstāvis Modris Astičs. Viņš informēja, ka izstāde pa Latviju ceļo jau kopš aprīļa. Tās mērķis ir popularizēt iedzīvotāju vidū interneta datu bāzes un informācijas izmantošanas iespējas bibliotēkās.

 

 

"Dzīve mainās un uzdod daudz jautājumu. Atbildes uz tiem ir tepat līdzās, un tās visā valstī var atrast 874 publiskajās bibliotēkās, kurās apmeklētāji bez maksas var izmantot 4000 datoru. Ja trūkst zināšanu darbam ar datoru, tad jebkurā laikā apmeklētājiem padomu gatavi sniegt bibliotēkas darbinieki, kuri labi pārzina modernās informācijas tehnoloģijas," stāsta M. Astičs.

 

Valsts aģentūras "Kultūras informācijas sistēmas" direktors Armands Magone pastāstīja, ka projekts "Trešais tēva dēls" darbojas jau trīs gadus. "Kad pirms trim gadiem ar iecerēm iedzīvotājiem nodrošināt interneta pieejamību bez maksas iepazīstinājām rajona pašvaldību vadītājus, mēs vēl šaubījāmies, vai izdosies tādu uzdevumu īstenot.

 

 

Tagad lielākā daļa no paredzētā ir piepildīta. Darbam ar informācijas tehnoloģijām ir apmācīti vairāk nekā 1800 bibliotekāru. Ir mainījusies arī bibliotēku nozīme un loma sabiedrībā. Tagad tās ir kļuvušas par vietējiem kultūras centriem. Aicinu visus aktīvāk apmeklēt bibliotēkas. Jūs pārliecināsities, ka tajās ir iespējams uzzināt atbildes uz daudziem jautājumiem. Bibliotēkās jūs savus nodomus varēsit īstenot ērtāk, ātrāk un lētāk," saka A. Magone.

 

To, ka mūsdienās bibliotēkām ir arī liela izglītojoša nozīme, savā runā uzsvēra Valkas rajona padomes Kultūras nodaļas vadītāja Līga Lāne. "Man lielākais prieks ir par to, ka tagad Valkas bibliotēkā internetu var izmantot arī vājredzīgi un neredzīgi cilvēki. Pats galvenais jau tomēr ir cilvēks un viņa attieksme. Ja apmeklētājs jutīs, ka ir gaidīts, un viņam sniegs kompetentu palīdzību darbā ar datoru, tad cilvēku bibliotēkās netrūks," apliecina L. Lāne.

 

Valkas domes Izglītības nodaļas vadītāja Līga Veinberga apsveica aģentūras ideju ar izstādes palīdzību informēt iedzīvotājus par interneta izmantošanas iespējām bibliotēkās, jo liela daļa vēl nezina, cik daudz operāciju projekts piedāvā veikt, neprasot maksu.

 

M. Astičs minēja dažas no šīm iespējām. Apmeklētāji var ne tikai uzzināt informāciju par notikumiem valstī, bet izmantot arī e- pastu, lai sazinātos ar radiem un paziņām, nokārtot rēķinus ar internetbankas palīdzību, plānot un pasūtīt ceļojumus, nopirkt biļetes uz koncertiem un veikt citas operācijas.

 

Pēc sniegtās infornācijas projekta "Trešais tēva dēls" pārstāvji dažādus jautājumus par internetu uzdeva arī auditorijai, lai pārliecinātos, cik daudz jau tagad valcēnieši zina par priekšrocībām, izmantojot elektroniskās informācijas tehnoloģijas.

 

Pasākuma dalībnieku atbildes lielākoties bija pareizas, kas apliecina, ka daudzi pilsētnieki ik dienu izmanto internetu. Kā atzina Valkas domes sporta speciāliste Nadežda Blūma, viņa savu ikdienu vairs nevarot iedomāties bez internetā esošās informācijas izmantošanas.

 

Valkas pilsētas bibliotēkas vadītāja Ginta Dubrovska atzina, ka projekta īstenošana veicinājusi ievērojamu iestādes apmeklētāju skaita palielinājumu. "Pie mums nāk ne tikai pilsētnieki. Nereti bibliotēkā iegūt vajadzīgo informāciju ienāk arī ceļotāji, kuri brauc cauri Valkai. Mēs esam ļoti pateicīgi aģentūrai par šāda projekta ieviešanu. "Trešais tēva dēls" mums daudz palīdzējis. Pēdējos gados mums ir bijis ļoti ražīgs darbs," secina G. Dubrovska.

Kultūra un Izklaide